Apartamenty Kościelisko

znaleziono 39 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Kościelisku, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Tanie apartamenty Kościelisko - znajdującym się w województwie małopolskim. Zapoznaj się z wszystkimi możliwościami zakwaterowania na terenie Kościeliska. Wybierz odpowiednie zakwaterowanie według standardów oraz ceny, szeroki zakres noclegów od luksusowych hoteli, po SPA, ośrodki wypoczynkowe i apartamenty w Kościelisku. Zapoznaj się także z szeregiem atrakcji turystycznych i rozrywkowych w Kościelisku.
Kościelisko zwane jest często „Sercem Podhala”, a jego nazwa potoczna to „Polany”. Bierze się ona stąd, iż jego nazwa wywodzi się od nazwy jednej z pasterskich polan. Dzisiaj Kościelisko tworzy dwadzieścia jeden takich polan, czyli osad pasterskich. Pisemne wzmianki o tych osadach pochodzą już z początków siedemnastego wieku. Osiedla Kościeliska zamieszkuje dzisiaj około pięciu tysięcy mieszkańców, w tym wielu z najbardziej znanych jego rodów, Krzeptowskich, Nędzów i Obrochtów. W Kościelisku znajduje się trakt królewski, którego nazwa ponoć wiąże się z legendą o tym, jak król Jan Kazimierz uciekając przed Potopem Szwedzkim przeprawiał się tędy na Słowację. Legendarne postaci łączone z Kościeliskiem to między innymi Janosik Nędza-Litmanowski, znany herszt zbójnicki z powieści Kazimierza Przerwy-Tetmajera, czy też trubadur i gawędziarz Jan Krzeptowski-Sabała. Obecnie Kościelisko jest przede wszystkich miejscowością turystyczną i wypoczynkową będąc celem wielu wczasowiczów zmierzających w kierunku Tatr. To stąd turyści wyruszają na wędrówki po pięknej Dolinie Kościeliskiej i dalej tatrzańskimi szlakami. Amatorzy aktywnego wypoczynku znajdą tutaj doskonałe warunki do uprawiania zarówno sportów zimowych, jak i wycieczek rowerowych, czy trekkingu.

Kościelisko, miejscowość wzdłuż Dzianiskiego Potoku


Kościelisko to wieś podhalańska, znajdująca się w województwie małopolskim, która rozciąga się wzdłuż Dzianiskiego Potoku. W okolicach Kościeliska znajdują się dwie największe Tatrzańskie doliny, które co roku przyciągają turystów. Spacery doliną Chochołowską są okazją do zobaczenia dolomitowych skalnych wrot zwanych Niżnią Bramą Chochołowską. Wyjątkowym widokiem będzie porośnięta krokusami polana doliny oraz malownicza panorama na Kominiarski Wierch, Wielki Kopieniec, Iwanicką Przełęcz czy Ornak. Nieco mniejszą, ale nie mniej atrakcyjną doliną będzie sięgająca podnóża Tatr Dolina Kościeliska, gdzie odwiedzić można między innymi popularne jaskinie, takie jak Smocza Jama lub Jaskinia Mroźna.

Kościelisko Tanie apartamenty


Tanie apartamenty w Kościelisku pozwolą turystom na spokojny wypoczynek. Otoczenie przyrody, bliskość gór i lasów sprzyja relaksowi. Apartamenty w Kościelisku, pozwalają cieszyć się wygodną lokalizacją oraz bliskością do najważniejszych górskich miejscowości wypoczynkowych. Turyści wybierający pokoje w Kościelisku docenią mnogość górskich szlaków. O wyjątkowości Kościelska świadczą piękne i urozmaicone rzeźby terenu. Turyści wybierający pokoje w Kościelisku docenią widoki pasterskich polan oraz zabytków kultury ludowej.

E-turysta - Kościelisko Apartamenty


Apartamenty w Kościelisku zadowolą swoją lokalizacją amatorów aktywnego wypoczynku. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy uprawniania sportów zimowych, jak trekkingu czy wycieczek rowerowych. Tanie apartamenty w Kościelisku to rozwiązanie które zadowoli zarówno urlopowiczów zmierzających docelowo w kierunku Tatr, jak tych którzy zdecydują się zostać w Kościelisku na dłużej. Oferty noclegowe w Kościelisku pozwalają wybierać między różnymi obiektami – ośrodkami wypoczynkowymi, hotelami, pensjonatami a nawet domkami letniskowymi, campingami lub agroturystyce.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kościelisko, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: