Noclegi Góry Świętokrzyskie

znaleziono 239 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Górach Świętokorzyskich

Tanie noclegi w Górach Świętokrzyskich - Proponujemy Wam różnorodne pokoje do wynajęcia w Świętokrzyskiem - komfortowe noclegi w przystępnych cenach, zarówno w miastach, jak i mniejszych miejscowościach Gór Świętokrzyskich. Pokoje w Kielcach, Sandomierzu, Chęcinach i wielu innych urokliwych zakątkach regionu.
Jedne z najstarszych i w związku z tym przez miliony lat poddawane procesom erozyjnym nie są najwyższymi z pasm górskich w Polsce. Najwyższy szczyt Gór Świętokrzyskich, czyli Łysica położona w paśmie Łysogór ma jedyne 612 metrów nad poziomem morza. Nawet to pasmo zbudowane z super twardych piaskowców kwarcytowych uległo niszczącej sile wody i zmiany temperatur. Charakterystyczne są tutaj tak zwane gołoborza, czyli rumowiska skalne składające się z tysięcy skał pokrywających stoki wzniesień. Na terenie Gór Świętokrzyskich utworzony w 1950 roku Świętokrzyski Park Narodowy z jego licznymi atrakcjami. Dużą jego cześć pokrywa stara puszcza jodłowa. Nazwa Gór Świętokrzyskich wywodzi się od relikwii Krzyża Świętego, które przechowywane są w klasztorze na Łysej Górze. Z ciekawszych miast turystycznych regionu należy wymienić miejscowości takie jak Święta Katarzyna, czy Nowa Słupia. Miejsca warte odwiedzenia to między innymi Jaskinia Raj, zamek w Chęcinach, zamek Krzyżtopór, czy największe drzewo w Polsce, czyli Dąb Bartek w Zagnańsku.

Góry Świętokrzyskie - tanie noclegi


Góry Świętokrzyskie położone są w centralnej części województwa świętokrzyskiego. Obok Sudetów, są najstarszymi górami w Polsce. Najwyższy szczyt, Łysica leży w paśmie Łysogór, które w całości objęte są ochroną Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Stanowią także jedno z popularniejszych wśród turystów miejsc w tym regionie. Góry Świętokrzyskie to doskonałe miejsce na urlop dla wszystkich spragnionych odpoczynku na łonie natury. Świeże powietrze, wspaniałe widoki i liczne szlaki zachęcają do podróży.

Atrakcje w Górach Świętokrzyskich


Do najpopularniejszych atrakcji Gór Świętokrzyskich z pewnością należy słynna Jaskinia Raj. Jest jedną z najpiękniejszych jaskiń w całej Polsce. Badania dowiodły, że przed 40 tysiącami laty zamieszkiwali ją neandertalczycy. Fakt ten rokrocznie przyciąga w jej strony całe rzesze turystów. Będąc w Górach Świętokrzyskich na pewno warto także zwiedzić XVII-wieczny zamek Krzyżtopór, bądź Park Rozrywki i Minatur Sabat Krajno. Aleja miniatur popularnych budowli, stacja narciarska, park linowy i wiele innych atrakcji sprawiają, że jest to idealne miejsce dla wszystkich podróżujących z dziećmi.

Noclegi - Góry Świętokrzyskie


Infrastruktura noclegowa w Górach Świętokrzyskich jest niezwykle rozbudowana. Na przyjeżdżających w te rejony turystów czekają liczne hotele, hostele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i agroturystyczne, a także campingi i pola namiotowe. Miejsca noclegowe zlokalizowane są w wielu bardziej i mniej popularnych miejscowościach. Kielce, Chęciny, Sandomierz, Chańcza i wiele innych miast rozbudowuje swą bazę noclegową specjalnie dla podróżujących w tych stronach.

Szukasz noclegu w Górach Świętokrzyskich? Przejrzyj naszą ofertę i zarezerwuj pokój specjalnie dla siebie.
Noclegi Góry Świętokrzyskie, szukasz noclegów w Górach Świętokorzyskich w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Górach Świętokorzyskich obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Górach Świętokorzyskich, kwatery prywatne, tanie noclegi Góry Świętokrzyskie i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Góry Świętokrzyskie w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Górach Świętokorzyskich w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Góry Świętokrzyskie noclegi i tanie pokoje w Górach Świętokorzyskich. Pokoje w Górach Świętokorzyskich, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Górach Świętokorzyskich. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Górach Świętokorzyskich, to tylko z nami! Góry Świętokrzyskie pokoje, nocleg Góry Świętokrzyskie na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Górach Świętokorzyskich, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Góry Świętokrzyskie, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: