Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Mierzeja Wiślana

znaleziono 514 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi na Mierzei Wiślańskiej

W tak urokliwym miejscu jak Mierzeja Wiślana noclegi rezerwowane są przez turystów z dużym wyprzedzeniem. Każdego roku piaszczysty wał, który oddziela Zalew Wiślany od otwartego morza, zapełnia się namiotami, mieni kolorowymi parasolami i ręcznikami. Jakie kurorty warto zobaczyć i gdzie się zatrzymać?

Mierzeja Wiślana: noclegi nie tylko w wakacje


Planując pobyt na Mierzei Wiślanej noclegi dobrze jest wykupić w miejscowości oferującej różnorodne atrakcje, zwłaszcza w przypadku podróży z dziećmi. Na szczęście nad polskim morzem nie brakuje ośrodków, które pozwalają miło spędzić czas niezależnie od pogody i pory roku. Nastrojowa latarnia, wskazująca statkom drogę do portu, ciekawe muzea i parki linowe skutecznie urozmaicają pobyt. Wśród noclegów Mierzei Wiślanej znajdują się obiekty całoroczne, dzięki którym piękno Bałtyku można podziwiać również zimą.

Wygodne noclegi: Mierzeja Wiślana dla każdego


Duża rozmaitość kwater, które kryją się pod hasłami „Mierzeja Wiślana noclegi z widokiem na morze” lub „noclegi Mierzeja Wiślana”, daje możliwość znalezienia obiektu idealnie dopasowanego do potrzeb. Na portalu e-turysta.pl widnieją oferty całorocznych apartamentów, drewnianych domków letniskowych, przestronnych pokoi gościnnych oraz inne ciekawe propozycje. Warto skorzystać z opcji filtrowania, która błyskawicznie odsiewa lokale niespełniające specyficznych wymagań. Dzięki temu w łatwy sposób na Mierzei Wiślanej noclegi z widokiem na morze znajdują zarówno osoby niepełnosprawne, jak i podróżujące z psem. Do wymarzonych kwater szybko docierają miłośnicy grillowania, a rodzice zapewniają dzieciom plac zabaw.

Mierzeja Wiślana – noclegi z widokiem na Morze Bałtyckie


Gdzie szczególnie warto się zatrzymać? Na Mierzei noclegi oferuje przede wszystkim słynna Krynica Morska, której symbolem jest czerwona latarnia morska. Zadbany kurort daje możliwość żeglugi do innych miast na Żuławach i Zalewie Wiślanym, dzięki czemu wakacje są pełne wrażeń, zwłaszcza dla osób lubiących zwiedzanie. Ciekawostką jest jedyna w Polsce ulica Teleexpressu. W tak urokliwym rejonie jak Mierzeja noclegi dobrze zaplanować tak, by udało się wejść na Wielbłądzi Garb, czyli najwyższą stałą wyspę Europy. Z jej szczytu można podziwiać zarówno Zalew Wiślany, jak i Zatokę Gdańską.

Niezwykła Mierzeja: noclegi w Stegnie


Kolejną interesującą miejscowością z noclegami na Mierzei Wiślanej jest Stegna. W kurorcie zlokalizowany jest węzeł turystycznej kolei wąskotorowej, którą można dojechać do Mikoszewa, Sztutowa lub Nowego Dworu Gdańskiego. Chlubą nadmorskiej miejscowości jest też kościół p.w. Najświętszego Serca Jezusa o charakterystycznej, szachulcowej konstrukcji. Co roku w jego wnętrzu odbywa się Międzynarodowy Festiwal Organowy.

Noclegi na Mierzei Wiślanej dla ciekawych świata


Wymienione kurorty to oczywiście tylko wybrane przykłady miast, które warto zobaczyć nad Bałtykiem. Noclegi na Mierzei Wiślanej w Kątach Rybackich czy Jantarze również gwarantują wiele pozytywnych wrażeń. Najlepiej przekonać się o tym osobiście.
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej na Mierzei Wiślańskiej

Czy na Mierzei Wiślańskiej można znaleźć obiekty noclegowe przyjazne zwierzętom?
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 167 obiektów na Mierzei Wiślańskiej, które akceptują zwierzęta.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów na Mierzei Wiślańskiej zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę na Mierzei Wiślańskiej kształtują się na poziomie 60-65 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, domkach letniskowych czy kwaterach prywatnych.
Na Mierzei Wiślańskiej znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych na Mierzei Wiślańskiej, zapewniających wyżywienie na miejscu.
Na Mierzei Wiślańskiej znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, domki letniskowe czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W naszym serwisie wyszukanie ofert na Mierzei Wiślańskiej spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
Na Mierzei Wiślańskiej baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w pokojach gościnnych, domkach letniskowych oraz apartamentach.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe na Mierzei Wiślańskiej, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Dojazd do Mierzei Wiślanej


Dojazd do Mierzei Wiślanej samochodem

Podróż na Mierzeję Wiślaną samochodem odbywa się przez Elbląg lub okolice Gdańska. Do obu miast prowadzą komfortowe i szybkie trasy, w tym autostrada A1 lub droga ekspresowa S7. Kolejnym etapem jest dojazd do Nowego Dworu Gdańskiego i skręt w drogę wojewódzką nr 502 w kierunki Cyganki. Turyści, którzy zarezerwowali noclegi w Krynicy Morskiej lub Kątach Rybackich wybierają w Sztutowie drogę wojewódzką nr 501. Ciągnie się ona aż do granicy z Federacją Rosyjską.

Dojazd do Mierzei Wiślanej innymi środkami transportu

Alternatywnym sposobem dojazdu do Mierzei Wiślanej jest podróż pociągiem do Gdańska i kontynuowanie jej innym środkiem lokomocji. Do Stegny, Sztutowa i Krynicy Morskiej z Gdańska kursują regionalni przewoźnicy. Do kurortów Mierzei Wiślanej można się też dostać z Olsztyna, Elbląga i Nowego Dworu Gdańskiego z pomocą firmy Olsztyński Bus.

Gdzie zaparkować na Mierzei Wiślanej?

Na terenie Mierzei Wiślanej znajduje się wiele komfortowych parkingów. W sezonie turystycznym pozostawienie samochodu wiąże się niestety z opłatami. Parking Leśny przy plaży w Sztutowie znajduje się przy ulicy Morskiej 9A, natomiast obok plaży w Kątach Rybackich przy ulicy Morskiej 11A. Wieloma płatnymi parkingami dysponuje Krynica Morska. Funkcjonują one m.in. przy ulicy Gdańskiej, Portowej i Janusza Korczaka.

Cykliczne imprezy i wydarzenia na Mierzei Wiślanej


Festiwal Małych Form Ulicznych Hybzio w Nowym Dworze Gdańskim
Każdego lipca w okolicy Żuławskiego Ośrodka Kultury w Nowym Dworze Gdańskim odbywa się wspaniała rodzinna impreza. Na Festiwalu Małych Form Ulicznych Hybzio można podziwiać cyrkowców wykonujących niezwykłe triki i akrobacje, a także obejrzeć ciekawe spektakle. Wybrani widzowie mają szansę nauczyć się niektórych sztuczek pod okiem profesjonalistów, a dzieci wziąć udział w występach na scenie. Po zmroku publiczność bawi się do muzyki na żywo.

Święto Pieczonego Dzika w Krynicy Morskiej
Wieloletnią tradycją cieszy się też Święto Pieczonego Dzika w Krynicy Morskiej, które jest poprzedzone rodzinnym piknikiem. Impreza odbywa się w dniu nadania kurortowi praw miejskich, czyli 18 września. Dzieci bawią się na dmuchańcach, uczestniczą w wesołych animacjach, malowaniu twarzy i konkursach. Po zmroku i pokazie laserowym rozpoczyna się biesiada, na której warto spróbować doskonale przyrządzonych potraw z dzika. Degustacje umilają koncerty lokalnych artystów.

Dni Rybaka w Kątach Rybackich
Prawdziwym nadmorskim świętem są Dni Rybaka w Kątach Rybackich, które odbywają się na przełomie czerwca i lipca. Każdego roku na uczestników czeka mnóstwo atrakcji, m.in.: bezpłatne rejsy łodziami żaglowymi, pokazy kulinarne i animacje dla dzieci. Na ulicach wsi można podziwiać udekorowane kutry, które wspaniale prezentują się na pamiątkowych fotografiach. W trakcie wydarzenia nie brakuje też spektakli, wystaw i koncertów, a po zmroku – pokazu pirotechnicznego.

Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu w Jantarze
Już od kilkudziesięciu lat w połowie lipca w Jantarze mają miejsce ekscytujące Mistrzostwa Świata w Poławianiu Bursztynu. Samodzielne poszukiwanie bursztynów i obserwowanie prawdziwych mistrzów w tym fachu to nie jedyne atrakcje, jakie czekają na turystów. Wydarzeniu towarzyszą pokazy obróbki bałtyckiego złota, występy sceniczne znanych artystów, jarmark żuławski, ciekawe wystawy i konferencje. Na zakończenie emocjonującego dnia odbywa się pokaz sztucznych ogni.

Międzynarodowy Festiwal Organowy w Stegnie
Słynny Międzynarodowy Festiwal Organowy w Stegnie cieszy się ogromną popularnością już od czterdziestu lat. W pięknym, bogato zdobionym kościele p.w. Najświętszego Serca Pana Jezusa rozbrzmiewają dźwięki wydobywane z zabytkowych organów. Wydarzenie odbywa się w lipcu, a towarzyszy mu dodatkowy, bezpłatny koncert w kościele p.w. św. Jakuba w Niedźwiedzicy. Udział w imprezie jest wspaniałą okazją do wysłuchania najlepszych utworów organowych w wykonaniu utalentowanych artystów z całego świata.

Ptasi Piknik na Mierzei Wiślanej w Leśniczówce
Weekendowy Ptasi Piknik, organizowany m.in. przez Nadleśnictwo Elbląg, zwraca uwagę na niesamowitą jesienną migrację ptaków. Na początku października w Leśniczówce pod Krynicą Morską spotykają się wielbiciele ornitologii, fotografii przyrodniczej oraz osoby, które po prostu kochają naturę. W bogatym programie, oprócz obserwacji i liczenia ptaków, nie brakuje miejsca na ich obrączkowanie, warsztaty z rozpoznawania poszczególnych gatunków i konkursy związane z lasem.

Najciekawsze atrakcje turystyczne na Mierzei Wiślanej i okolicy


Port morski w Krynicy Morskiej

Świetnym terenem na malowniczy spacer jest port morski w Krynicy Morskiej, który składa się z dwóch przystani: zachodniej – rybackiej i wschodniej – jachtowo-pasażerskiej. Kolorowe kutry, jachty i statki stanowią symbol urlopu w typowym nadmorskim kurorcie. Warto skorzystać z bogatej oferty turystycznej i wybrać się w rejs choćby do Fromborka zadziwiająco szybką łodzią motorową. Krynicki port morski to również doskonałe miejsce do podziwiania romantycznych wschodów lub zachodów słońca.

Latarnia Morska Krynica Morska

Najsłynniejszym zabytkiem Krynicy Morskiej jest jej charakterystyczna, intensywnie czerwona latarnia morska. Budowla mierzy ponad 26 metrów wysokości, a jej uroczyste otwarcie nastąpiło w 1951 roku. Wieża nie jest podzielona na kondygnacje, dlatego w trakcie wspinaczki na szczyt cały czas widać wejście. Z tarasu widokowego rozciąga się wspaniała panorama. Przy odpowiednich warunkach pogodowych dostrzegalne są nawet światła Mierzei Helskiej.

Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich

W Kątach Rybackich funkcjonuje oddział Narodowego Muzeum Morskiego w Gdańsku, czyli Muzeum Zalewu Wiślanego. Placówka poświęcona jest historii rybołówstwa i szkutnictwa w regionie. Do najciekawszych zabytków zalicza się warsztat szkutniczy rodziny Schmidtów z pełnym, oryginalnym wyposażeniem. Warto też zwrócić uwagę na dawne łodzie lub barkas, czyli nieużywaną już jednostkę o napędzie żaglowym. Unikatowy eksponat stanowi ślizg lodowy, sunący na płozach i napędzany siłą wiatru.

Muzeum Stutthof w Sztutowie

Bardzo ważnym miejscem na mapie Mierzei Wiślanej jest Muzeum Stutthof w Sztutowie. Można w nim zobaczyć przerażające budowle dawnego KL Stutthof, czyli niemieckiego nazistowskiego obozu koncentracyjnego i zagłady. Niezwykłe świadectwo zbrodni stanowi zachowana Brama Śmierci oraz komora gazowa. Do zrekonstruowanych eksponatów należy m.in. krematorium. Na terenie muzeum można też obejrzeć monumentalny pomnik i częściowo zachowany Stary Obóz.

Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie

Pięknym przykładem architektury sakralnej regionu jest dawna świątynia protestantów, a obecnie katolicki kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Stegnie. Budowla o charakterystycznej szachulcowej konstrukcji powstała w XVII wieku pod nadzorem architekta Miasta Gdańsk. Prace były niezwykle kosztowne, ale efekt oszałamia. Barokowy ołtarz główny i organy w tym samym stylu przyciągają turystów nie tylko w trakcie dorocznego Międzynarodowego Festiwalu Organowego.

Mini Zoo w Jantarze

Świetną atrakcją dla dzieci i osób kochających przyrodę jest Mini Zoo w Jantarze, w którym można podziwiać wiele niezwykłych zwierząt. Na terenie placówki żyją m.in.: lamy, kangury, wielbłąd jednogarbny, alpaki, różne gatunki kóz, guanako, daniele, zebry i osły. Majestatyczne pawie, wśród których znajdują się niezwykłe pawie białe, nie są jedynymi ptakami w zoo. Ptaszarnia to dom nandu szarego, strusia afrykańskiego i egzotycznych gatunków kur.