Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Podhale

znaleziono 1957 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi na Podhalu

Osoby, które preferują wypoczynek w górach, często wybierają noclegi na Podhalu. Region ten gwarantuje nie tylko zachwycające widoki czy możliwość uprawiania różnorodnych sportów na łonie natury. To także bogata kultura górali: pięknie zdobione domy, kolorowe stroje, smaczna kuchnia i wesołe biesiady przy skocznej muzyce. Co szczególnie warto odwiedzić, wykupując noclegi? Podhale daje mnóstwo możliwości.

Klasyka Podhala: noclegi w Zakopanem


Każdy turysta powinien przynajmniej raz wyjechać do Zakopanego. Choć miasto jest nazywane zimową stolicą Polski, jego okolica urzeka również latem. Wycieczki do Morskiego Oka, na Gubałówkę, Giewont czy Kasprowy Wierch to niezwykle popularne opcje spędzania wolnego czasu w Tatrach. Fani skoków narciarskich, wynajmujący noclegi na Podhalu, powinni koniecznie na własne oczy zobaczyć Wielką Krokiew, która swoimi rozmiarami robi piorunujące wrażenie.

Luksusowe noclegi Podhala w Bukowinie Tatrzańskiej


Nie mniej cenioną miejscowością jest Bukowina Tatrzańska. Dzieje się tak m.in. ze względu na nowoczesny kompleks basenów geotermalnych, który wybudowano na skraju Tatrzańskiego Parku Narodowego. Podobny obiekt mieści się również na terenie Białki Tatrzańskiej, dlatego wielbiciele zdrowych kąpieli i szalonych zjazdów zjeżdżalniami do wody, pod Rysami poczują się jak w raju. Na Podhalu noclegi w tak znanych i popularnych kurortach warto rezerwować z dużym wyprzedzeniem, ponieważ w szczycie sezonu turystycznego trudno o dostępną kwaterę w dogodnej lokalizacji.

Tanie noclegi na Podhalu


Serwis internetowy e-turysta.pl ułatwia sprawne odszukanie noclegów Podhala, które spełniają wszystkie istotne wymagania. Wystarczy użyć odpowiedniej frazy, np. „Podhale noclegi”, a następnie wykorzystać intuicyjne narzędzie filtrowania wyników. Przestronne, klimatyczne domki z drewna, ekskluzywne apartamenty, kameralne pokoje gościnne – każdy ma szansę wynająć kwaterę idealnie dopasowaną do potrzeb i zasobów finansowych. Warto wykupić opcję pobytu z sycącym góralskim śniadaniem.
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej na Podhalu

Czy na Podhalu można znaleźć obiekty noclegowe przyjazne zwierzętom?
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 490 obiektów na Podhalu, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów na Podhalu zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę na Podhalu kształtują się na poziomie 65-70 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych czy gospodarstwach agroturystycznych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Na Podhalu znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, kwatery prywatne czy też gospodarstwa agroturystyczne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
Na Podhalu znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych na Podhalu, zapewniających wyżywienie na miejscu.
Na Podhalu baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w pokojach gościnnych, apartamentach oraz kwaterach prywatnych.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe na Podhalu, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W naszym serwisie wyszukanie ofert na Podhalu spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.

Dojazd na Podhale


Dojazd na Podhale samochodem

Najszybszy i najbardziej komfortowy dojazd na Podhale samochodem wiedzie przez stolicę Małopolski. Do Krakowa można dotrzeć m.in. autostradą A4 z zachodu i wschodu kraju oraz drogą ekspresową S7 z północy. Drugim etapem jest podróż słynną, niestety często zakorkowaną Zakopianką. Trasa o długości 102 kilometrów składa się z odcinka DK7 i DK47, prowadząc z Krakowa do Zakopanego przez Rabkę-Zdrój, Nowy Targ i Poronin.

Dojazd na Podhale innymi środkami transportu

Kolejnym sposobem dojazdu na Podhale jest podróż koleją. Dalekobieżne kursy pociągiem realizowane są m.in. z Warszawy, Gdyni i Krakowa. Dobrą alternatywą dla połączeń PKP jest podróż komfortowym autobusem. Wielu przewoźników odjeżdża z Krakowa, zatrzymując się w wybranych miejscowościach na trasie do Zakopanego. Są to m.in.: Szwagropol, Neobus, Voyager Transport, Telesfor, Maxbus, Majer Bus, Trans-Kos, PKS Polonus, AD Euro Trans oraz FlixBus.

Gdzie zaparkować na Podhalu

W stolicy Podhala, czyli w Nowym Targu, działa wiele płatnych parkingów, usytuowanych w centrum miasta. Samochód można pozostawić bezpośrednio przy Rynku lub kilka kroków dalej, przy ulicy Jana Kazimierza 13. W mocno obleganym Zakopanem znalezienie wolnego miejsca w szczycie sezonu turystycznego w rejonie Krupówek może być problemem, choć warto spróbować pozostawić pojazd na jednym z parkingów przy alei 3-go Maja 9. W świetnej lokalizacji znajduje się też parking przy ulicy Kościeliskiej 3.

Cykliczne imprezy i wydarzenia na Podhalu


Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem
Jedną z najstarszych i najważniejszych imprez na Podhalu jest Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich w Zakopanem. To prawdziwe święto Górali i nie lada gratka dla turystów zaciekawionych barwnymi strojami, wesołymi tańcami, smaczną kuchnią czy oryginalną muzyką. Koncerty, pokazy, warsztaty plenerowe i konkursy odbywają się aż przez 9 dni sierpnia na Dolnej Równi Krupowej oraz w Willi Czerwony Dwór. Na scenie plenerowej do tej pory pojawiły się m.in. zespoły Brathanki i Zawierucha.

Kultura na Bani w Białce Tatrzańskiej
Od kilkunastu lat przy Termie Bania w Białce Tatrzańskiej odbywa się emocjonująca impreza Kultura na Bani. Przez całe wakacje na scenie plenerowej pojawiają się popowe i rockowe zespoły muzyczne, a także barwne góralskie kapele. Nie brakuje też niedzielnych koncertów dla dzieci. Dodatkową atrakcją jest Kino na Stoku, czyli nocne pokazy filmowe pod gołym niebem. Wstęp na wszystkie przewidziane wydarzenia jest bezpłatny.

Watra Ochotnicka w Ochotnicy Górnej
Każdego roku w połowie sierpnia, na terenie Ochotnicy Górnej, ma miejsce weekendowe wydarzenie Watra Ochotnicka. Na scenie amfiteatru przy WOK Ochotnica Górna pojawiają się barwne zespoły ludowe z wielu zakątków Podhala. Program obejmuje też premiery książek i filmów związanych z regionem, pokazy wyrobu oscypka, wieczorną zabawę taneczną, stoiska z rękodziełem oraz góralskimi przysmakami. Drugiego dnia imprezy odbywa się uroczyste rozpalenie watry, czyli dużego ogniska.

Tatrzańskie Wici
Pod hasłem Tatrzańskie Wici kryją się ciekawe imprezy w wielu ośrodkach turystycznych na Podhalu. Od początku lipca do połowy września w Białym Dunajcu, Witowie, Białce Tatrzańskiej, Poroninie i kilku innych miejscowościach pod Tatrami można poznawać bogatą kulturę Górali. Na scenach pojawiają się zespoły ludowe i nie brakuje wesołych konkursów, np. Wyborów Nośwarniyjsyj Górolecki lub Wyboru Harnasia Roku. Zakończenie całego cyklu odbywa się w Leśnicy-Groń, gdzie ma miejsce Festyn Bacowski.

Targowisko Regionalne w Łopusznej
W połowie września w Łopusznej odbywa się plenerowe Targowisko Regionalne, na którym można sprzedać lub kupić wszystko, co jest związane z góralszczyzną. Udział w wydarzeniu to wspaniała okazja, żeby zaopatrzyć się w oryginalne przedmioty z historią. Wśród oferowanych dóbr znajdują się elementy tradycyjnych strojów, ozdoby i barwna ceramika. Wyjątkowe pamiątki z Podhala wystawiane są obok Gminnego Ośrodka Kultury w Łopusznej przy ulicy Górczańskiej 7.

Tropem Wilczym w Rabce-Zdroju
Wieloletnią tradycją cieszy się największy bieg pamięci Żołnierzy Wyklętych, który odbywa się w połowie sierpnia w Rabce-Zdroju. Wydarzenie Tropem Wilczym każdego roku gromadzi kilkudziesięciu uczestników w różnym wieku, zarówno dzieci, jak i osób starszych. Start i meta zawodów znajduje się obok amfiteatru, przy ulicy Chopina 17. Zawodnicy muszą pokonać dystans około dwóch kilometrów. Po uroczystej dekoracji zwycięzców rozdawana jest pyszna, pożywna grochówka.

Najciekawsze atrakcje turystyczne na Podhalu i w okolicy


Krupówki w Zakopanem

Nie sposób być na Podhalu i chociaż raz nie wstąpić na Krupówki. Słynna zakopiańska ulica to ponad kilometrowy deptak, wzdłuż którego mieści się mnóstwo ciekawych obiektów, restauracji i sklepów. Spacerując Krupówkami, warto zwiedzić Narodowe Muzeum Tatrzańskie, zobaczyć zabytkowy neoromański kościół p.w. Świętej Rodziny i siedzibę Oddziału Tatrzańskiego PTTK, czyli Dworzec Tatrzański. Aromatyczne oscypki, sprzedawane na licznych stoiskach, to obowiązkowe przekąski dla każdego głodnego turysty.

Wielka Krokiew w Zakopanem

Stolica Tatr to również miejsce rozgrywania międzynarodowych zawodów w skokach narciarskich, w których brylują utalentowani Polacy. Warto zobaczyć na własne oczy jak długa i stroma jest słynna Wielka Krokiew im. Stanisława Marusarza. Punkt konstrukcyjny skoczni to K125, jednak nie sama wielkość konstrukcji robi wrażenie. Sportowcy i kibice z całego świata doceniają piękno Wielkiej Krokwi, naturalnie osadzonej na stoku i otoczonej gęstym, zawsze zielonym lasem.

Termy Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej

Wizyta w Termach Bukovina w Bukowinie Tatrzańskiej to świetny pomysł na relaks dla całej rodziny. Obiekt jest jednym z najbardziej nowoczesnych w Europie, a łączna powierzchnia lustra wody to aż 1885 m². Wybudowane baseny zasila odpowiednio zmineralizowana woda termalna. Regularne kąpiele pomagają w leczeniu stanów zapalnych, zmniejszają ból stawów, wspierają odchudzanie oraz wzmacniają układ sercowo-naczyniowy. W kompleksie znajdują się również zjeżdżalnie, jacuzzi i rozmaite sauny.

Rynek i Ratusz w Nowym Targu

Amatorzy zwiedzania powinni zawitać do Nowego Targu i zobaczyć duży, średniowieczny Rynek. Otaczają go kolorowe, zadbane kamienice, a pośrodku znajduje się Ratusz. Zabytkowy budynek powstał w drugiej połowie XIX wieku na miejscu wcześniejszej, drewnianej konstrukcji. Do obiektu przylega wieża zakończona efektowną kopułą w kształcie dzwonu. Obok Ratusza znajdują się fontanny, zadbana roślinność i ławki, na których można odpocząć w cieniu drzew.

Zagroda Sołtysów w Jurgowie

Bardzo ciekawą filią Narodowego Muzeum Tatrzańskiego jest Zagroda Sołtysów w Jurgowie. Można w niej zobaczyć, w jakich warunkach mieszkali i pracowali ubodzy chłopi ze Spisza na przełomie XIX i XX wieku. Pieczołowicie odrestaurowana zagroda składa się z drewnianego domu i zabudowań gospodarczych, czyli drewutni, owczarni, stajni i stodoły. Ekspozycja obejmuje dawne meble, święte obrazy, narzędzia i oryginalne stroje jurgowskie.

Muzeum im. Władysława Orkana w Rabce-Zdroju

W Rabce-Zdroju mieści się niewielki drewniany kościół z I połowy XVII wieku. Do świątyni należy szeroka wieża, która jest obecnie siedzibą Muzeum im. Władysława Orkana. Wśród prezentowanych zabytków można podziwiać różnorodne przedmioty związane z życiem dawnych górali, odświętne stroje, narzędzia gospodarcze i sztukę ludową. Swoje miejsce w gablotach znalazły też instrumenty muzyczne, malowidła, zdjęcia i zabawki Władysława Orkana.