Pensjonaty Kościelisko

znaleziono 19 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Pensjonaty w Kościelisku, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Kościelisko Tanie Pensjonaty - Najlepsza oferta dla osób planujących wypoczynek w Tatrach. Niskie ceny, pobyt w pięknej górskiej miejscowości. Zapraszamy do Kościeliska i zachęcamy do zatrzymania się w jednym z kościeliskich pensjonatów.
Kościelisko zwane jest często „Sercem Podhala”, a jego nazwa potoczna to „Polany”. Bierze się ona stąd, iż jego nazwa wywodzi się od nazwy jednej z pasterskich polan. Dzisiaj Kościelisko tworzy dwadzieścia jeden takich polan, czyli osad pasterskich. Pisemne wzmianki o tych osadach pochodzą już z początków siedemnastego wieku. Osiedla Kościeliska zamieszkuje dzisiaj około pięciu tysięcy mieszkańców, w tym wielu z najbardziej znanych jego rodów, Krzeptowskich, Nędzów i Obrochtów. W Kościelisku znajduje się trakt królewski, którego nazwa ponoć wiąże się z legendą o tym, jak król Jan Kazimierz uciekając przed Potopem Szwedzkim przeprawiał się tędy na Słowację. Legendarne postaci łączone z Kościeliskiem to między innymi Janosik Nędza-Litmanowski, znany herszt zbójnicki z powieści Kazimierza Przerwy-Tetmajera, czy też trubadur i gawędziarz Jan Krzeptowski-Sabała. Obecnie Kościelisko jest przede wszystkich miejscowością turystyczną i wypoczynkową będąc celem wielu wczasowiczów zmierzających w kierunku Tatr. To stąd turyści wyruszają na wędrówki po pięknej Dolinie Kościeliskiej i dalej tatrzańskimi szlakami. Amatorzy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj doskonałe warunki do uprawiania zarówno sportów zimowych, jak i wycieczek rowerowych, czy trekkingu.

Kościelisko miejscowość letniskowo-wypoczynkowa


Kościelisko to podhalańska miejscowość letniskowo-wypoczynkowa położona w południowo-zachodniej części województwa małopolskiego. Pierwsze pensjonaty Kościelisko zaczęły tam masowo powstawać po drugiej wojnie światowej. Współcześnie, Kościelisko jest jednym z ważniejszych punktów na turystycznej mapie Polski. Najwyższe polskie góry, Tatry, Dolina Kościeliska, rozległe łąki, doliny, lasy, rześkie górskie powietrze, czysta źródlana woda – ilość powodów, dla których Kościelisko cieszy się popularnością, jest niezliczona. Z miejscowością związanych jest wiele legendarnych postaci: Jan Krzeptowski-Sabała – słynny gawędziarz (na Krzeptówkach można zwiedzać XVIII-wieczną chałupę Sabały, która stanowi najcenniejszy zabytek budownictwa góralskiego), Janosik – zbójnik z powieści Kazimierza Przerwy-Tetmajera, Andrzej Stopka-Nazimek – badacz folkloru.

Tanie pensjonaty Kościelisko


Miłośnicy pieszych wędrówek, wycieczek rowerowych i sportów zimowych będą zachwyceni pobytem w Kościelisku. Jeśli zatrzymają się w jednym z tamtejszych pensjonatów, ich zachwyt będzie jeszcze większy. Kościeliskie pensjonaty oferują zakwaterowanie w bardzo wysokim standardzie – ładne wnętrza wygodnie urządzone, miła obsługa spełniająca każde życzenie gości, liczne udogodnienia (darmowy parking, dostęp do internetu, wyżywienie). Wszystko to w zamian za niską cenę.

Zobacz Kościelisko pensjonat


Pensjonaty w Kościelisku kierują swoją ofertę zarówno do rodzin z dziećmi, jak i do osób podróżujących samotnie. Mile widziane są również grupy zorganizowane – wycieczki szkolne, firmy organizujące szkolenia i spotkania integracyjne. W okolicy można rozpalić ognisko i tańczyć w rytm góralskiej muzyki, można pojechać w kuligu, można pobiegać po łące. To, i wiele innych atrakcji czeka na odwiedzających Kościelisko.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kościelisko, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: