Domki letniskowe Jarosławiec

znaleziono 93 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Jarosławcu, województwo zachodniopomorskie, powiat sławieński

Domki letniskowe w Jarosławcu – Jarosławiec to niewielkie, spokojne letnisko położone na środkowym wybrzeżu, blisko Darłowa i Ustki. Urokliwe nadmorskie plaże, wysoki klifowy brzeg i sosnowy las to największe walory krajobrazowe tej miejscowości.
Kiedy nad ziemiami zachodniej Polski swe rządy trzymali książęta Darłowscy - w przybliżeniu w 1459r. założona została rybacka wieś - Jarosławiec. Od tych zamierzchłych lat niezmiennie do dzisiaj ta piękna miejscowość słynie z dwóch rzeczy – smacznych ryb oraz dużej ilości bursztynu, którego obróbką zajmują się okoliczni fachowcy (dzięki czemu zakup cudeniek z tego kruszcu nie będzie stanowił żadnego problemu. Uroku miejscowości bez wątpienia nadaje jej lokalizacja, wśród zielonych szumiących drzew, w pobliżu piaszczystej plaży praz majestatycznego wybrzeża klifowego. Charakterystycznym elementem krajobrazu Jarosławca jest monumentalna latarnia morska, której światło widoczne jest w promieniu 25 mil morskich (tj. z ponad 45 kilometrów) Obiekt ten uświetnia Jarosławiec już od 1829 r. hipnotyzując turystów oraz okolicznych mieszkańców swoją bajkowością (warto wspiąć się na balkon szczytowy i podziwiać zapierający dech w piersiach widok na morze oraz dwa przybrzeżne jeziora. Turystów przybywających do tej wielce klimatycznej miejscowości ugoszczą obiekty turystyczne na najwyższym poziomie (hotele, pensjonaty, ośrodki rehabilitacyjne) jednak mimo to zachowujące swój uroczy rodzimy klimat. Warto nadmienić że na w Jarosławcu zameldowanych jest jedynie 320 osób co pozwoli poczuć rodzina atmosferę znaną z polskiej kinematografii gdzie „każdy zna każdego od pokoleń”.

Domki Jarosławiec, pomysł na wakacyjny wypoczynek znany nie od dziś


Jarosławiec to miejscowość z historią w tle. Pierwsza wzmianka o miejscowości pochodzi z XV wieku. Ludność trudniła się rybołówstwem, rolnictwem i zbieraniem bursztynu. Walory turystyczne Jarosławca zaczęto odkrywać już w XIX stuleciu. Zaczęło to stopniowo zmieniać oblicze wsi. Remontowano stare budynki, a także budowano dla potrzeb turystyki nowe. Przed 1939 rokiem w wiosce dwa razy dziennie kursował dyliżans między dworcem w Sławnie, a pocztą w Jarosławcu, a w sezonie specjalne linie autobusowe. Po drugiej wojnie światowej Jarosławiec stał się modną miejscowością wypoczynkową. Wspaniały klimat i krajobrazy, sosnowe lasy, czysta woda w morzu, nadmorski klif - to zalety Jarosławca, które powodują, że miejscowość ta co roku przyciąga rzesze turystów. Domki Jarosławiec to doskonały pomysł na wakacyjny wypoczynek nad morzem.

Domki letniskowe Jarosławiec, blisko plaży


W miejscowości wyznaczono dwa kąpieliska morskie: Jarosławiec Wschód o długości 0,5 km i Jarosławiec Zachód o długości 1,5 km. O plażach w Jarosławcu mówi się „polski Dubaj”. Skąd to określenie? Otóż wzdłuż części plaży wykonano kamienne ramiona, które z jednej strony miały osłaniać wysoki klif Jarosławca, z drugiej stały się pretekstem do powstania największej sztucznej plaży w Europie o powierzchni 5 ha. To najczystsza polska plaża. Są tacy, którzy twierdzą, że również najpiękniejsza. Domki letniskowe Jarosławiec ulokowane są często tuż przy plaży, w cieniu sosnowych zagajników.

Domki w Jarosławcu, ulubiona miejscówka turystów


Od wschodu Jarosławiec graniczy z gruntami wsi Jezierzany, od południa z Naćmierzem, od południowego zachodu z Rusinowem. Centrum wioski stanowi ulica biegnąca równolegle do morskiego brzegu. W miejscowości nie ma typowego portu rybackiego, ale jest przystań rybacka, gdzie można kupić świeże ryby. Kutry są wyciągane na plażę przy pomocy mocnych, stalowych lin. Miejscowość otaczają piękne sosnowe lasy z czarną sosną, modrzewiem, daglezją. Brzegiem, na odcinku około dwóch kilometrów, ciągną się klify dochodzące nawet do 45 m wysokości. Domki w Jarosławcu to gwarancja udanego wypoczynku.

Domki nad morzem Jarosławiec, na stronach e-turysty


Gdzie najchętniej nocują turyści? Swoje typy mają miłośnicy apartamentów, wiele osób decyduje się na nocleg w tanich hotelach. Są rodziny, które od lat organizują pobyt w prywatnych kwaterach. Jednak największą popularnością cieszą się noclegi w tanich domkach nad morzem. Miejsca te zawsze zorganizowane są w malowniczych terenach, często w centrum sosnowych zagajników i co najważniejsze blisko plaż i morza. Na stronach popularnego portalu społecznościowego e-turysta znajduje się mnóstwo propozycji zgromadzonych pod hasłem domki nad morzem Jarosławiec. Polecamy!

Domki Jarosławiec


Wybierając nocleg – domki letniskowe w Jarosławcu, zadowoleni powinni być turyści ceniący spokój i ciszę. W miejscowości mieszka na stałe niewiele ponad trzystu mieszkańców, co na pewno ucieszy turystów którzy szukają lokalizacji z dala od miejskiego zgiełku. Będąc w Jarosławcu warto odwiedzić zabytkową latarnię morską z 1829 roku. Jej światło widoczne jest z 24 mil morskich, a sama budowla zachwyca swoją monumentalną budową oraz niesamowitym widokiem rozpościerającym się na morze oraz jeziora. Jarosławiec to świetne miejsce nie tylko do uprawiania sportów wodnych, ale doskonałe do pieszych wędrówek i wycieczek rowerowych. Domki w Jarosławcu pozwolą skorzystać z bogatej infrastruktury turystycznej – aquaparku, placów zabaw, parków linowych oraz licznych obiektów gastronomicznych – smażalni ryb, pubów, restauracji oraz kawiarni.

Atrakcje turystyczne Jarosławiec


Jarosławiec to rybacka wieś mieszcząca się na wybrzeżu Słowińskim. Niezmiennie od lat, Jarosławiec słynie z dwóch charakterystycznych rzeczy – smacznych ryb oraz dużej ilości bursztynu. Przy nadbrzeżu rybacy oferują ryby prosto z morza, a plaże – szczególnie po sztormie – wypełnione są bursztynami. Jarosławiec to miejsce które cechuje się niezwykła przyroda, niesamowite lasy i dwa duże jeziora – Kopań i Wicko. Warto wybrać się na rejsy wycieczkowe łodzią, które zapewnią niesamowite widoki klifów. Piaszczyste oraz kamieniste plaże Jarosławiec stanowią dobrą bazę wypadową – położony jest między Darłowem a Ustką. Komfortowe domki w Jarosławcu można wynająć za niewielkie pieniądze. Domki letniskowe w Jarosławcu posiadają pełne, niezbędne wyposażenie odpowiadające najbardziej wygórowanym potrzebom turystów. Dogodne położenia obiektów noclegowych gwarantuje wygodę i pozwala zaoszczędzić cenny czas, stanowiąc bazę wypadową do popularnych turystycznych miejscowości. Domki letniskowe w Jarosławcu pozwolą cieszyć się ciszą i spokojem z dala od miejskiego zgiełku. Otoczenie natury sprzyja wypoczynkowi i relaksowi. Z takiego rozwiązania powinni być zadowoleni zarówno zwolennicy aktywnego wypoczynku, jak lenistwa, kąpieli wodnych oraz piaszczystych plaż.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Jarosławiec, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: