Apartamenty Świnoujście

znaleziono 105 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Świnoujściu, województwo zachodniopomorskie, powiat Świnoujście

Gdziekolwiek wynająć apartamenty w Świnoujściu, wszędzie będzie atrakcyjnie, ponieważ mimo rozległości, miasto położone jest w bardzo dobrej lokalizacji, która sprawia, że jest się blisko wielu rozmaitych możliwości, z jednej strony morze, z drugiej zalew, od zachodu przejście graniczne, a dodatkowo możliwości międzynarodowych podróży promem.


Apartamenty Świnoujście


Turyści decydujący się na pobyt w apartamentach w Świnoujściu mają możliwość poczuć się jak w zagranicznym kurorcie. Miasto oblane niemal dookoła wodami, sprawia wrażenie wyspy, a atmosferę podgrzewają luksusowe apartamenty. Świnoujście to doskonały wybór zarówno dla tych, którzy mają ochotę zwiedzać i aktywnie spędzić czas, jak i dla tych, którzy planują oddać się błogiemu lenistwu w zaciszu apartamentu.

Atrakcje turystyczne i apartamenty w Świnoujściu


Chcąc skorzystać z miejscowych atrakcji z pewnością należy wdrapać się na wieżę widokową, która jest głównym celem niemal każdej wycieczki turystycznej. Wieża jest pozostałością kościoła luterańskiego, który został zniszczony podczas wojny, ale dziwnym zrządzeniem losu sama wieża nie ucierpiała znacząco – mieszkańcy miasta doszukiwali się w tym jakiejś niezwykłej tajemnicy. Po wejściu na dokładnie dwieście dwadzieścia dwa stopnie, można zobaczyć panoramę pobliskich zabudowań, Park Zdrojowy oraz niemieckie uzdrowiska cesarskie. Kolejnym punktem obowiązkowym są zabytkowe falochrony, do których można dotrzeć nadmorską promenadą. Łowcy ciekawostek historycznych muszą wiedzieć, że falochrony powstały na początku XIX wieku, z rozkazu króla pruskiego, Fryderyka Wilhelma III, miały zapewniać bezpieczeństwo statkom stojącym na redzie i oczekującym na wpłynięcie do portu. Na szczycie falochronu stoi biały wiatrak, który jest symbolem Świnoujścia kojarzonym ze zdjęć i widokówek. Miłośnicy inżynierii wojskowej mogą opodal falochronów zwiedzić zabytkowe fortyfikacje z połowy XIX wieku, jest tam również urządzone muzeum dostępne dla turystów przez cały rok. Podążając tak zorganizowaną trasą, od fortyfikacji niedaleko jest do latarni morskiej, która jest równolatką fortyfikacji, jest też najwyższą latarnią nad całym Morzem Bałtyckim, ma sześćdziesiąt osiem metrów. Organizując pobyt warto zatroszczyć się o nocleg. Polecamy Apartamenty Świnoujście!

Położenie Apartamentów w Świnoujściu


Świnoujście od północy oblane jest wodami Morza Bałtyckiego, zaś od południa Zalewem Szczecińskim, od zachodu z kolei graniczy bezpośrednio z Niemcami, a promem można wybrać się do Szwecji lub Danii. Pobyt może pozwolić na odwiedzenie aż trzech różnych państw, warto zatem zastanowić się nad wynajmem wygodnego apartamentu w Świnoujściu, w którym odpocznie się po emocjonujących podróżach.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Świnoujście, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: