Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Bon turystyczny Karpacz

Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
znaleziono 49 ofert noclegowychofert
Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Karpacz - hotele, apartamenty, noclegi

W dolnośląskim Karpaczu noclegi z bonem turystycznym są niezwykle popularne wśród rodzin, które uwielbiają góry, przyrodę i klimatyczne zabytki. Każdego roku do malowniczej miejscowości przybywa mnóstwo osób – jak zatem wynająć odpowiednią kwaterę w wybranym terminie?

Średniowieczny Karpacz: noclegi z bonem turystycznym w dawnej osadzie


Pierwsze ślady osadnictwa w Karpaczu pochodzą z XII wieku, kiedy do Karkonoszy przybyli poszukiwacze złota. W kolejnych stuleciach miejscowość intensywnie się rozwijała, a w XVII wieku znalazła się na szlaku turystyki pielgrzymkowej. Przełomowym momentem okazało się sprowadzenie z norweskiego miasta Vang drewnianego kościółka ewangelickiego, który okazał się ogromną atrakcją turystyczną. Dokonał tego król Prus, Fryderyk Wilhelm IV. W tak urokliwym miejscu jak Karpacz noclegi z bonem turystycznym również dziś stanowią nie lada gratkę.

Niesamowita świątynia Karpacza – bon turystyczny dla miłośników zabytków


Sprowadzony przez pruskiego władcę kościółek znany jest obecnie jako Świątynia Wang. Niezwykła budowla powstała z sosnowych bali bez użycia gwoździ. Na szczególną uwagę zasługują rzeźbione portale, lwy nordyckie i bogato zdobiony krucyfiks. W Karpaczu bon turystyczny wykorzystywany jest najczęściej właśnie po to, aby zobaczyć ten słynny, bardzo klimatyczny zabytek. Ciekawostką jest, że na przykościelnym cmentarzu spoczęło wiele ważnych osób, w tym poeta Tadeusz Różewicz. Bez wątpienia w miejscowości takiej jak Karpacz bon turystyczny wykorzystany na noclegi to świetna decyzja.

Bon turystyczny: Karpacz i okolice


Z bonem turystycznym Karpacz staje się przystępny nawet dla rodzin, które wcześniej nie mogły sobie pozwolić na wakacyjny wyjazd. Do Karkonoszy warto się wybrać nawet tylko na weekend i wśród bujnej przyrody odpocząć od codziennych zmartwień. Wejście na najwyższy szczyt Karkonoszy, czyli Śnieżkę, może stanowić wyzwanie dla niewprawionych turystów, ale zachwycająca trasa i panorama na okolicę są warte każdego wysiłku. Z takim świadczeniem, jak bon turystyczny Karpacz nie przeraża już zbyt obciążającymi budżet kosztami noclegów.

Jak zarezerwować w Karpaczu noclegi – bon turystyczny w praktyce


Dużą pomocą dla osób, które chcą spędzić miłe chwile w górskiej miejscowości, jest filtr na portalu e-turysta.pl. Po wpisaniu do wyszukiwarki internetowej frazy „Karpacz noclegi bon turystyczny” lub „noclegi Karpacz bon turystyczny” i przeniesieniu się do wspomnianego serwisu, należy zaznaczyć opcję filtrowania obiektów tylko do tych, które honorują tego typu świadczenia. Dla większej czytelności oznaczono je kolorową grafiką. Wśród noclegów Karpacza bon turystyczny cieszy się na szczęście dużą popularnością.

Najlepsze noclegi: Karpacz, bon turystyczny i piękna przyroda


Dla wynajmujących w Karpaczu noclegi bon turystyczny stanowi dużą pomoc finansową. Zaoszczędzone środki można przeznaczyć na bilety w wyciągu krzesełkowym w jednej ze stacji narciarskich lub wejście do Muzeum Sportu i Turystyki. W Karkonoszach nuda nikomu nie zagraża!