Domki letniskowe Sarbinowo

znaleziono 81 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Sarbinowie, województwo zachodniopomorskie, powiat koszaliński

Domki letniskowe Sarbinowo – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie zachodniopomorskim. Atrakcyjne domki, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań wymagających turystów, którzy chcą spędzić wczasy w Sarbinowie.
Sarbinowo jest niewielkim letniskiem położonym nad Bałtykiem, zaledwie siedem kilometrów od Mielna. Wieś zamieszkuje nieco ponad pięciuset mieszkańców, ale w okresie wakacyjnym przebywa tu wielokrotnie większa ilość turystów. Sarbinowo posiada jedno kąpielisko o długości około 100 metrów. Pierwsze wzmianki o osadzie pochodzą już z początków czternastego wieku. Pierwotnie wieś położona była w odległości około półtora kilometra od morza, ale kolejne stulecia erozyjnego wpływu fal morskich sprawiły, że w dziewiętnastym wieku Sarbinowo mogło zostać wchłonięte przez Bałtyk. By przeciwdziałać tej katastrofie w 1910 roku wybudowano kamienny mur oporowy wzdłuż plaży, który chroni osadę przed dalszymi nieprzyjemnościami ze strony natury. Orientacyjnym punktem w Sarbinowie jest wybudowany w 1856 roku kościół, który został wzniesiony według projektu jednego z bardziej znanych i cenionych architektów tamtego okresu, Karla Schinkla. Innym zabytkowym obiektem w miejscowości jest chata rybacka z 1804 roku. Jest to budynek wzniesiony z drewna dębowego, którego dach pokryto trzciną. Dla wczasowiczów interesujące mogą być także okoliczne atrakcje takie jak jezioro Jamno, oddzielone od Bałtyku mierzeją, latarnia morska w Gąskach, czy też malutka wioska rybacka Chłopy.

Atrakcje turystyczne Sarbinowo


Sarbinowo to jedna z najbardziej popularnych wsi letniskowych nad Morzem Bałtyckim. Leży w gminie Mielno, a od tej równie znanej nadmorskiej miejscowości dzieli ją zaledwie siedem kilometrów. Sarbinowo sprzyja odpoczynkowi na plaży – to właśnie ona jest jedną z największych turystycznych atrakcji. Rozpościera się między dwoma miejscowościami – Gąskami oraz Chłopami. Spacerom sprzyjać będzie odnowiona w 2013 roku Promenada. To miejsce lubiane zarówno przez turystów jak i rodzimych mieszkańców miejscowości. Dla odwiedzających to nie tylko możliwość podziwiania z niej widoków – zachodów oraz wchodów słońca. Promenada gwarantuje dogodny dostęp do punków gastronomicznych – smażalni ryb, restauracji, pubów oraz kawiarni.

Sarbinowo domki letniskowe


Na domki letniskowe w Sarbinowie bez wahania powinni zdecydować się miłośnicy odpoczynku na plaży. Dogodnym rozwiązaniem będzie wybranie takiego noclegu, który będzie znajdował się w bliskiej odległości od morza. Sarbinowo to świetna baza wypadowa do pobliskich nadmorskich kurortów. Tu na miejscu, również nie brakuje turystycznych atrakcji i zabytków. Zwiedzając okolicę warto odwiedzić odbudowanych w 1825 roku Kościół Parafialny w Sarbinowie – p.w. Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny czy wzniesiony z dębowego drewna w 1804 roku budynek rybackiej chaty. Osoby które zdecydowały się na domki w Sarbinowie często odwiedzają również pobliskie miejscowości i korzystają z atrakcji jakie oferują. To między innymi latarnia morska w Gąskach, lub wioska rybacką położona między Mielnem a Sarbinowem w miejscowości Chłopy.

Domki Sarbinowo


Wczasy w Sarbinowie nie musza wiązać się z dużymi kosztami. Domki letniskowe w Sarbinowie można wynająć za niewielkie pieniądze i nie wiąże się to z rezygnacją ze standardu ich wyposażenia. Domki w Sarbinowie położone są w bliskiej odległości od morza i od najciekawszych turystycznych atrakcji oferowanych przez miejscowość i jej okolice. Wynajęcie domku w tym miejscu powinno zadowolić osoby, które od wczasów oczekują spokoju i wyciszenia. Na domki letniskowe w Sarbinowie nie powinni narzekać spragnieni słońca plażowicze, miłośnicy spacerów i aktywnego wypoczynku.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Sarbinowo, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: