Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Pieniny

znaleziono 502 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Pieninach

Noclegi w PieninachPieniny maja dwa oblicza. Majestatyczne i groźne oraz to nieco bardziej sielankowe, zdobione pejzażem z zamkiem w tle. Tu przyjeżdżają rodziny z dziećmi, a maluchy zdobywają pierwsze szlify w turystycznych eskapadach. To raj dla rowerzystów i miłośników niespiesznych spacerów.
Uważane za jedne z najpiękniejszych i najbardziej malowniczych pasm górskich w Polsce, Pieniny są po Tatrach drugim najbardziej uczęszczanym regionem w Tatrach. Jak to stwierdził już w 1864 roku Władysław Anczyc, polski poeta i dramatopisarz: „Kto nie był w Tatrach i Pieninach, ten nie był nigdzie i nic nie widział”. Dunajec, który powstaje z połączenia Czarnego i Białego Dunajca w unikalny sposób dzieli Pieniny na trzy górskie regiony, Pieniny Spiskie, Pieniny Środkowe oraz Pieniny Małe. Najlepszym sposobem na zwiedzenie kanionów jakie przez tysiące lat wydrążyła rzeka jest oczywiście spływ regionalnymi tratwami podczas którego można podziwiać jeden z najpiękniejszych przełomów rzecznych w Europie. Z całą pewnością warte zwiedzenia są również ruiny zamku w Czorsztynie oraz zamek w Niedzicy. Przede wszystkim nie można jednak pominąć Pienińskiego Parku Narodowego, który utworzony już w 1932 roku.
Pieniny, pasmo górskie w Karpatach, odnajdziemy na terenie Małopolski. Wzniesienia mają w sobie coś wyjątkowego. Imponujące widoki, wspaniałe poranki, magiczne zachody słońca to tylko preludium do świetnego wypoczynku. Pieniny graniczą z Beskidem Sądeckim, Gorcami, Pogórzem Spisko-Gubałowskim oraz Magurą Spiską. I chociaż Pieniny nie są zbyt wielkie i wysokie, Tatry to przy nich Himalaje, a Beskidy – bezkresna przestrzeń, to imponują niebanalnym urokiem i niepowtarzalnym klimatem. Trudno tu nie wracać.

Na turystów czekają Park Narodowy z wytyczonymi ścieżkami wiodącymi wąwozami, przy bystrych strumieniach, wodospady, wspaniały górski krajobraz oraz legendarny spływ przełomem Dunajca. Przełom to nie tylko piękno krajobrazu. To przede wszystkim emocje przeprawy spienioną rzeką. Słynna atrakcja ma stare korzenie, sięga pierwszej połowy XIX wieku. Szlak wytyczony między Sromowcami i Szczawnicą to ulubiony turystyczny trakt globtroterów, którzy tłumnie przyjeżdżają i korzystają z noclegów w Pieninach, w okresie wakacji i zimowych ferii. Pieniny dzielą się na: Spiskie, Środkowe i Małe. Podobno najpiękniejsza jest część środkowa. Podczas wędrówek wypocząć można w schronisku Orlica, Durbaszka, Trzy Korony. Pieniński Park Narodowy ma w swym rewirze słynne, majestatyczne Trzy Korony i Sokolicę, ale najwyższym szczytem pasma jest Wysoka mierząca 1050 metrów n.p.m. Szczyt należy do zacnego grona Korony Gór Polski i rekompensuje trudy wspinaczki przepięknymi widokami na Tatry.
U stóp pienińskich szczytów odnajdziemy dwie popularne miejscowości: Szczawnicę i Krościenko nad Dunajcem. Miejscowości przyciągają tłumy turystów i są świetnie przygotowane na ich przyjęcie. Do dyspozycji obieżyświatów są liczne hotele, kwatery prywatne, pensjonaty, apartamenty, gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne i domki. Niektóre miejsca oferują bardzo wysoki standard, inne są utrzymane w górskim klimacie. Z pewnością każdy znajdzie tu coś dla siebie. Gdzie szukać sprawdzonych noclegów?

Świetną bazą turystycznych adresów wzbogaconą informacjami o regionie, atrakcjach i zaletach pobytu są zasoby popularnego portalu społecznościowego e-turysta. Na stronach e-turysty można odnaleźć mnóstwo sprawdzonych ogłoszeń. Oferty precyzyjnie opisują warunki noclegowe, a propozycje udokumentowane są zdjęciami. Świetna lokalizacja, dogodne warunki cenowe to atuty noclegów z bazy e-turysty. Podczas pobytu warto odwiedzić Wąwóz Homle, Wodospad Zaskalnik, Zamek Niedzica i Zamek w Czorsztynie, Rezerwat Biała Woda. Na rowerzystów czeka trasa do Czerwonego Klasztoru, który znajduje się po słowackiej stronie.

Pieniny nocleg, rekomendacje e-turysty

Osoby zainteresowane noclegami w Pieninach odsyłamy na strony portalu społecznościowego e-turysta, gdzie pod hasłem: Pieniny nocleg czeka mnóstwo dobrych ofert. Wszystkie miejsca są starannie opisane i udokumentowane fotografiami obiektu. Miejsca łatwo pogrupować według kategorii: „cena lub lokalizacja”. Pojawiają się również propozycje przeróżnych aktywności sportowych oraz rekomendacje kulturalne. Informacje prezentowane w portalu są sprawdzone, konkretne i dotyczą miejsc godnych polecenia. Zapraszamy w Pieniny o każdej porze roku i zachęcamy do rezerwacji z e-turystą – noclegi w Pieninach.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Pieniny, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Pieninach

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Pieninach?
Ceny noclegów w Pieninach zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Pieninach kształtują się na poziomie 50-55 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych czy gospodarstwach agroturystycznych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 168 obiektów w Pieninach, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Pieninach znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, kwatery prywatne czy też gospodarstwa agroturystyczne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Pieninach znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Pieninach, zapewniających wyżywienie na miejscu.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Pieninach, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W Pieninach baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych oraz gospodarstwach agroturystycznych.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Pieninach spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.

Dojazd do Pienin


Dojazd do Pienin samochodem

W zdecydowanej większości przypadków dojazd do Pienin przebiega przez Kraków. Stolica małopolski połączona jest z innymi dużymi miastami autostradą A4, biegnącą od granicy z Niemcami do granicy z Ukrainą. Z północy do Krakowa wiedzie droga ekspresowa S7. Po przejechaniu południowego odcinka krakowskiej obwodnicy należy skręcić w Zakopiankę. Ostatnim etapem trasy jest zjazd na węźle Lubień w DW968, która biegnie przez Mszanę, a następnie w DW969, ciągnącą się aż do celu.

Dojazd do Pienin innymi środkami transportu

Po dotarciu do Krakowa samolotem, koleją lub autokarem, turyści przesiadają się do jednego z regionalnych połączeń autobusowych. Z krakowskiego dworca MDA do Szczawnicy codziennie kursuje przewoźnik A. Langowski. Do Krościenka nad Dunajcem dociera również Sioła Trans i DIDI Trans. Aby dostać się do Niedzicy, należy natomiast wybrać kurs na Zakopane, np. z pomocą firmy Szwagropol i w Nowym Targu przesiąść się do lokalnego busa.

Gdzie zaparkować w Pieninach

Przy zamku w Niedzicy funkcjonuje płatny parking, który niestety w sezonie letnim jest często zapełniony. W pobliżu, nad Jeziorem Czorsztyńskim, samochód można też pozostawić przy ulicy Nad Zalewem 29. Na przeciwległym brzegu, w Czorsztynie, parking działa przy ulicy Zamkowej 2A. W Krościenku parking mieści się na Rynku, ale za pozostawienie pojazdu należy uiścić opłatę w parkomacie. Kilka płatnych parkingów znajduje się też przy wejściu do Wąwozu Homole.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Pieninach


Przegląd Folkloru Nuta Dunajca w Maniowach

Na początku czerwca w Maniowach odbywa się stosunkowo młody, cykliczny Przegląd Folkloru Nuta Dunajca. W konkursie biorą udział górale z Pienin, Gorców i Podhala. W ramach przeglądu można podziwiać ludowe zespoły w tradycyjnych strojach regionów, które śpiewają, tańczą, grają na instrumentach lub recytują. Udział w imprezie jest wspaniałą okazją do poznania bogatej kultury mieszkańców górskich miejscowości, przez które przebiega rzeka Dunajec.

Międzynarodowy Spływ Kajakowy

Pierwsza połowa czerwca to również czas Międzynarodowego Spływu Kajakowego im. Tadeusza Pilarskiego na Dunajcu. Wydarzenie organizowane jest od niemal 80. lat i zalicza się do Grand Prix Polskiego Związku Kajakowego. Zawodnicy wyruszają z Nowego Targu, pokonują 70 kilometrów i przez Sromowce Wyżne docierają do Krościenka nad Dunajcem. W konkursie każdorazowo uczestniczy kilka tysięcy kajakarzy z Polski i zagranicy, którzy walczą o Kryształowy Puchar Dunajca.

Rajd Doliną Dunajca w Krościenku nad Dunajcem

Wielbiciele jazdy na rowerze mają okazję do podjęcia rywalizacji w ramach majowego Rajdu Doliną Dunajca. Na uczestników czekają dwie niezwykle malownicze trasy, które rozpoczynają się i kończą w Krościenku nad Dunajcem. Krótsza z nich, czyli Fun, o długości 78 kilometrów i około kilometra przewyższenia przeznaczona jest dla początkujących. Organizator zapewnia przystanek z bufetem. Dłuższa trasa, Pro, to 128 kilometrów jazdy i około 1700 metrów przewyższenia z dwoma bufetami.

Redyk Jesienny w Szczawnicy

Redyk Jesienny to tradycyjne, bardzo uroczyste zejście pasterzy ze stadami owiec, które od wiosny pasły się na górskich halach. W Szczawnicy spęd odbywa się w październiku i stanowi ogromną atrakcję turystyczną. Ogromne stada, przy akompaniamencie góralskiej muzyki, prowadzone są ulicami miasta aż do przystani flisackiej na Piaskach. W trakcie redyku warto spróbować tradycyjnych oscypków, barana z rożna i innych pysznych potraw regionalnych.

Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II w Krościenku nad Dunajcem

Aktywni turyści każdego roku chętnie przyjeżdżają na Gwiaździsty Zlot Turystyczny Szlakami św. Jana Pawła II, który rozpoczyna się w Krościenku nad Dunajcem. Wrześniowe wydarzenie obejmuje zarówno wędrówki piesze po szlakach o zróżnicowanym stopniu trudności, jak i jazdę rowerem oraz spływ kajakiem lub pontonem. W trakcie trzech dni imprezy uczestnicy mają szansę na różne sposoby pokonać wiele pięknych odcinków. Niezbędny sprzęt można wypożyczyć od firm komercyjnych.

Rodzinny Piknik z Latawcem

Kolorową, pełną radości imprezą jest Rodzinny Piknik z Latawcem, który każdego roku organizowany jest na terenie innej pienińskiej gminy. Wydarzenie odbywa się w październiku i gromadzi setki dzieci z towarzyszącymi im rodzinami. W trakcie wesołego pikniku rozgrywany jest konkurs ściśle związany z bogatym dziedzictwem przyrodniczym i kulturowym regionu. Przygotowywane są też inne atrakcje. Do tej pory był to m.in. przylot konsula za pomocą helikoptera.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Pieninach


Wąwóz Homole

Spacer wąwozem Homole to dość krótka, ale za to niezwykle ciekawa wycieczka dla całej rodziny. Ten malowniczy, leśny rezerwat położony jest we wsi Jaworki na terenie gminy Szczawnica. Jar mierzy około 800 metrów i zachwyca wąskimi skałami, wijącym się potokiem Kamionka i przyjemnym aromatem lasu. Na samym końcu na turystów czeka polana ze stołami piknikowymi, przy których można odpocząć w pięknych okolicznościach przyrody. Wstęp do wąwozu jest bezpłatny.

Trzy Korony

Słynne Trzy Korony to najwyższy szczyt Pienin Środkowych, który składa się z pięciu wapiennych turni. Charakterystyczny wygląd wzniesienia oraz niesamowita panorama, która się z niego rozpościera, każdego roku przyciągają rzesze turystów. Platforma widokowa na Okrąglicy nad półkilometrową przepaścią umożliwia podziwianie Przełomu Dunajca, Tatr, Beskidów, a nawet Babiej Góry. Wędrówka na Trzy Korony każdym z malowniczych szlaków trwa około dwóch godzin. Wejście na szczyt jest płatne.

Sokolica

Kolejnym bardzo popularnym celem wycieczek jest Sokolica, należąca do Pienińskiego Pasa Skałkowego. To właśnie na nim rośnie słynna, licząca ponad 500 lat sosna. Strome podejście zabezpieczają metalowe barierki, podobnie jak sam szczyt, za którym znajduje się przepaść. Około 300 metrów niżej po Dunajcu pływają flisackie tratwy, a dookoła rozpościera się widok na Magurę Spiską, Małe Pieniny i Tatry. Podobnie jak w przypadku Trzech Koron, wejście na Sokolicę jest płatne.

Przełom Dunajca i Czerwony Klasztor

Zapadającą w pamięć, całodniową wycieczką jest też wędrówka Drogą Pienińską, która ciągnie się Przełomem Dunajca, tuż nad jego wodami. Choć trasa swój początek ma w Szczawnicy, biegnie głównie przez teren Słowacji. Po dziesięciu kilometrach marszu turyści docierają do Czerwonego Klasztoru, czyli gotyckiego kompleksu klasztornego, który pierwotnie nie został otynkowany. To od wyrazistego koloru cegły pochodzi nazwa słynnego obiektu.

Szczawnica

Jednym z najbardziej znanych pienińskich miejscowości jest Szczawnica w dolinie Grajcarka. Uzdrowisko oferuje wody z aż dwunastu kwaśnych źródeł. Leczniczych szczaw można spróbować m.in. w zabytkowej pijalni Dom nad Zdrojami, która zachwyca drewnianymi zdobieniami. Na spacer warto się udać do Parku Górnego w samym centrum miasta. Znajdują się w nim ciekawe obiekty, takie jak neogotycka kaplica zdrojowa, inhalatorium, liczne rzeźby i zabytkowe wille.

Zamek Dunajec w Niedzicy

Nad prawym brzegiem Zbiornika Czorsztyńskiego góruje Zamek Dunajec, który został wzniesiony na początku XIV wieku. Średniowieczna warownia znajduje się w świetnym stanie, dlatego kręcono w niej liczne filmy i seriale, takie jak choćby „Zemsta” lub „Janosik”. Warto zobaczyć kameralny dziedziniec, pięknie wyposażone wnętrza i zatrzymać się w miejscu z widokiem na sztuczne jezioro oraz Zaporę w Niedzicy. Z zamkiem wiąże się legenda o inkaskim skarbie, którą podsyca odnalezienie w nim kipu.