Pensjonaty Szczawnica

znaleziono 20 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Szczawnicy, województwo małopolskie, powiat nowotarski

Pensjonaty w miejscowości Szczawnica - Atrakcyjna oferta dla poszukujących noclegu w Beskidach Zachodnich. Niskie ceny, zakwaterowanie w pięknym, uzdrowiskowym mieście. Zachęcamy do przyjazdu do Szczawnicy i zatrzymania się w jednym z tamtejszych pensjonatów.
Uzdrowisko Szczawnica jest położone w urokliwej dolinie Grajcarka – prawobrzeżnego dopływu Dunajca. Większa część zabudowy i terenów miasta znajduje się w obrębie Beskidu Sądeckiego, natomiast za doliną potoku Grajcarka wznoszą się już Pieniny. W pobliżu znajduje się Pieniński Park Narodowy, a także lasy iglaste i modrzewiowe dzięki którym Szczawnica zyskuje swój niepowtarzalny mikroklimat. Można tu nie tylko wypoczywać, ale przede wszystkim leczyć się z wielu chorób. Powietrze nie zawiera alergenów, a specyficzny mikroklimat korzystnie wpływa na rekonwalescencję. Szczawnica prócz swoich niewątpliwych walorów uzdrowiskowych (docenianych już od połowy XIX wieku) słynie z idealnych warunków do uprawiania sportów wodnych, między innymi spływów Dunajcem, raftingu, spływów kajakowych a także innych form aktywności jak korzystanie z licznych wyciągów narciarskich, kolei linowych, tras rowerowych. Nie posiadanie własnego sprzętu nie jest problemem gdyż na miejscu istnieją liczne wypożyczalnie różnorodnego sprzętu sportowego i rekreacyjnego. W Szczawnicy każdy znajdzie coś dla siebie, pobyt w niej zarówno latem jak i zimą dostarczy wiele niezapomnianych wrażeń.

Tanie pensjonaty Szczawnica


Pensjonaty w Szczawnicy proponują pokoje w hotelowych standardach za niską cenę. Jest to najlepszy wybór dla tych, którzy oczekują wysokiej jakości usług, ale nie chcą nadwyrężać swojego budżetu domowego. Czyste, rześkie powietrze, lecznicze wody mineralne, otoczenie gór – Szczawnica to idealne miejsce wypoczynku dla miłośników górskiego klimatu.

Uzdrowisko i kurort górski - Szczawnica


Szczawnica to miasto położone w południowej części Polski, w województwie małopolskim, graniczące ze Słowacją. Szczawnica jest kolebką polskiego kajakarstwa, szczawnicki klub sportowy wykształcił wielu wybitnych kajakarzy. Na terenie miasta znajduje się Stacja Narciarska Palenica i jedna z najciekawszych tras zjazdowych w Polsce. Na osoby lubiące górską wędrówkę czekają atrakcyjne szlaki turystyczne. Szczawnicki mikroklimat sprzyja poprawie kondycji górnych dróg oddechowych i ogólnego stanu zdrowia. Szczawnica oferuje też źródła o leczniczych właściwościach, pijalnię wód mineralnych oraz liczne sanatoria wykonujące kilkadziesiąt zabiegów leczniczych.

E-turysta - Szczawnica pensjonat


Szczawnica pensjonaty, oprócz podstawowych usług, zawiera dodatkowe udogodnienia: miejsca parkingowe, darmowy internet bezprzewodowy, wyżywienie, place zabaw dla dzieci, ogrody z miejscem na ognisko. Wiele placówek może się również pochwalić usytuowaniem w malowniczych okolicach i pięknymi widokami z okien. Obsługa pensjonatów zajmuje się organizacją spływów po Dunajcu (jedna z największych atrakcji Szczawnicy), pieczenia barana z kapelą góralską, przejażdżek bryczkami i saniami. W pobliżu znajdują się stoki narciarskie i szlaki turystyczne.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczawnica, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: