Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Gdańsk

znaleziono 395 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Gdańsk to jedno najpopularniejszych miast w województwie pomorskim. Nic dziwnego, stanowi prawdziwą perełkę architektoniczną, leży nad morzem i obfituje w liczne ośrodki historii, kultury i sztuki. Jest świetnie skomunikowane i zapewnia turystom wszystko, czego potrzebują.
Brzmi kusząco, prawda? Jeżeli marzysz o tym, by osobiście odwiedzić Gdańsk i okolice, nasz serwis pomoże Ci znaleźć najlepsze obiekty wypoczynkowe w najniższych cenach. Zapoznaj się z naszą bazą, skorzystaj z filtrów, które ułatwią Ci wyszukiwanie idealnej oferty i wybierz się na wakacje życia! Najtańsze noclegi. Lokalni gospodarze. Tylko na e-turysta.pl.

Centrum miasta czy okolice morza? Znajdź idealny dla siebie nocleg w Gdańsku!


Noclegi w Gdańsku blisko morza czy w środku miasta? Gdańsk to szóste największe miasto w Polsce. Składa się z aż 35 dzielnic. Najpopularniejsze z nich to Śródmieście, czyli centrum Gdańska i Brzeźno, którego lokalizacja oznacza bezpośredni dostęp do morza. To właśnie tam spędza wakacje największa liczba turystów.
Jeżeli planujesz wieczorne wyjścia do restauracji, zwiedzanie dziedzictwa kulturowego i bazy wypadowej, która pozwoli Ci sprawnie zwiedzić Trójmiasto bez samochodu, Noclegi Gdańsk Centrum to opcja najlepsza dla Ciebie. Jeśli marzy Ci się obiekt noclegowy przy plaży, postaw na Noclegi Gdańsk Brzeźno.
Bez względu na to czy interesuje Cię nocleg blisko morza, czy blisko centrum, znajdziesz go w naszej bazie. Możesz wybierać spośród różnego typu obiektów noclegowych:
Pokoje gościnne stanowią świetną propozycję dla 2 osób.
Apartamenty dla rodziny z dziećmi lub bliskich znajomych.
Hostele to opcja, która pozwoli zachować bardzo niskie ceny noclegów.
Hotele to najlepszy wybór dla osób, które interesuje nocleg z wyżywieniem.
Jeżeli poza noclegiem, zależy Ci także na rodzinnej atmosferze, najkorzystniej będzie postawić na kwatery i pensjonaty.

Gdańsk to miasto, w którym warto spędzić co najmniej kilka dni. Zanim podejmie się ostateczną decyzję na temat obiektu noclegowego, należy zastanowić się nad tym, jakie warunki powinien spełniać.

Udogodnienia – czym charakteryzują się najlepsze obiekty noclegowe?


Gdańsk posiada bazę noclegową, której można mu pozazdrościć. Znajdziesz tu noclegi z widokiem na Stare Miasto, wspaniałą architekturę, piaszczyste plaże i szumiące morze. Jeżeli wiesz już, jaka okolica odpowiada Ci najbardziej, pochyl się nad tematem udogodnień, które sprawią, że urlop spędzisz w jeszcze lepszej atmosferze.
Szukając obiektu, który pozwoli Ci samodzielnie przygotowywać posiłki, rozważ taki, który wyposażony jest w kuchnię lub aneks kuchenny. Zapewni Ci to nie tylko samowystarczalność, ale i obniżenie kosztów wyjazdu. Podobnie jak grill lub palenisko, które może stanowić dodatkowe wyposażenie miejsca zakwaterowania.
Jeżeli podróżujesz z pupilem, w naszej wyszukiwarce koniecznie zaznacz, że interesuje Cię obiekt przyjazny zwierzętom. Weź też pod uwagę obecność udogodnień takich jak: parking, internet WiFi czy klimatyzacja, a jeżeli wyjeżdżasz na rodzinne wakacje, także ogród i plac zabaw.

Znajdź tanie noclegi w Gdańsku. Poznaj czynniki wpływające na cenę


Jak wspomnieliśmy wcześniej, Gdańsk to miasto, w którym znaleźć można olbrzymią wręcz bazę noclegową. Nic więc dziwnego, że poszczególne obiekty różnią się między sobą cenami wynajmu. Na koszty zakwaterowania wpływa wiele czynników.
Najważniejszymi z nich są: wielkość i standard wykończenia oraz położenie obiektu. To właśnie od lokalizacji i wyposażenia w największej mierze zależna jest cena noclegu. Przestronny apartament z klimatyzacją i oknem na Motławę będzie wiązał się z wyższymi kosztami niż pokój gościnny dla 2 osób, oddalony od śródmieścia o kilka kilometrów. Należy jednak pamiętać, że wyjeżdżając grupą, początkowo wysoka cena, może okazać się atrakcyjna, gdy podzieli się ją na liczbę osób do zakwaterowania. Jeżeli więc podróżujesz z rodziną lub przyjaciółmi, zastanów się czy wynajem jednego, dużego apartamentu nie będzie korzystniejszy niż wynajem kilku dwuosobowych pokoi gościnnych.

Centrum Gdańska, plaże i pozostałe atrakcje turystyczne – poznaj je wszystkie!


Mało jest miast takich jak Gdańsk. To wyjątkowe miejsce, w którym każdy turysta znajdzie coś dla siebie.
Obfituje bowiem w liczne obiekty muzealne i historyczne, takie jak Westerplatte, Muzeum II Wojny Światowej, Europejskie Centrum Solidarności, Muzeum Bursztynu, Brama Żuraw, Stocznia Gdańska, Brama Zielona, Długi Targ i Dwór Artusa, Fontanna Neptuna, Opera Bałtycka czy Bazylika Mariacka w Gdańsku, a także Dar Pomorza i Sołdek, czyli statki, które po prostu trzeba zobaczyć odwiedzając Gdańsk.
Jak przystało na jedno z największych miast w Polsce, Gdańsk posiada również wspaniałe propozycje dla miłośników współczesnych technologii. Ergo Arena, czyli hala widowiskowo-sportowa i leżące na Górze Gradowej Hevelianum, będące interdyscyplinarnym miejscem edukacji, kultury, historii i rekreacji, to miejsca, których nie można przegapić.
Gdańsk posiada również świetną ofertę dla miłośników natury. Gdański Ogród Zoologiczny, będący największym ZOO w kraju i położony w pobliżu Park Oliwski, na którego terenie znajduje się Ogród Botaniczny, to gratka dla rodzin z dziećmi i wszystkich fanów dzikiej przyrody. Podobnie jak Wyspa Sobieszewska, na której zlokalizowane są dwa rezerwaty, chroniące zamieszkujące ją ptactwo.
Gdańsk to jednak nie tylko zabytki, muzea i inne atrakcje turystyczne, będące dziełem człowieka. To także miasto leżące nad morzem, a więc dające możliwość spędzania czasu na plaży. Dwie z nich znajdują się na wspomnianej wcześniej Wyspie Sobieszewskiej. Szukając widoków ze snów, warto pokusić się także o odwiedzenie następujących plaż: Jelitkowo, Przymorze, Brzeźno, Stogi, Górki Zachodnie i Świbno. Z kolei poszukując szlaków turystycznych, Gdańsk oferuje malowniczy, pieszy Szlak Turystyczny „Wyspy Sobieszewskiej” i położony obok Szlak Rowerowy im. Wincentego Pola, a także szlak turystyczny Westerplatte, Szlak Kulturowy "Śladami Jana Heweliusza", Szlak Droga Królewska czy Śladami Bursztynu po Gdańsku.
Wymienione szlaki to tylko ułamek tego, co warto zwiedzić będąc w mieście tak rozległym jak Gdańsk. Z tego powodu warto wskoczyć na rower i przemierzyć większe odległości na dwóch kółkach. Chyba, że uwielbiasz długie, piesze wycieczki. Zwolennicy obu rodzajów aktywności fizycznej będą tutaj wniebowzięci. Podobnie jak miłośnicy sportów wodnych. Kitesurfing, jazda na nartach wodnych, wakeboarding, windsurfing czy pływanie na SUPie to dyscypliny, które w Gdańsku uprawiać można z największą przyjemnością.
Pamiętaj, że aby Gdańsk zachwycił Cię jeszcze bardziej, niezwykle istotną kwestią jest wybór odpowiedniego noclegu. W serwisie e-turysta znajdziesz najtańsze noclegi, często u lokalnych gospodarzy, o które trudno gdziekolwiek indziej. Skorzystaj więc z odpowiednich filtrów i wybierz obiekt noclegowy, który spełni wszystkie Twoje oczekiwania!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Gdańsku

Jak w Gdańsku znaleźć noclegi położone blisko morza?
W Gdańsku znajduje się kilka urokliwych plaż, ale są one położone w różnych częściach miasta. Specjalnie dla amatorów morza i wypoczynku na plaży zebraliśmy w jednym miejscu oferty gdańskich noclegów blisko morza.
Lotnisko im. Lecha Wałęsy w Gdańsku znajduje się blisko trójmiejskiej obwodnicy w dzielnicy Matarnia. Dla osób podróżujących do Trójmiasta samolotem przygotowaliśmy listę noclegów blisko portu lotniczego w Gdańsku.
W centrum miasta ulokowana jest lwia część zabytków, a także duża ilość kawiarenek i restauracji. To doskonały punkt wypadowy do zwiedzania atrakcji, dlatego koniecznie sprawdź propozycje noclegów blisko centrum Gdańska.
Jeżeli szukasz możliwości rezerwacji noclegu blisko dworca kolejowego w Gdańsku, to sprawdź nasze zestawienie noclegów blisko dworca PKP.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 145 obiektów w Gdańsku, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Gdańsku zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Gdańsku kształtują się na poziomie 75-80 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w mieszkaniach do wynajęcia, pokojach gościnnych czy domkach letniskowych.
W Gdańsku znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być mieszkania do wynajęcia, pokoje gościnne czy też domki letniskowe. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Gdańsku znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Gdańsku, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Gdańsku baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w apartamentach, mieszkaniach do wynajęcia oraz pokojach gościnnych.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Gdańsku, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W Gdańsku 86 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Gdańsku spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.

Dojazd do Gdańska


Dojazd do Gdańska samochodem

Najszybsza i najbardziej komfortowa trasa do Gdańska z południowej części kraju to autostrada A1. Jazdę należy kontynuować krótkimi odcinkami dróg ekspresowych S6 i S7, a następnie wybrać zjazd do preferowanej części miasta. Z okolic Warszawy podróż odbywa się bardzo sprawnie i bez konieczności śledzenia mapy dzięki kilkuset kilometrowej trasie S7. Dojazd do Gdańska z Pomorza Zachodniego ułatwiają drogi S3 i S6 oraz DK6, z której należy skręcić w DW211.

Dojazd do Gdańska innymi środkami transportu

Doskonałą alternatywą dla podróży samochodem jest samolot. Gdański port lotniczy obsługuje wiele krajowych połączeń. Warto też rozważyć dojazd pociągiem. Z wybranych miast odchodzą bardzo szybkie i komfortowe składy Express InterCity Premium. Do Gdańska kursują również wygodne autobusy dalekobieżne, m.in. popularny FlixBus, jednak czas przejazdu z odległych zakątków Polski jest znacznie dłuższy niż samolotem czy koleją.

Gdzie zaparkować w Gdańsku

Na wydzielonym obszarze Gdańska obowiązuje Strefa Płatnego Parkowania. Dotyczy to zwłaszcza centrum miasta i atrakcyjnych lokalizacji nad morzem. Darmowe parkingi znajdują się przy dużych centrach handlowych, takich jak Galeria Przymorze, Morena, Alfa Centrum i Matarnia Park Handlowy. Przez godzinę bez opłat można pozostawić samochód na terenie Galerii Bałtyckiej, Forum i Madison. Parking przy centrum handlowym Forum jako jedyny działa przez całą dobę.

Cykliczne wydarzenia i imprezy w Gdańsku


Jarmark Świętego Dominika
Niezwykły, trwający aż trzy tygodnie targ w Gdańsku należy do ścisłej czołówki największych tego typu wydarzeń Europie. Tradycje jarmarku sięgają 1260 roku, kiedy to papież ustanowił go bullą na wniosek dominikanów. Początek imprezy przypada na ostatni tydzień lipca, przyciągając do miasta miliony turystów. Oprócz mnóstwa rozmaitych stoisk, na których można zakupić oryginalne pamiątki, bogaty program obejmuje koncerty, festyny, pokazy laserowe, barwne korowody i wiele innych atrakcji.

Międzynarodowy Festiwal Teatrów Plenerowych i Ulicznych „Feta”
Począwszy od 1997 roku, kiedy to obchodzono tysiąclecie Gdańska, organizowany jest wyjątkowy festiwal uliczny. W lipcu na terenie Góry Gradowej oraz Centrum Hewelianum przez cztery dni można oglądać spektakle znane w wielu różnych państwach europejskich. Nad Bałtykiem gościł m.in. teatr Stella Polaris, który występował na uroczystym otwarciu Zimowych Igrzysk Olimpijskich w Lillehammer. Udział w przedstawieniach jest bezpłatny.

Baltic Sail
Początek lipca w Gdańsku to najlepszy czas na urlop dla wielbicieli żeglarstwa. Dwudniowa impreza Baltic Sail to wspaniała okazja do obejrzenia zabytkowych statków, wysłuchania wesołych szant lub zrobienia zakupów na jednym z licznych stoisk marynistycznych. Warto też wybrać się w trzygodzinny rejs po wodach Zatoki Gdańskiej. Największą popularnością cieszy się bogato zdobiony i bajecznie kolorowy statek Libava, który stanowi rekonstrukcję XVII-wiecznego żaglowca.

Międzynarodowy Festiwal Mozartowski Mozartiana
Od 2006 roku w Gdańsku odbywa się impreza plenerowa poświęcona twórczości genialnego kompozytora, Wolfganga Amadeusza Mozarta. Różnorodne koncerty organizowane są w drugiej połowie sierpnia w Parku Oliwskim, Katedrze Oliwskiej, Domu Uphagena oraz w Pałacu Opatów. Oprócz ciekawych aranżacji słynnych utworów program obejmuje warsztaty literacko-muzyczne dla dzieci i pokazy tzw. tańczącej fontanny, która znajduje się w Parku Oliwskim.

Międzynarodowy Festiwal Muzyki Organowej w Oliwie
Kilkudziesięcioletnia historia Międzynarodowego Festiwalu Muzyki Organowej w Oliwie sprawia, że jest to jedno z najstarszych tego typu wydarzeń w skali Europy. Artyści grają na wspaniałych organach, wykonanych przez Jana Wilhelma Wulffa z Ornety. Instrument znajduje się w zabytkowej Katedrze Oliwskiej, która gwarantuje niezapomnianą atmosferę i świetną akustykę. Organy rozbrzmiewają w wakacje w każdy wtorek i piątek o godzinie 20:00. Obowiązują bilety wstępu.

Solidarity of Arts
Festiwal Solidarity of Arts każdego roku odwołuje się do różnych wydarzeń, które miały ogromny wpływ na dzieje Polski. Nazwa imprezy jest oczywiście związana z Solidarnością i przełomowym strajkiem w stoczni gdańskiej. Od 2009 roku w sierpniu w ramach festiwalu prezentowane są projekty z pogranicza muzyki, filmu i teatru. Na scenie pojawiały się takie sławy jak Bobby McFerrin, Kurt Elling, Leszek Możdżer, Tomasz Stańko, Brodka czy Kayah.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Gdańsku i okolicy


Ratusz Głównego Miasta

Okazały ceglany ratusz w stylu gotycko-renesansowym góruje nad Drogą Królewską, czyli reprezentacyjnym szlakiem zabytkowej części Gdańska. Najstarszą częścią budowli jest komora palmowa, w której niegdyś mieściła się sala kupiecka. Obecnie we wnętrzu dawnych władz miejskich znajduje się Muzeum Gdańska. Bryłę zdobią dwa zegary: pierwszy umieszczono na wysokiej wieży, a drugi, słoneczny, przytwierdzono na narożniku od strony ulic Długiej Kramarskiej.

Fontanna Neptuna

Najsłynniejsza fontanna nad polskim morzem stoi przed wejściem do Dworu Artusa, na Długim Targu. Wzniesiono ją na początku XVII wieku w stylu nawiązującym do manieryzmu flamandzkiego i rokoko. Antyczne proporcje rzymskiego boga mórz są jednym z najważniejszych symboli Gdańska, dlatego latem pomnik fotografowany jest przez miliony turystów. Legenda głosi, że jeśli przybywa się do miasta po raz pierwszy, trzeba pocałować odlanego z brązu Neptuna poniżej pleców.

Dwór Artusa

Przy Długim Targu 44 zlokalizowany jest gmach, który w dawnych czasach pełnił funkcję ośrodka życia towarzyskiego. Obecnie Dwór Artusa stanowi oddział Muzeum Historycznego Miasta Gdańska. Nazwa budowli nawiązuje do średniowiecznej opowieści o królu Arturze, który na wieki stał się symbolem rycerskich cnót. W ogromnej sali gotyckiej mieszczą się wspaniałe rzeźby, bogato zdobiony piec, malowidła ścienne, miniatury żaglowców i inne warte uwagi dzieła.

Brama Zielona

Najstarszą bramą wodną Gdańska, wspominaną już w 1357 roku, jest Brama Zielona Głównego Miasta. Charakterystyczna budowla w stylu manieryzmu niderlandzkiego stoi przy Długim Targu 44 i od wieków nieprzerwanie zachwyca pięknie zdobioną fasadą. Do wykonania konstrukcji wykorzystano niewielkie holenderskie cegły, które nadały jej wyjątkowego wyglądu. We wnętrzu można podziwiać ekspozycje organizowane przez Muzeum Narodowe w Gdańsku oraz Gdańską Galerię Fotografii.

Brama Żuraw

Na typowej pocztówce z Gdańska nie może zabraknąć zdjęcia Bramy Żuraw, czyli zabytkowego dźwigu portowego nad Motławą. W średniowieczu konstrukcja służyła do załadunku towarów na statki handlowe oraz do stawiania masztów. Obecnie brama stanowi filię Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku. Potężna ceglana budowla w stylu gotyku flamandzkiego najbardziej znana jest od strony rzeki, czyli południowej, jednak warto też zobaczyć jej drugie oblicze od strony miasta.

Muzeum Bursztynu w Wieży Więziennej

Przy Targu Węglowym 26 znajduje się element murów obronnych średniowiecznego Gdańska, który razem z szyją i Katownią tworzy barbakan ulicy Długiej. W przeszłości na wschodniej elewacji Wieży Więziennej przeprowadzano egzekucje. Obecnie w zabytkowej budowli mieści się Muzeum Bursztynu, dzięki któremu można się zapoznać z historią bałtyckiego jantaru, precyzyjnie wykonaną biżuterią, meblami zdobionymi bursztynem oraz z jedyną w Polsce inkluzją jaszczurki sprzed 40 milionów lat.