Apartamenty Międzyzdroje

znaleziono 45 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Międzyzdrojach, województwo zachodniopomorskie, powiat kamieński

Tanie apartamenty w Międzyzdrojach - Międzyzdroje to bez wątpienia miejscowość wyjątkowa, o czym świadczy nieustająca popularność kurortu od czasów PRL-u. Wczasowicze przyjeżdżają tu nie tylko dla piaszczystych plaż i Parku Zdrojowego, ale też wielu atrakcji związanych z gwiazdami polskiego kina. Apartamenty w Międzyzdrojach, dostępne w serwisie e-turysta.pl, sprawiają, że każdy turysta może poczuć równie wyjątkowo, jak goszczący nad Bałtykiem celebryci.
Międzyzdroje są jedną z tych nielicznych polskich miejscowości, które mają szczęście być unikalnie położoną na wyspie, w tym wypadku na wyspie Wolin. Niedaleko stąd do najdalej wysuniętego na północny zachód polskiego miasta – Świnoujścia. Nazwa miasta oznacza po prostu miejsce między zdrojami, ale co ciekawe profesor Miodek uważa, że nazwa miasta powinna brzmieć jako Miedzyzdroje („e” zamiast „ę”). Niemiecka nazwa miasta to Misdroy. Pierwsze wzmianki pisane o Międzyzdrojach pochodzą już z piętnastego wieku, gdzie miasto pojawia się w akcie darowizny dokonanym na rzecz Kościoła przez księcia Bogusława I. Później miejscowość przechodziła nawet w ręce Szwedów, by potem przez długi czas wchodzić w skład Prus i po II Wojnie wejść w skład Polski. Właściwości lecznicze okolic zostały po raz pierwsze rozsławione w 1830 roku przez radcę sanitarnego z Berlina. Przez następne lata nastąpił gwałtowny rozwój miejscowości, która przekształcała się w modny i atrakcyjny kurort leczniczy. W okolicy Międzyzdrojów znajduje się szereg innych atrakcji, które zadowolą nawet najbardziej wybrednych turystów. Są to między innymi Woliński Park Narodowy, rezerwat żubrów, jezioro Turkusowe. W parku znaleźć można wiele ciekawych i unikatowych zwierząt włącznie z kilkoma orłami bielikami.

Wyjątkowe apartamenty – Międzyzdroje niczym Hollywood


Znajdujące się na wyspie Wolin Międzyzdroje wyróżniają się na tle innych nadmorskich miejscowości nie tylko oryginalnym położeniem. Od 1996 roku w mieście istnieje Promenada Gwiazd, czyli aleja z pamiątkowymi płytami cenionych przez publiczność osobistości polskiego filmu. Wynajmując w Międzyzdrojach apartamenty przy plaży, można porównać własną dłoń z odciskami dłoni Bogusława Lindy, Cezarego Pazury lub Katarzyny Figury. Znaleźć ulubionego aktora nie jest łatwo, bo w alei znajduje się już niemal 200 oryginalnych tablic. Zmęczeni spacerowicze mają szansę odpocząć na Ławeczce Gustawa Holubka obok samego mistrza kinematografii. Decydując się na apartamenty w Międzyzdrojach, nie sposób nie odwiedzić tego wyjątkowego miejsca, które nie bez powodu kojarzy się z Hollywood Boulevard. Kolejną gratką dla osób pragnących zbliżyć się do znanych postaci ze świata sztuki, ale również polityki i bajek, jest Gabinet Figur Woskowych. Na wystawie znajduje się aż 100 odlewów naturalnej wielkości. To niepowtarzalna szansa na zrobienie pamiątkowej fotografii z Bradem Pittem, Albertem Einsteinem lub Shrekiem. Apartamenty Międzyzdroje to jednak nie tylko okazja do brylowania wśród gwiazd, bo piękne otoczenie miasta sprawia, że nawet zadeklarowany mieszczuch nabiera ochoty na kontakt z naturą.

Apartamenty w Międzyzdrojach obok molo


Kolejną z atrakcji na wyspie Wolin jest okazałe molo oddane do użytku w 2005 roku. Jego długość wynosi aż 396 metrów, co umożliwia przechadzkę w otoczeniu morskich głębin. Konstrukcja ma status przystani morskiej, dlatego niewielkie statki zatrzymują się na jej krańcu i zabierają pasażerów do Świnoujścia. Na molo bardzo łatwo trafić – przy wejściu znajdują się charakterystyczne wieże, przypominające nieco dzwonnice kościelne. Po zameldowaniu się w tanich apartamentach w Międzyzdrojach warto się również udać do Muzeum Przyrodniczego Wolińskiego Parku Narodowego. Bogate i dopracowane wystawy prezentują wspaniały świat roślin i zwierząt zamieszkałych na wyspie Wolin. Nowoczesne udogodnienia budynku ułatwiają zwiedzanie osobom niepełnosprawnym i rodzinom z dziećmi na wózkach.

Apartamenty w Międzyzdrojach blisko parku


Pobyt w Międzyzdrojach oznacza również bliskość Wolińskiego Parku Narodowego. Utworzona w 1960 roku ostoja jest domem dla wielu gatunków dzikich stworzeń, dlatego wielbiciele przyrody właśnie w jego sąsiedztwie powinni wynająć apartamenty. Międzyzdroje w czasie wakacji umożliwiają odwiedzenie Zagrody Pokazowej Żubrów, w której żyje stado zagrożonych wymarciem zwierząt. Olbrzymie osobniki wzbudzają niekłamany podziw zwiedzających, którym udostępniono specjalne pomosty widokowe. Oprócz dostojnych żubrów w parku można też podziwiać zwinne sarny i jelenie, kudłate dziki oraz bieliki i puchacze. Na chronionym terenie znajduje się także klifowe wzgórze Gosań, którego szczyt stanowi punkt widokowy. Z wysokości 94 m n.p.m. rozciąga się panorama na malowniczą Zatokę Pomorską, której średnia głębokość nie przekracza 15 metrów. Bystre oko dostrzeże nawet majaczącą w oddali wyspę Uznam.

Tanie apartamenty w Międzyzdrojach


Międzyzdroje to połączone osady Żelazo i Kępieńce, położone na wybrzeżu Morza Bałtyckiego, na terenie którego możliwe jest wynajęcie odpowiednich obiektów noclegowych o zróżnicowanych standardach oraz cenach. Szeroki wachlarz ofert apartamenty Międzyzdroje, pozwoli na zaplanowanie komfortowego i dostosowanego do indywidualnych potrzeb wypoczynku i trybu zwiedzania. Tanie apartamenty w Międzyzdrojach umożliwią spędzenie wolnego czasu na aktywnym wypoczynku i zwiedzaniu zabytkowych miejsc. Dzięki ośrodkom wypoczynkowym i gościnnym, hotelom, apartamentom, campingom oraz rozbudowanej agroturystyce, każdy turysta znajdzie interesującą ofertę noclegową w Międzyzdrojach.

Międzyzdroje apartamenty - E-turysta.pl


Międzyzdroje to miejscowość leżąca w województwie zachodniopomorskim, położona na wyspie Wolin, nad Morzem Bałtyckim. Międzyzdroje są ośrodkiem wypoczynkowym, rekreacyjnym i turystycznym. To piękne miasto położone jest nad Zatoką Pomorską wokół której przeważają piękne, piaszczyste plaże i brzegi wydmowe oraz klifowe. Międzyzdroje graniczą, także z obszarem Wolińskiego Parku Narodowego, a jego teren znajduje się na pograniczu części polodowcowej, kolejnym walorem turystycznym Międzyzdrojów są wchodzące w jego skład dwa kąpieliska nadmorskie, historyczne zabudowania uzdrowiskowe oraz Park Zdrojowy. Dzięki stronie e-turysta.pl, każdy ma możliwość znalezienia tanich apartamentów w Międzyzdrojach i dostosowania lokalu do swoich indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Międzyzdroje, dzięki swoim ośrodkom wypoczynkowym i turystycznym, pięknemu krajobrazowi piaszczystych wydm, kąpielisku, zabytkom narodowym oraz bliskości Wolińskiego Parku Narodowego, co roku przyciąga coraz większą rzeszę turystów i zwiedzających. Właśnie dlatego pomocna okazuje się wcześniejsza możliwość porównania cen oraz standardów obiektów noclegowych w Międzyzdrojach. Apartamenty Międzyzdroje ułatwią zwiedzanie samej miejscowości oraz jej malowniczych okolic. Szeroki zakres ofert tanich apartamentów w Międzyzdrojach pozwoli na wybranie odpowiednio dostosowanej obiektu do oczekiwań każdego turysty.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Międzyzdroje, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: