Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Andrzejki 2024

znaleziono 27 ofert dodatkowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Andrzejki 2024

„Dziś cień wosku ci ukaże, co ci życie niesie w darze. Na noc świętego Andrzeja dziewkom z wróżb nadzieja. Święty Andrzej wróży szczęście i szybkie zamęście. Na świętego Andrzeja błyska pannom nadzieja.” Niech ta garść przysłów andrzejkowych, świadczy o tym, że tradycje andrzejkowe to zwyczaje mocno zakorzenione w polskiej obyczajowości. Pierwsze wzmianki o andrzejkach odnaleźć można już w XVI wieku. Święto to miały wówczas nieco większe znaczenie. Uczestnicy obchodów przywiązywali do nich ogromną wagę. Wróżenie traktowano bardzo poważnie, a sam proces odgadywania przyszłości zyskiwał intymne oblicze. Wróżono w odosobnieniu, a interpretacje wróżb traktowano niczym drogowskaz dalszego postepowania. Tradycja andrzejek sięga starożytności, a próby odgadywania przyszłości miały istotną rangę w codziennym życiu starożytnych Greków. Z czasem tradycja przeniosła się na inne kraje. Trafiła również do Polski, gdzie zwyczaj wróżb kultywowany jest do dziś.
Aktualnie, oprócz wróżb i prób odgadywania przyszłości andrzejki to przede wszystkim pretekst do hucznej zabawy. Wieczór zabaw i magii przypada na wigilię imienin Andrzeja, czyli na noc z 29 na 30 listopada. Dlatego przyjęło się, że andrzejki świętuje się w ostatni dzień miesiąca lub w sobotę poprzedzającą tę datę. Udane imprezy zamykają okres zabawy i otwierają spokojny, refleksyjny czas wypełniony zadumą – Adwent, który wprowadza w magiczny czas Bożego Narodzenia. Co przyniosą wróżby andrzejkowe? Z pewnością – dobrą zabawę! Dlatego warto zastanowić się nad tym, gdzie spędzić andrzejki, w końcu to najbardziej imprezowy wieczór roku! To również doskonały pretekst do tego, by oderwać się od codzienności i zanurzyć w strefę tajemnic i dobrej zabawy.
Andrzejkowe szaleństwo przeciągnąć się może na cały weekend, a dobrą imprezę należy zorganizować w odpowiedniej aranżacji. Warto rozejrzeć się za miejscem, które pozwoli na udział w imprezie oraz zagwarantuje nocleg. Przy organizacji zabawy skorzystać można z doświadczenia firm specjalizujących się w takich przedsięwzięciach lub po prostu wynająć lokal i zorganizować zabawę wspólnie z przyjaciółmi. Możliwości są ogromne. Andrzejki w górach? Nad morzem? Na Mazurach? Dla każdego, coś dobrego. W branży turystycznej odnaleźć można mnóstwo ofert proponujących pobyty w terminie andrzejek. W podjęciu decyzji pomocny będzie portal społecznościowy e-turysta. Dzięki precyzyjnej wyszukiwarce bez trudu odnajdziemy miejsce spełniające nasze oczekiwania. Noc andrzejkową spędzić możemy w hotelu, dworku szlacheckim, pensjonacie, sanatorium lub w gospodarstwie agroturystycznym. A może w tym roku wspólnie z przyjaciółmi spotkacie się w schronisku górskim i w aurze cudnych widoków wróżyć będziecie przyszłość aż do bladego rana? No cóż… Andrzejki trzeba celebrować, w końcu próbujemy zjednać sobie przychylność nadchodzącego czasu. Warto zrobić to w doborowym towarzystwie w wyjątkowym miejscu. O dobór towarzystwa musicie zatroszczyć się sami, a lokal pomoże wybrać e-turysta. Polecamy!