Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Beskid Niski

znaleziono 188 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Beskidzie Niskim

Beskid Niski, noclegi w najdzikszych górach w Polsce. Beskid Niski graniczy od wschodu z Bieszczadami i podobnie jak sąsiad cieszy się opinią rejonu dziewiczego, to polski Dziki Zachód. Do niedawna był to teren kompletnie zapomniany, trafiali tu tylko najwytrwalsi wędrowcy. Teraz sytuacja się zmieniła.
Beskid Niski cieszy się większą popularnością niż bieszczadzkie szlaki, a polubili go turyści ceniący spokój i piękne widoki. Tu nie ma tłoków i niewiele jest komercyjnych, irytujących zjawisk. Można tu wędrować przez bezkresne tereny nietknięte cywilizacją, podziwiać malownicze cerkwie, odwiedzać zapomniane chaty i łemkowskie osady, wypoczywać w niewielkich uzdrowiskach. Polecamy! Beskid Niski, noclegi zapraszają!

Noclegi Beskid Niski blisko szlaku


Malownicze pasmo górskie znajduje się po polskiej i słowackiej stronie. Wschodnia granica Beskidu Niskiego stanowi jednocześnie granicę między Karpatami Wschodnimi i Zachodnimi. Najwyższy szczyt leżący na terenie Polski to Lackowa (997 m n.p.m.), szczyt należy do Korony Gór Polskich. Po słowackiej stronie podziw budzi Busov (1002 m n.p.m.). Beskid Niski to najdłuższe pasmo górskie w Polsce, ma około 160 kilometrów. Szczyty porośnięte są bujną, gęstą roślinnością i chociaż nie są to szczególnie wysokie wzniesienia, to warto pamiętać, że towarzyszą im strome wejścia, które nawet u wytrwałych piechurów powodują przyspieszony oddech. Noclegi w Beskidzie Niskim to wytchnienie po intensywnym dniu.
Pobyt w ciekawym miejscu pełnym śladów minionych dni? Polecamy noclegi w Beskidzie Niskim.
Tereny Beskidu Niskiego były dawniej krainą gęsto zaludnioną. Sytuacja zmieniła się po akcji Wisła w 1947 roku, gdy przesiedlono z tego rejonu Łemków. Pozostawione przez nich gospodarstwa, chaty zwane chyżami w znacznej części przetrwały, zupełnie inaczej jak w Bieszczadach, dzięki temu podziwiać możemy je do dziś. Pięknie zachowane chyże, w których często można nawet zamieszkać znajdziemy w osadach Magury Malastowskiej (rejon Beskidu Niskiego) w wioskach: Nowica, Ropki, Hańczowa, Bartno, Wisłok Wielki, Wołowiec. Ciekawe zbiory odnajdziemy w skansenie w Zyndranowej. Noclegi Beskid Niski, zapraszamy w góry nie tylko miłośników etnografii.

Klimatyczne noclegi Beskid Niski, rezerwacje z e-turystą


Osobom planującym pobyt w Beskidzie Niskim polecamy zasoby portalu e-turysta, gdzie oprócz anonsów noclegowych pojawia się również sporo przydatnych informacji turystycznych oraz kulturalnych. Wszystkie miejsca są starannie opisane i udokumentowane fotografiami obiektu. Klimatyczne noclegi Beskid Niski łatwo pogrupować według kategorii: cena, lokalizacja. Informacje prezentowane w portalu są sprawdzone, konkretne i dotyczą miejsc godnych polecenia. Serdecznie zapraszamy w rejon pełen czaru, tradycji i spokoju. Osoby poszukujące wytchnienia powinny odwiedzić jedne z najstarszych polskich uzdrowisk: Iwonicz Zdrój, Rymanów Zdrój, Wysowa Zdrój. W Beskidzie Niskim znajduje się również najmniejsza miejscowość zdrojowa w Polsce, Wapienne. Zapraszamy!
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Beskidzie Niskim

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Beskidzie Niskim?
Ceny noclegów w Beskidzie Niskim zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Beskidzie Niskim kształtują się na poziomie 50-55 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, pokojach gościnnych czy domkach letniskowych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 75 obiektów w Beskidzie Niskim, które akceptują zwierzęta.
W Beskidzie Niskim znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Beskidzie Niskim, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Beskidzie Niskim znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne czy też domki letniskowe. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Beskidzie Niskim spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
W Beskidzie Niskim baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w gospodarstwach agroturystycznych, pokojach gościnnych oraz domkach letniskowych.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Beskidzie Niskim, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Dojazd do Beskidu Niskiego


Dojazd do Beskidu Niskiego samochodem

Najszybszy dojazd samochodem do Beskidu Niskiego prowadzi fragmentem autostrady A4, który ciągnie się od zachodu aż do okolic Brzeska lub Tarnowa. Na wybranym węźle należy skręcić w stronę południową i kierować się do drogi wojewódzkiej nr 980. Kolejnym etapem podróży jest odcinek drogi krajowej nr 28, który krzyżuje się z drogą wojewódzką nr 993. Po przecięciu rzeki Wisłok pozostaje już tylko krótka trasa drogą wojewódzką nr 992.

Dojazd do Beskidu Niskiego innymi środkami transportu

Do Beskidu niskiego można też dotrzeć koleją. Pociągi TLK odjeżdżają m.in. z Krakowa do Jasła i Krosna. Z Rzeszowa do Jasła kursują składy regionalne, a z Jasła do Gorlic Zagórzan pociągi TLK. Alternatywą jest dojazd jednym z dalekobieżnych autobusów. Ze stolicy Małopolski do Krosna docierają przewoźnicy Neobus, Sanbus, Barbara oraz TravelPL.

Gdzie zaparkować w Beskidzie Niskim

W stolicy Beskidu Niskiego, czyli w Gorlicach, funkcjonuje wiele parkingów. W pobliżu rzeki Sękówka duży plac dla samochodów osobowych i autobusów znajduje się przy ulicy Henryka Sienkiewicza. Mniejszy, płatny parking działa również przy ulicy Armii Krajowej, Ogrodowej i Krzywej. W Jaśle bez opłat można pozostawić pojazd na Parkingu przy Farze. W pobliżu Muzeum Regionalnego mieści się płatny parking przy ulicy Polskiego Czerwonego Krzyża.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Beskidzie Niskim


Dni Gorlic
Gorlice są nieformalną stolicą Beskidu Niskiego, dlatego nie można przegapić corocznego święta malowniczo położonego miasta. Wydarzenie ma miejsce w samym środku wakacji i obfituje w ciekawe wydarzenia. Na stadionie OSiR odbywają się energetyzujące koncerty, które trwają aż do późnego wieczora. Turyści wraz z dziećmi mają okazję skorzystać z wesołego miasteczka, wypróbować regionalne przysmaki i zakupić oryginalne pamiątki na jednym z wielu stoisk handlowych.

Dzikie Stoły
Towarzystwo Beskidu Niskiego każdego roku organizuje szereg ciekawych imprez. Jedną z nich są Dzikie Stoły. Plenerowa impreza odbywa się latem na pięknych polanach i zboczach, m.in. na terenie miejscowości Izby. To wspaniała okazja do poznania najciekawszych potraw regionu przygotowanych ze świeżych produktów. Ogromnym uznaniem cieszą się kiszone rydze, aromatyczny chleb na zakwasie oraz owsiany żur. Na rozłożonych kocach i leżakach można się też delektować oryginalną lemoniadą lub ciastem.

Muzyka Zaklęta w Drewnie
Na Szlaku Architektury Drewnianej w Małopolsce od wielu lat odbywa się cykl bezpłatnych koncertów. Przez 12 tygodni w czterech zabytkowych kościołach Beskidu Niskiego rozbrzmiewają dźwięki rozmaitych utworów muzycznych. Utalentowani wykonawcy grają zarówno kompozycje klasyczne, jak i jazzowe lub nowoczesne. Muzyka Zaklęta w Drewnie to również poezja śpiewana oraz folk. Wydarzenie ma miejsce Brunarach, Kwiatoniu, Wysowej i Hańczowej.

Łemkowska Watra w Zdyni
Nad rzeką Zdynia każdego lipca odbywa się trzydniowa Łemkowska Watra. To największe i najsłynniejsze święto społeczności Łemków. Bogaty program imprezy obejmuje koncerty plenerowe, interesujące wystawy, warsztaty i pouczające spotkania z twórcami ludowymi. Za każdym razem wydarzenie uświetniają znane osobistości ze świata kultury i polityki. Do tej pory na Łemkowskiej Watrze pojawił się m.in. austriacki pisarz Martin Pollack. Tradycyjne ognisko ma za zadanie przetrwać aż do kolejnego roku.

Święto Maziarzy Łosiańskich w Łosie
Wspaniałą imprezą rodzinną jest Święto Maziarzy Łosiańskich w Zagrodzie Maziarskiej w Łosiu. Każdego sierpnia do ziemi gorlickiej przybywają osoby zainteresowane dawnym przetwórstwem ropy naftowej. Impreza jest pełna atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Warto wysłuchać plenerowych koncertów folkowych, wziąć udział w konkursie toczenia beczki, ciekawych warsztatach i zabawach. Uczestnictwo w Święcie Maziarzy jest okazją do poznania bardzo ważnego aspektu życia lokalnych mieszkańców.

Dni Huculskie w Dębowym Jarze
W osadzie turystycznej Dębowy Jar u schyłku lata odbywa się cykliczna rodzinna impreza. Jej główny celem jest promocja wspaniałych koni huculskich, dlatego w programie znajdują się takie pozycje, jak konne zawody sportowe, pokazy zaprzęgów i ogólnopolskie czempionaty. W trakcie wydarzenia można też wysłuchać koncertów zespołów folkowych, obejrzeć twórczość pań z Kół Gospodyń Wiejskich lub kupić wyjątkową pamiątkę na jarmarku z rękodziełem artystycznym.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Beskidzie Niskim


Główny Szlak Beskidzki

Główny Szlak Beskidzki im. Kazimierza Sosnowskiego liczy aż 496 kilometrów i jest najdłuższym szlakiem na terenie polskich gór. Oznaczona czerwonym kolorem trasa biegnie od wsi Wołosate w Bieszczadach aż do Ustronia w powiecie cieszyńskim. Odcinek, który ciągnie się przez malownicze tereny Beskidu Niskiego. rozpoczyna się na szczycie Huzary, wiedzie przez Hańczową, Popowe Wierchy, Przełęcz Hałbowską, Rymanów Zdrój i Tokarnię aż do Komańczy.

Magurski Park Krajobrazowy

W samym centrum Beskidu Niskiego w 1994 roku utworzono Magurski Park Krajobrazowy. Prawie całą powierzchnię chronionego terenu zajmują lasy, ale w trakcie spacerów można też trafić na pastwiska, łąki i torfowiska. W pobliżu szlaków żyją liczne zwierzęta, w tym niedźwiedzie, wilki, jelenie, salamandry i bociany czarne. Ciekawym pomnikiem przyrody jest grupa skał Diabli Kamień w miejscowości Folusz. Z oryginalnymi głazami wiąże się intrygująca legenda.

Jezioro Klimkowskie

Kolejnym malowniczym miejscem w Beskidzie Niskim jest sztuczny zbiornik zaporowy na Ropie. Akwen posłużył w filmie „Ogniem i mieczem” jako rzeka Dniepr. Jezioro Klimkowskie jest bardzo atrakcyjne dla turystów, dlatego na cyplu oddalonym o około 1 kilometr od zapory działa przystań i wypożyczalnia sprzętu wodnego, czyste kąpielisko oraz lokale gastronomiczne. Nad bezpieczeństwem letników czuwa WOPR i policja wodna.

Cerkiew św. Paraskewy w Nowicy

Na obszarze Beskidu Niskiego znajduje się wiele zabytkowych cerkwi. Jedną z nich jest greckokatolicka cerkiew św. Paraskewy w Nowicy. Budowla leży na Szlaku Architektury Drewnianej województwa małopolskiego i reprezentuje schyłkowy typ łemkowski. Szczególną uwagę zwraca potężna wieża usytuowana nad przedsionkiem. We wnętrzu XIX-wiecznej świątyni ustawiono piękny ikonostas, ołtarz główny i ołtarz boczny, poświęcony Janowi Chrzcicielowi.

Kościół św. Filipa i św. Jakuba w Sękowej

Drewniany kościół św. Filipa i św. Jakuba w Sękowej figuruje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ze względu na niezwykły wygląd i burzliwą historię bywa nazywany Perłą Beskidu Niskiego. Urodę świątyni docenili wybitni polscy malarze, tacy jak np. Stanisław Wyspiański i Józef Mehoffer, którzy uwiecznili go na swoich obrazach. We wnętrzu XVI-wiecznej budowli mieści się m.in. późnogotycka chrzcielnica, późnorenesansowy ołtarz oraz ludowo-barokowe stacje Drogi Krzyżowej.

Muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii w Libuszy

We wsi Libusza w powiecie gorlickim działa prywatne Muzeum Przemysłu Naftowego i Etnografii. W placówce znajdują się dwa działy. Pierwszy obejmuje przedmioty związane z tradycją górniczą i przetwarzaniem ropy naftowej. Zwiedzający mogą podziwiać m.in. destylarnię nafty, modele szybów, mundury i przyrządy wiertnicze. Ekspozycje poświęcone etnografii prezentują zabytkowe meble, narzędzia wykorzystywane w pracy na roli, a także oryginalne patefony, stare radioodbiorniki i obrazy.