Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Sarbinowo

znaleziono 180 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Sarbinowie, województwo zachodniopomorskie, powiat koszaliński

Noclegi w Sarbinowie – Jedną z najbardziej popularnych miejscowości, do której w letnim sezonie ciągną turyści z całego kraju, jest Sarbinowo. Noclegi z widokiem na morze to marzenie niejednej osoby. Niepowtarzalny klimat, odgłosy mew i przyjemna bryza, która orzeźwia w trakcie spacerów po złocistym piasku, składają się na piękne wspomnienia z wakacji. Jak zarezerwować kwaterę w tej malowniczej miejscowości oraz co warto zobaczyć w okolicy?
Sarbinowo jest niewielkim letniskiem położonym nad Bałtykiem, zaledwie siedem kilometrów od Mielna. Wieś zamieszkuje nieco ponad pięciuset mieszkańców, ale w okresie wakacyjnym przebywa tu wielokrotnie większa ilość turystów. Sarbinowo posiada jedno kąpielisko o długości około 100 metrów.
Pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą już z początków czternastego wieku. Pierwotnie wieś położona była w odległości około półtora kilometra od morza, ale kolejne stulecia erozyjnego wpływu fal morskich sprawiły, że w dziewiętnastym wieku Sarbinowo mogło zostać wchłonięte przez Bałtyk. By przeciwdziałać tej katastrofie w 1910 roku wybudowano kamienny mur oporowy wzdłuż plaży, który chroni osadę przed dalszymi nieprzyjemnościami ze strony natury.
Orientacyjnym punktem w Sarbinowie jest wybudowany w 1856 roku kościół, który został wzniesiony według projektu jednego z bardziej znanych i cenionych architektów tamtego okresu, Karla Schinkla. Innym zabytkowym obiektem w miejscowości jest chata rybacka z 1804 roku. Jest to budynek wzniesiony z drewna dębowego, którego dach pokryto trzciną.
Dla wczasowiczów interesujące mogą być także okoliczne atrakcje takie jak jezioro Jamno, oddzielone od Bałtyku mierzeją, latarnia morska w Gąskach, czy też malutka wioska rybacka Chłopy.

Malownicze Sarbinowo – noclegi z widokiem na morze


Niewielki kurort każdego roku kusi kameralną atmosferą i bezpiecznym kąpieliskiem o długości stu metrów. Zadbaną plażę od zabudowań odgradza kamienno-betonowy mur, który przez kilometr ciągnie się wzdłuż brzegu Bałtyku. Konstrukcja, mająca zapobiec niszczycielskiej działalności żywiołu, stała się podstawą szerokiej promenady. Dzięki gruntownej przebudowie turyści otrzymali również dwa zjazdy na plażę, aż dziewięć zejść oraz tak potrzebne oświetlenie. Nowoczesny deptak jest popularnym miejscem codziennych spacerów i obserwowania Bałtyku o różnych porach dnia lub nocy. Przy trasie znajdują się smażalnie ryb, bary i kawiarnie, dlatego przez całe wakacje rejon tętni życiem. To właśnie w tej strefie Sarbinowa noclegi z widokiem na morze są bardzo szybko rezerwowane. Trudno się dziwić, bo uroda pieniących się fal i feeria barw o zachodzie słońca to krajobraz, z którym trudno konkurować.

Komfortowe noclegi: Sarbinowo w gminie Mielno


Skoro na skorzystanie z lokalnych atrakcji jest tylu chętnych, jak wynająć któryś z tanich noclegów Sarbinowa? Wbrew pozorom nie jest to skomplikowane, wystarczy tylko wykazać się refleksem i odpowiednio wczesnym zaplanowaniem podróży. Pod hasłem „noclegi Sarbinowo” w serwisie e-turysta.pl kryją się najlepsze oferty nie tylko na wakacyjne wyjazdy. Znalezienie idealnego obiektu ułatwia filtrowanie, dzięki któremu wyświetlane wyniki zostają okrojone z kwater niespełniających specyficznych wymogów. To doskonałe narzędzie dla urlopowiczów poruszających się na wózkach inwalidzkich, opiekunów czworonogów lub rodziców chcących skorzystać z Bonu turystycznego. Wszystkie kwatery prezentowane na portalu są czyste, estetycznie wykończone i sprzyjają relaksowi, na który tak bardzo czekają przyjeżdżający do Sarbinowa goście. Szczególnie pożądanymi noclegami są samodzielne domki z przestronnymi werandami, ogródkami i kuchnią. Duża ilość miejsca pozwala bezstresowo spędzić wakacje nawet wielodzietnej rodzinie.

Co warto zobaczyć w trakcie urlopu w Sarbinowie?


Planując wakacje, łatwo zauważyć, że w Sarbinowie noclegi blisko morza i związane z tym profity to tylko część zalet kurortu. Zaledwie pięć kilometrów dalej znajduje się zabytkowa Latarnia Morska w Gąskach, która jest wspaniałą atrakcją niezależnie od wieku. Po wejściu na szczyt ceglanej budowli oczom turystów ukazuje się zachwycający widok nie tylko na Bałtyk, ale również Chłopy, Unieście, Sarbinowo i Mielno. Warto się też wybrać do spektakularnych Ogrodów Hortulus Spectabilis w Dobrzycy. Mieści się tam największy na świecie labirynt grabowy, w którego centrum postawiono wieżę obserwacyjną. Po „Labiryncie Moc” bez problemu przejeżdżają wózki spacerowe i inwalidzkie, dlatego jest to rozrywka dla każdego. Spacer pobliskimi ukwieconymi alejkami to wspaniały pomysł na pogodne popołudnie. Te i wiele innych atrakcji czekają na wynajmujących wygodne noclegi Sarbinowa. Udając się w podróż do nadmorskiego kurortu, można być pewnym, że w trakcie urlopu nie zabraknie ekscytujących chwil, urzekających miejsc i świetnej zabawy każdego dnia.

Zobacz atrakcje Turystyczne w Sabrinowie


Sarbinowo to miejscowość, która najczęściej wybierana jest przez miłośników odpoczynku na plaży. To właśnie plaża jest jedną z najważniejszych atrakcji turystycznych – rozpościera się między dwoma miejscowościami – Gąskami oraz Chłopami. Spacerom będzie sprzyjać odnowiona w 2013 roku promenada – miejsce idealne do podziwiania widoków oraz wschodów i zachodów słońca. Promenada gwarantuje wygodny dostęp do restauracji, kawiarni, smażalni ryb oraz ogródków piwnych. Zwiedzając okolice warto odwiedzić odbudowanych w 1825 roku Kościół Parafialny w Sarbinowie – p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny.

Sarbinowo Noclegi


Noclegi w Sarbinowie to idealne rozwiązanie dla osób ceniących wypoczynek na plaży. Decydując się na pokoje w Sarbinowie wygodnym rozwiązaniem będzie wybór kwatery blisko morza. Miejscowość charakteryzuje się bliskością do innych nadmorskich kurortów – od Mielna dzieli go zaledwie siedem kilometrów. Atrakcji w samym Sarbinowie jednak nie brakuje – ciekawym zabytkiem w miejscowości jest wzniesiony z dębowego drewna w 1804 roku budynek rybackiej chaty. Zwiedzić można jeszcze inne pobliskie atrakcje – latarnie morską w Gąskach, lub wioskę rybacką położoną między Mielnem a Sarbinowem w miejscowości Chłopy. Komfortowy nocleg w Sarbinowie można znaleźć za niewielkie pieniądze, co nie wiąże się z rezygnacją z niezbędnego wyposażenia oraz dogodnej lokalizacji. Kwatery w Sarbinowie charakteryzuje wysoki standard, bliskość do morza i turystycznych atrakcji. Niezależnie czy wybieramy pokoje w prywatnej kwaterze, hotelu, domku letniskowym, gospodarstwie agroturystycznym czy hostelu – mnogość propozycji pozwala na dobranie oferty w atrakcyjnej cenie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Sarbinowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Sarbinowie

Jak znaleźć noclegi niedaleko morza w Sarbinowie?
Czysta plaża i kąpielisko w tej miejscowości to idealna propozycja dla spragnionych słońca i morskiej kąpieli turystów. Zakwaterowanie w jej pobliżu znajdziesz na dedykowanej liście obiektów noclegowych ulokowanych blisko morza i plaży w Sarbinowie.
Z centrum miejscowości jest wszędzie blisko, niezależnie od tego czy udajesz się na plażę, czy chcesz coś przekąsić. Koniecznie sprawdź propozycje noclegów w centrum Sarbinowa.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 61 obiektów w Sarbinowie, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Sarbinowie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Sarbinowie kształtują się na poziomie 55-60 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w domkach letniskowych, pokojach gościnnych czy kwaterach prywatnych.
W Sarbinowie znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być domki letniskowe, pokoje gościnne czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Sarbinowie znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Sarbinowie, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Sarbinowie 171 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W Sarbinowie baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w domkach letniskowych, pokojach gościnnych oraz pensjonatach.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Sarbinowie, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Sarbinowie spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.

Dojazd do Sarbinowa


Dojazd do Sarbinowa samochodem

Dojazd do Sarbinowa z południowej i zachodniej części kraju wiedzie autostradą A4, a następnie drogami S3 i S6. Poruszając się w stronę Koszalina, należy skręcić na północ w Będzinie, z którego do celu pozostaje już tylko kilka kilometrów. Osoby wyruszające z Polski centralnej powinny skorzystać z autostrady A1, zjechać z niej na węźle Warlube i kierować się na północ drogami DW240, DK25 i DK11. Dojazd z okolic Białegostoku odbywa się za pomocą dróg S8 i S7 aż do Gdyni, a następnie S6 i DK11.

Dojazd do Sarbinowa innymi środkami transportu

Do Sarbinowa można również dotrzeć, poruszając się pociągiem i autobusem. Składy PKP docierają do pobliskiego Koszalina m.in. z Krakowa, Wrocławia, Warszawy, Poznania i Lublina. Przejazd do Koszalina autobusem zapewniają przewoźnicy FlixBus i Voyager Transport. Połączenie między Koszalinem a Sarbinowem oferuje firma Ar-bos, która dysponuje niewielkimi busami. Dojazd z miasta powiatowego do celu zajmuje około 35 minut.

Gdzie zaparkować w Sarbinowie

Bezpłatny parking w Sarbinowie w pobliżu zejścia na plażę znajduje się przy ulicy Nadmorskiej obok Promenady Sarbinowo. Po wschodniej stronie miejscowości, nieco dalej od morza, przy ulicy Wczasowej 12, mieści się plac, na którym również można bezpiecznie pozostawić samochód. Niedrogi parking z utwardzoną nawierzchnią i w dogodnej lokalizacji znajduje się przy ulicy Nadmorskiej 23.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Sarbinowie


Międzynarodowy Festiwal Organowy
W neogotyckim kościele p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny przy ulicy Nadmorskiej 17 od wielu lat odbywają się koncerty organowe organizowane przez Filharmonię Koszalińską. To wspaniała okazja do wysłuchania najpiękniejszych utworów skomponowanych na ten wyjątkowy instrument. Warto dodać, że sarbinowskie organy to monumentalne dzieło firmy CF Voelkner - Duennow, a wnętrze zabytkowej świątyni wpływa na uroczysty nastrój i sprzyja wyciszeniu.

Festiwal Holi
Podobnie jak wiele innych miejscowości, Sarbinowo uczestniczy w Święcie Kolorów, czyli w Festiwalu Holi. Pełna radości i śmiechu impreza plenerowa polega na obrzucaniu się specjalnymi proszkami w intensywnych barwach. Spontanicznej zabawie towarzyszy muzyka grana przez najlepszych DJów. Oryginalne zdjęcia i filmy wykonane w trakcie Święta Kolorów to niepowtarzalne pamiątki z wakacji. Wydarzenie odbywa się na boisku sportowym przy ul. Młyńskiej. Wstęp na festiwal jest bezpłatny.

Kino na leżakach
Cykliczna impreza Kino na leżakach to propozycja dla wszystkich miłośników srebrnego ekranu. W niecodziennych warunkach, bo pod gwiazdami i na wygodnych plażowych leżakach, uczestnicy oglądają wybrane propozycje filmowe. Wstęp na plenerowe pokazy jest bezpłatny, a na widzów czekają dodatkowe atrakcje przygotowane przez sponsorów. Wizyta w tak niecodziennym kinie to doskonałe urozmaicenie i odpoczynek po aktywnym dniu na plaży.

Baltin Happy Run
Bieg Baltin Happy Run to wspaniała impreza rodzinna, która rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulic Południowej i Ku Słońcu w Sarbinowie. Po wspólnej rozgrzewce rodzice wraz z dziećmi rywalizują z innymi uczestnikami na dystansie 3 kilometrów. Po uroczystej koronacji zwycięzców i rozdaniu pakietów energetycznych, zawodnicy świętują przy grillu. Organizatorzy przygotowują również liczne atrakcje dla dzieci.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Sarbinowie i okolicy


Promenada w Sarbinowie

W Sarbinowie znajduje się jeden z najpiękniejszych deptaków ciągnących się wzdłuż plaży. Promenada, oddana do użytku w 2013 roku, jest szeroka i wygodna nawet dla rodzin z dziećmi w wózkach, a zmęczeni spacerowicze mogą odpocząć na jednej z licznych ławek. To świetne miejsce do podziwiania wschodów i zachodów słońca nad Bałtykiem bez konieczności wchodzenia na piasek. Z sarbinowskiej promenady można również dostrzec zabytkowy kościół, który góruje nad miejscowością.

Kościół p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Sarbinowie

Przy ulicy Nadmorskiej 17 w Sarbinowie znajduje się piękny neogotycki kościół. Budowla powstała w 1856 roku z czerwonej cegły i ciosów kamiennych. Charakterystyczna wieża została zaprojektowana przez sławnego na ówczesne czasy architekta, Karla Schinkla, który był ulubieńcem dworu pruskiego. We wnętrzu znajduje się XIX-wieczne wyposażenie, a ostrołukowe okna i kolorowe witraże budują podniosły nastrój. Warto też zwrócić uwagę na monumentalne organy stworzone przez firmę CF Voelkner - Duennow.

Rybackie chaty w Sarbinowie

Na terenie Sarbinowa zachowały się stare rybackie chaty, które urzekają ryglowo-szachulcową konstrukcją ścian. Jeden z takich domów znajduje się przy ulicy Nadmorskiej 4. Biała elewacja przeplatana drewnem dębowym pomalowanym na ciemny kolor to piękny przykład tego typu tradycyjnego budownictwa. Miłośnicy architektury powinni również zwrócić uwagę na stuletnie budynki ceglane i murowane, które stoją wzdłuż ulicy Nadmorskiej i Leśnej.

Ogrody Hortulus Spectabilis w Dobrzycy

Kilkanaście kilometrów drogi na południe od Sarbinowa znajduje się niezwykły kompleks parkowo-ogrodowy, który służy relaksowi i zdrowym spacerom. Na jego terenie mieści się największy na świecie labirynt grabowy, który można podziwiać z 20-metrowej wieży widokowej. Kolejne interesujące obiekty to przepiękne ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni wraz z Kamiennym Kręgiem. Dla najmłodszych przygotowano ogród Małego Skrzata, natomiast wielbiciele różanego zapachu powinni udać się do rozarium.

Grodzisko starosłowiańskie w Mielnie

W Mielnie, położonym około 8 kilometrów na wschód od Sarbinowa, znajduje się atrakcja, która przyciąga wielbicieli historii i archeologii. To zrewitalizowana osada Słowian Pomorskich zamieszkujących przybałtyckie tereny w IX lub X wieku. W czasie wakacji na terenie grodziska można uczestniczyć w ciekawych warsztatach, obserwować pokaz walki na miecze lub wypróbować tradycyjne potrawy i napoje. Wizyta w osadzie to świetna lekcja żywej historii i możliwość poznania kultury przodków.

Latarnia morska w Gąskach

Sarbinowo nie dysponuje własną latarnią morską, jednak tylko 15 minut drogi samochodem oddziela je od wieży postawionej w Gąskach. Wysoka na niemal 50 metrów ceglana konstrukcja została zwieńczona tarasem, z którego rozciąga się przepiękny widok na Bałtyk i okoliczne miejscowości. Budynek latarni wraz z domem latarników, zabudowaniami gospodarczymi, ogrodzeniem i murem tworzą zabytkowy kompleks, dzięki któremu żeglarze odnajdują drogę do portu.