Pensjonaty Łeba

znaleziono 41 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Łebie, województwo pomorskie, powiat lęborski

W tym nadmorskim mieście nie ma mowy o nudzie. W Łebie turyści mają okazję wypocząć na zadbanej plaży nad morzem lub jeziorem. Szereg innych atrakcji, zapewnia rozrywkę nawet w deszczowe dni. Park jurajski, Sea Park, muzea i Słowiński Park Narodowy spodoba się każdemu turyście. Łeba oferuje noclegi w dobrych lokalizacjach, dzięki którym z łatwością będziesz mógł dostać się do wszystkich rozrywek w okolicy.
Tereny dzisiejszej Łeby zamieszkane były przez naszych dalekich przodków były już w neolicie. W późniejszych czasach jednym z ciekawszych wydarzeń była wędrówka Gotów, którzy na tych terenach spotkali się ze Słowianami. Zostały po nich starożytne cmentarzyska oraz pozostałości kamiennych kręgów. Najdalej sięgająca wstecz pisemna wzmianka o osadzie jest datowana na 1282 rok naszej ery. W tamtych czasach była to Słowińska wioska, w której mieszkali głównie rybacy, czy szkutnicy. Później terenami tymi władali Krzyżacy, książęta pomorscy, Korona Polska, Brandenburia oraz Prusy. Do Polski miasto miejscowość wróciła po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Łebę zamieszkuje ponad trzy tysiące ludzi, a sama miejscowość jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów na polskim wybrzeżu Bałtyku. Słynne na cały kraj są ruchome wydmy znajdujące się w położonym na zachód od Łeby Słowińskim Parku Narodowym. Natomiast po drugiej stronie znaleźć można jezioro Sarbsko oraz tamtejszy Rezerwat Przyrody. W Łebie zlokalizowane są tereny włączone do programu Natura 2000, na których znajdują się między innymi ochronne siedliska i kolonie ptaków. Inne atrakcje czekające na turystów obejmują na przykład największy w kraju Park Dinozaurów, poniemiecką wyrzutnię rakiet z czasów drugiej wojny czy też wystawę motyli oraz owadów z całego świata.

Łeba

Miasto Łeba położone jest w rejonie Pobrzeża Koszalińskiego nad Morzem Bałtyckim. Łeba otrzymała prawa miejskie w 1357 r. Pomimo że była niedużym miastem, już wtedy znana była z handlu morskiego i miejsc do wypoczynku. Okolica Łeby jest bogata w plaże i nadmorskie wydmy. Zadbane kąpieliska przyciągają co roku wielu amatorów kąpieli. Znajdują się tu też jeziora Łebsko i Sarbsko oraz znany Słowiński Park Narodowy, w którym można podziwiać niezwykłe ruchome wydmy. Miasto Łeba to również bogata oferta turystyczna obfitująca w liczne atrakcje turystyczne. Nie brakuje tu sklepów, restauracji i pubów, w których czas spędzać można nawet w deszczowe dni.

Atrakcje Łeby

Łeba to idealne miejsce dla fanów rekreacji. Pobliskie jezioro Serbsko posiada idealne warunki do uprawiania windsurfingu, ze względu na głębokość nie przekraczającą 1 m. Można tu także nauczyć się jazdy konnej, żeglarstwa oraz uprawiać wiele sportów. Na spacer można wybrać się do Parku Nadmorskiego Łabędzi Staw, gdzie znajduje się cała masa spacerowych uliczek i Łabędzi Staw. Warto zajrzeć też do Portu Jachtowego, w którym zobaczyć można replikę Świerkowej Tratwy z 1957 r. Na takiej tratwie trzech żeglarzy wypłynęło z Łeby do Szwecji, co oznaczać miało akt sprzeciwu wobec istniejącego ustroju w Polsce. Wielbiciele zwierząt powinni wybrać się do Fokarium w pobliskim Sea Parku lub do Muzeum Motyli. Warta zobaczenia jest wyrzutnia rakiet, czyli niemiecki poligon doświadczalny z 1940 roku. Niegdyś przeprowadzano tam próby bomb, które zrzucano na jezioro Łebsko. Teraz mieści się tam muzeum, w którym do zobaczenia są stare dokumenty, fotografie a także elementy broni i rakiet. Jednym z ładniejszych budynków w Łebie jest Hotel Neptun, zbudowany na przełomie XIX i XX w., który pełnił rolę popularnego domu zdrojowego. Teraz znajduje się tam hotel o wysokim standardzie.

Łeba – pensjonaty

Łeba oprócz wspaniałych atrakcji oferuje także dobrą bazę noclegową, dostosowaną do indywidualnych preferencji gości. Pensjonaty w Łebie położone są niedaleko morza i centrów rozrywki. Pokoje w pensjonatach zaprojektowano z myślą o zapewnieniu komfortu i wygody. Dobra infrastruktura turystyczna połączona z wielością plaż i atrakcji gwarantuje niezapomniane wakacje. Porównaj ceny pensjonatów i zarezerwuj swoje niezapomniane wakacje!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łeba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: