Noclegi Góry Świętokrzyskie

znaleziono 215 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Górach Świętokorzyskich

Tanie noclegi w Górach Świętokrzyskich - Proponujemy Wam różnorodne pokoje do wynajęcia w Świętokrzyskiem - komfortowe noclegi w przystępnych cenach, zarówno w miastach, jak i mniejszych miejscowościach Gór Świętokrzyskich. Pokoje w Kielcach, Sandomierzu, Chęcinach i wielu innych urokliwych zakątkach regionu.
Jedne z najstarszych i w związku z tym przez miliony lat poddawane procesom erozyjnym nie są najwyższymi z pasm górskich w Polsce. Najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, czyli Łysica położona w paśmie Łysogór ma jedyne 612 metrów nad poziomem morza. Nawet to pasmo zbudowane z super twardych piaskowców kwarcytowych uległo niszczącej sile wody i zmiany temperatur. Charakterystyczne są tutaj tak zwane gołoborza, czyli rumowiska skalne składające się z tysięcy skał pokrywających stoki wzniesień. Na terenie Gór Świętokrzyskich utworzony w 1950 roku Świętokrzyski Park Narodowy z jego licznymi atrakcjami. Dużą jego cześć pokrywa stara puszcza jodłowa. Nazwa Gór Świętokrzyskich wywodzi się od relikwii Krzyża Świętego, które przechowywane są w klasztorze na Łysej Górze. Z ciekawszych miast turystycznych regionu należy wymienić miejscowości takie jak Święta Katarzyna, czy Nowa Słupia. Miejsca warte odwiedzenia to między innymi Jaskinia Raj, zamek w Chęcinach, zamek Krzyżtopór, czy największe drzewo w Polsce, czyli Dąb Bartek w Zagnańsku.

Góry Świętokrzyskie - tanie noclegi


Góry Świętokrzyskie położone są w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Obok Sudetów, są najstarszymi górami w Polsce. Najwyższy szczyt, Łysica leży w paśmie Łysogór, które w całości objęte są ochroną Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Stanowią także jedno z popularniejszych wśród turystów miejsc w tym regionie. Góry Świętokrzyskie to doskonałe miejsce na urlop dla wszystkich spragnionych odpoczynku na łonie natury. Świeże powietrze, wspaniałe widoki i liczne szlaki zachęcają do podróży.

Atrakcje w Górach Świętokrzyskich


Do najpopularniejszych atrakcji Gór Świętokrzyskich z pewnością należy słynna Jaskinia Raj. Jest jedną z najpiękniejszych jaskiń w całej Polsce. Badania dowiodły, że przed 40 tysiącami laty zamieszkiwali ją neandertalczycy. Fakt ten rokrocznie przyciąga w jej strony całe rzesze turystów. Będąc w Górach Świętokrzyskich na pewno warto także zwiedzić XVII-wieczny zamek Krzyżtopór, bądź Park Rozrywki i Minatur Sabat Krajno. Aleja miniatur popularnych budowli, stacja narciarska, park linowy i wiele innych atrakcji sprawiają, że jest to idealne miejsce dla wszystkich podróżujących z dziećmi.

Noclegi - Góry Świętokrzyskie


Infrastruktura noclegowa w Górach Świętokrzyskich jest niezwykle rozbudowana. Na przyjeżdżających w te rejony turystów czekają liczne hotele, hostele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i agroturystyczne, a także campingi i pola namiotowe. Miejsca noclegowe zlokalizowane są w wielu bardziej i mniej popularnych miejscowościach. Kielce, Chęciny, Sandomierz, Chańcza i wiele innych miast rozbudowuje swą bazę noclegową specjalnie dla podróżujących w tych stronach.

Szukasz noclegu w Górach Świętokrzyskich? Przejrzyj naszą ofertę i zarezerwuj pokój specjalnie dla siebie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Góry Świętokrzyskie, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Górach Świętokorzyskich

Czy w Górach Świętokorzyskich można znaleźć obiekty noclegowe przyjazne zwierzętom?
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 71 obiektów w Górach Świętokorzyskich, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Górach Świętokorzyskich zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Górach Świętokorzyskich kształtują się na poziomie 55-60 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych czy pokojach gościnnych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Górach Świętokorzyskich znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Górach Świętokorzyskich, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Górach Świętokorzyskich znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe czy też pokoje gościnne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Górach Świętokorzyskich baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w gospodarstwach agroturystycznych, hotelach oraz domkach letniskowych.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Górach Świętokorzyskich, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Górach Świętokorzyskich spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.