Pokoje gościnne Szczawnica

znaleziono 125 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pokoje gościnne w Szczawnicy, województwo małopolskie, powiat nowotarski

Pokoje gościnne w Szczawnicy: Porównaj możliwość zakwaterowania w zależności od standardu oraz ceny: hotele, pensjonaty, ośrodki wypoczynkowe i hostele. Dodatkowo warto zapoznać się z ofertą pokoi gościnnych i kwater prywatnych oraz gospodarstw agroturystycznych. Zobacz ofertę rozrywkową i turystyczną w Szczawnicy:

Wolne pokoje Szczawnica do dyspozycji gości Uzdrowiska


Szczawnica to słynne uzdrowisko, które posiada aż dwanaście źródeł wód mineralnych. Są to: szczawy: jodkowe, wodorowęglanowe, bromkowe, sodowe bogate w liczne mikroelementy i sole mineralne. Lecznicze wody, zwane przez miejscowych „szczawami” dały początek nazwie miejscowości – Szczawnica Zdrój. Kuracja wodami polecana jest szczególnie przy schorzeniach dróg oddechowych, nieżytach żołądka, zaparciach, skazie moczowej oraz miażdżycy tętnic z wysokim poziomem cholesterolu i osteoporozie. Organizując pobyt warto skorzystać z oferty: tanie pokoje Szczawnica. Przystępne ceny noclegu pozwalają na zorganizowanie długiego pobytu, który gwarantuje pełną kurację leczniczymi wodami. Najlepiej leczyć się „u źródła”.

Pokoje Szczawnica – w centrum pienińskiego królestwa


Szczawnica rozciąga się u stóp góry Bryjarka, w sąsiedztwie Pienińskiego Parku Narodowego, w niezwykle malowniczej dolinie potężnego Dunajca. Miasto otoczone jest górskimi zboczami, które zdobią modrzewiowe i iglaste lasy. Większość terenów miasta znajduje się w rewirach Beskidu Sądeckiego (pasmo Radziejowej), natomiast za doliną lokalnego potoku Grajcarka rozpoczynają się tereny zarezerwowane dla majestatycznych masywów pienińskich. Szczawnica stanowi doskonałą bazę wypadową dla wędrówek pieszych po okolicznych wzniesieniach. Tradycja pobytu w Szczawnicy jest nierozerwalnie związana z tradycją korzystania z gościnności miejscowych gospodarzy. Baza noclegowa jest niezwykle rozbudowana. W Szczawnicy odnaleźć można hotele i urokliwe pensjonaty. Jednak nadal, turyści najchętniej korzystają z noclegów zgrupowanych wokół hasła: Szczawnica pokoje gościnne. Na stronach społecznościowego portalu e-turysta odnaleźć można ponad setkę takich ogłoszeń. Oferty precyzyjnie opisują warunki noclegowe, udokumentowane są zdjęciami. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z ofertą noclegową! Jeśli Szczawnica to tylko z noclegiem w pokojach gościnnych.

Szczawnica pokoje gościnne – w pobliżu największej atrakcji w Pieninach


Jedną z największych turystycznych atrakcji krajobrazowych w okolicy jest przełom Dunajca. Pieniński przełom, wryty głęboko pomiędzy wapienne skały wąwozu Dunajca znajduje się na odcinku między Szczawnicą a Sromowcami Niżnymi. To niezwykła osobliwość krajoznawczo-turystyczna Pienin, tym samym fenomen krajobrazowy oraz przyrodniczy na europejską skalę. Turyści, którzy odważyli się skorzystać ze spływu wspominają liczne pętle oraz gwałtowne zakręty wijące się wśród strzelistych skał. Spływ przełomem na górskich tratwach to atrakcja turystyczna, która cieszy się popularnością już od początku XIX wieku. Długość spływu to 20 kilometrów, a czas trwania atrakcji waha się od 2 do 2,5 godzin – w zależności od stanu wody. Za organizację spływów odpowiedzialne jest Stowarzyszenie Flisaków Pienińskich. Spływy organizowane są od pierwszych dni maja do ostatniego października. Serdecznie zapraszamy! Planując spływ Dunajcem warto połączyć atrakcję z nieco dłuższym pobytem w Szczawnicy. Przy rezerwacji noclegu zachęcamy do skorzystania z oferty pokoi w Szczawnicy. Świetna lokalizacja, dogodne warunki cenowe to atuty oferty.

Tanie pokoje Szczawnica – baza wypadowa w góry


Szczawnica to doskonały start dla pieszych wędrówek. Stąd prowadzą szlaki na Sokolicę oraz Trzy Korony. Szczawnica jest niezwykle atrakcyjna również zimą. Na zaawansowanych amatorów narciarstwa czeka sztucznie zaśnieżona trasa na stoku Palenicy. Tu także odbywają się zawody snowboardowe i narciarskie w zjeździe oraz slalomie. Do dyspozycji amatorów białego szaleństwa oddano dobrze utrzymane i starannie przygotowane trasy na Szafranówce oraz wyciągi zaczepowe i orczykowe w Jaworkach i na Durbaszce. Po intensywnie spędzonym dniu, po udanym szaleństwie na śniegu warto porządnie wypocząć. Polecamy wolne pokoje w Szczawnicy opisane na stronach portalu e-turysta! Dobry nocleg w dobrej cenie, to gwarancja udanego pobytu. Uzdrowisko Zaprasza!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczawnica, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: