Domki letniskowe Solina

znaleziono 53 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Solinie, województwo podkarpackie, powiat leski

Domki Solina – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie podkarpackim. Atrakcyjne domki, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań wymagających turystów, którzy chcą spędzić wczasy w Solinie.
Solina jest miejscowością położoną w gminie o ten samej nazwie, w województwie podkarpackim, w Bieszczadach. Do 1999 roku była siedzibą tejże gminy, jednak ta została przeniesiona do Polańczyka. Wieś położona jest nad Jeziorem Solińskim, zbiornikiem sztucznie utworzonym w 1968 roku poprzez spiętrzenie wód rzek San i Solinka. W związku z tym cała wieś musiała zostać przeniesiona, a poprzednia lokalizacja Soliny znajduje się teraz na dnie jeziora. Osada po raz pierwszy w źródłach spisanych wymieniana jest w już 1426 roku jako dobra rodziny Kmitów. W drugiej połowie piętnastego wieku wieś została ponownie lokowana na prawie wołoskim. W dziewiętnastym wieku zaś właścicielem majątku był Franciszek Leszczyński, uczestnik powstania styczniowego. Obecnie Solina jest miejscowością turystyczną oraz letniskową posiadającą malowniczą panoramę Bieszczad i Jeziora Solińskiego. Znajduje się tutaj przystań statków turystycznych i spacerowych. Miejscowość jest także bazą dla osób uprawiających sporty wodne oraz dla turystów planujących wycieczki piesze czy też rowerowe bieszczadzkimi szlakami.

Solina domki


Domki w Solinie można wynająć w bardzo korzystnych cenach. Za niewielkie pieniądze możliwy jest wynajem obiektów noclegowych, które charakteryzuje wysoki standard. Ich dogodne położenie gwarantuje niewielką odległość do znanych turystycznych atrakcji. Domki letniskowe w Solinie pozwolą cieszyć się spokojem i wymarzoną chwilą urlopu. To niezwykła miejscowość turystyczna cechująca się malowniczą panoramą Bieszczad i Jeziora Solińskiego oraz bazą dla osób uprawiających sporty wodne. Domki letniskowe w Solinie są przystosowane do potrzeb najbardziej wymagających turystów i ich indywidualnych preferencji.

Solina i jej atrakcje turystyczne


Solina to niewielka wieś położona na podkarpaciu w gminie o takiej samej nazwie. Jedną z największych atrakcji przyciągających turystów jest Zapora Solińska. To doskonałe miejsce dla miłośników spacerów. Nazywane jest również Bieszczadzkimi Krupówkami. Jest atrakcją nie tylko dla tych, którzy odwiedzają Solinę, ale również dla odwiedzających całe Bieszczady. W miejscu tym nie zabraknie punktów gastronomicznych oraz miejsc, gdzie będzie można zakupić pamiątki z podróży. Jednak najbardziej determinującym do odwiedzenia zapory elementem jest niezwykły rozpościerający się z niej widok – po wejściu na zaporę ujrzymy niezwykły Zalew Soliński. Solina to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych.

Solina domki letniskowe


Niezwykłą atrakcją dla osób które zdecydowały się na domki letniskowe w Solinie, będzie kurs stateczkiem turystycznym. Solinę charakteryzuje bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna – nie tylko liczne obiekty noclegowe i gastronomiczne, ale liczne wypożyczanie sprzętu. Solina to nie tylko Zalew Soliński. Watro odwiedzić również Jezioro Myczkowieckie. Co prawda, jest ono mniejsze od Solińskiego ale nie mniej atrakcyjne. Jego budową rozpoczęto w okresie międzywojennym, a dokończono w latach 1956 – 1960. Woda w tym zalewie jest zawsze chłodniejsza o 5 °C niż w Zalewie Solińskim. Charakteryzuje się jednak czystością, a okolica jeziora mniejszą ilością turystów, co na pewno będzie sprzyjać wypoczynkowi.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Solina, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: