Ośrodki wypoczynkowe Zakopane

znaleziono 75 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Ośrodki wypoczynkowe w Zakopanem, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Ośrodki wypoczynkowe w Zakopanem to noclegowe propozycje nie do odrzucenia! Szeroki wachlarz ofert ułatwi każdemu wybór dopasowany do własnych wymagań i potrzeb.
Drugie największe miasto Podhala i największa miejscowość w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr posiada ponad dwadzieścia sześć tysięcy mieszkańców, chociaż pod koniec ubiegłego wieku ilość ta zbliżała się już do trzydziestu tysięcy. Legenda związana z powstaniem Zakopanego mówi o gaździe z Szaflar zwanym Piotrem, który to w dzikiej puszczy osiedlił się na polanie, którą potem ludzie z okolicznych wiosek zwali „Kopana”. I tak Piotr, zwany Gąsienicą ze względu na pasiasty ubiór, siedział na „Za kopanym”. Z biegiem czasu nazwa ewoluowała do Zakopanego, a ród Piotra zwał się Gąsienicami. Po dziś dzień mówią miejscowi, że w Zakopanem kapusta nie urośnie, bo za dużo jest Gąsieniców. Zakopane które w 1886 roku stało się uzdrowiskiem w tym samym okresie zyskało rangę ośrodka kulturalnego, który odwiedzały takie osobistości jak Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Zakopane to również centrum sportów zimowych w Polsce z największą kraju skocznią narciarską, Wielką Krokwią nieodzownie kojarzącą się z sukcesami Adama Małysza.

Zakopane

Zakopane to najwyżej położone miasto w naszym kraju i jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych i rekreacyjnych. Niegdyś niewielka osada pasterska, dziś tętniące życiem miejsce odwiedzane przez tysiące turystów z całej Europy. Leżące u stóp Tatr Zakopane, dzięki różnorodnym atrakcjom przyciąga jak magnez. Ponadto miasto zawiera w swoich granicach znaczną część Tatrzańskiego Parku Narodowego, co jest sporą atrakcją dla wszystkich miłośników przyrody.

Atrakcje Zakopanego

Zakopane nazywane zimową stolicą Polski, to raj dla spragnionych aktywnego wypoczynku turystów. Gruba pokrywa śnieżna licznych stoków narciarskich oraz kilometry szlaków turystycznych stwarzają warunki do korzystania wielu atrakcji. Wśród nich są przejażdżki skuterami śnieżnymi, z psim zaprzęgiem czy oglądanie wyścigów kumoterek – góralskich sani ciągniętych przez konie. Do dyspozycji gości są również liczne lodowiska i trasy rowerowe. Atrakcji nie brakuje również w samym centrum miasta, w którym możemy odwiedzić Krupówki, interesujące muzea czy pójść do teatru.

Ośrodki wypoczynkowe – Zakopane

Zakopane zapewnia szeroki wybór ofert noclegowych dopasowanych do preferencji i wymagań turystów. Wśród propozycji znajdują się zarówno ośrodki wypoczynkowe, wille oraz pensjonaty i pokoje gościnne. Ośrodki wypoczynkowe w Zakopanem to doskonała propozycja dla wszystkich, którzy cenią komfort noclegu i doskonałą regionalną kuchnię. Dobra lokalizacja idzie tu w parze z przystępnymi cenami. Właściciele ośrodków wypoczynkowych często oferują zniżki noclegowe dla dzieci oraz rabaty dla stałych klientów.

Interesują Cię ośrodki wypoczynkowe w Zakopanem? Koniecznie zapoznaj się z naszą ofertą i wybierz propozycję skrojona na miarę swoich potrzeb.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zakopane, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: