Pensjonaty region Tatry

znaleziono 230 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Tatrach

Pensjonaty w Tatrach - Niezależnie od pory roku do pensjonatów w Tatrach zjeżdżają tłumy turystów spragnionych kontaktu z dziką przyrodą. Właściciele kwater goszczą zarówno pasjonatów wspinaczki wysokogórskiej, jak i rodziny z małymi dziećmi, które są nastawione na relaksujące spacery. Jak wybrać odpowiedni ośrodek?
Tatry to niewielkie pod względem obszaru pasmo górskie stanowiące najwyższe spiętrzenie Karpat. Alpejski charakter w połączeniu z ich niewielką wysokością sprawia, że góry te są niezwykle atrakcyjne pod względem widokowym, a jednocześnie stosunkowo łatwo dostępne. Można tu znaleźć zarówno spacerowe szerokie drogi prowadzące dolinami, jak również strome, wąskie i bardzo przepaściste perci, które dostarczą sporej dawki adrenaliny. Miesiące w roku najbardziej odpowiednie na tatrzańskie wycieczki, to okres między połową lipca a połową października, kiedy to w wyższych partiach gór zanika pokrywa śnieżna. Tatry można podzielić na Tatry Zachodnie, Wschodnie i Bielskie. Pomimo ostrego klimatu w rejonie Tatr występuje ok. 1000 gatunków roślin naczyniowych (tj. kwiatowych i paprotników) z czego 250 stanowią rośliny górskie i wysokogórskie. Oprócz pospolitych w całej Polsce gatunków zwierząt takich jak: sarny, jelenie, lisy, rysie Tatry zamieszkują typowo górskie zwierzęta, wisienką na torcie są zwierzęta które występują jedynie w Tatrach, mianowicie, świstak, kozica, oraz potężny Niedźwiedź brunatny (około 30 osobników w bardzo ciężko dostępnych miejscach).

Najlepsze pensjonaty Tatr


Planując wycieczkę na południe Polski, warto przejrzeć oferty pensjonatów pod Tatrami, które wyświetlają się na stronie internetowej e-turysta.pl. Wśród dostępnych noclegów znajdują się zarówno te w tradycyjnych góralskich chatach, jak i te w nowoczesnych ośrodkach. Różnorodność propozycji znajduje odzwierciedlenie w szerokim zakresie cen, dlatego z pewnością każdy znajdzie tu coś na swoją kieszeń. Największą popularnością cieszą się oczywiście pensjonaty z widokiem na Tatry, które majestatycznie górują nad horyzontem.

Tradycyjne pensjonaty pod Tatrami


Wyjątkowo urokliwe pensjonaty w Tatrach, na jakie często decydują się turyści, to budynki z grubych drewnianych bali, z boazerią, kryte gontem i zdobione góralskimi ornamentami. Przytulny charakter tego typu ośrodków sprawia, że goście czują się w nich jak w domu. Oryginalny wystrój to również świetna odmiana od rozwiązań popularnych w polskich domach. Ludowe pensjonaty z widokiem na Tatry prezentują swoje oferty w serwisie e-turysta.pl i z powodzeniem konkurują z innymi ośrodkami.

Nowoczesne pensjonaty w Tatrach


Wśród dostępnych kwater znajdują się również nowocześnie urządzone pensjonaty pod Tatrami. Turyści przyzwyczajeni do wielkomiejskich udogodnień w apartamentach, również w Zakopanem i innych popularnych miejscowościach górskich nie powinni narzekać na standard pokoi. Niektóre z willi wyposażono w baseny, sauny i jacuzzi, w których można odpocząć po męczącej wędrówce na świeżym powietrzu. Efektowne przeszklenia, stonowana kolorystyka i designerskie meble to charakterystyczne cechy tego typu pensjonatów. Tatry mogą zatem przyciągać zarówno tradycją, jak i najnowszymi rozwiązaniami.

Pensjonaty z widokiem na Tatry ze śniadaniem


Przed podjęciem decyzji o wyjeździe, dobrze jest się zorientować, czy śniadania w cenie noclegu to coś, co wyróżnia wybrane pensjonaty. Tatry lepiej podziwia się po dodającym energii posiłku. Zwolennicy własnoręcznie przygotowywanych dań częściej decydują się jednak na apartamenty z kuchnią, w której oprócz czajnika i lodówki znajduje się również kuchenka i piekarnik. Takie kwatery pozwalają zaoszczędzić pieniądze, a przy okazji gwarantują kameralne warunki do spożywania posiłków.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Tatry, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: