Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Domki letniskowe Solina

znaleziono 64 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Solinie, województwo podkarpackie, powiat leski

Domki w Solinie – Malownicza Solina jest dla Bieszczad tym, czym Zakopane dla Tatr. Turystyczna miejscowość każdego lata tętni życiem, a monumentalna zapora aż roi się od ludzi, podobnie jak podhalańskie Krupówki. Jest ku temu powód: wzmiankowana jeszcze w średniowieczu wieś jest wprost stworzona dla osób szukających kontaktu z naturą, placu zabaw dla dzieci, możliwości uprawiania sportu, a także komfortowych noclegów. Domki nad Soliną sprawiają, że wszystkie lokalne atrakcje są na wyciągnięcie ręki.

Solina – domki letniskowe w pobliżu jeziora


Największą zaletą dla wynajmujących domki letniskowe nad Soliną jest rzecz jasna Jezioro Solińskie. Jego silnie rozwinięta linia brzegowa, liczne zatoczki i porośnięta lasami górzysta okolica zachwycają już od pierwszej chwili. Niezwykła lokalizacja i kształt akwenu mają konkretną przyczynę: Jezioro Solińskie to tak naprawdę zbiornik retencyjny, który powstał w latach 60. ubiegłego wieku dzięki zabudowie doliny Sanu. Konieczne było wówczas zatopienie kilku wsi, w tym dawnej Soliny. Należy pamiętać, że ze względu na charakter jeziora, pływanie dozwolone jest tylko w wyznaczonych kąpieliskach. Pomimo dość nieprzewidywalnych wiatrów, po powierzchni zbiornika nieustannie dryfują żaglówki, wiosłują kajakarze, uprawiany jest też windsurfing. Wynajem jednego z domków nad Soliną ułatwia codzienne oddawanie się sportowej pasji w niepowtarzalnych okolicznościach przyrody. Kojącej ciszy nie zakłócają odgłosy motorówek, ponieważ obowiązuje tu zakaz używania silników spalinowych.

Domki nad Soliną w pobliżu zapory


Najbardziej rozchwytywane w Solinie domki letniskowe znajdują się oczywiście w niewielkiej odległości od słynnej zapory. Jest to najwyższa budowla tego typu w Polsce i trzeba przyznać, że jej rozmiary robią piorunujące wrażenie. Spoglądanie w dół z ponad 80 metrów może przyprawiać o zawroty głowy. Tama jest też bardzo długa: ciągnie się przez 664 metry. O każdej porze dnia spacerują po niej turyści, wykonując pamiątkowe ujęcia. Na obu brzegach mieszczą się wszelkie obiekty, których można się spodziewać po dobrze przygotowanej miejscowości wypoczynkowej. Liczne stoiska z pamiątkami i zdrową żywnością, bary, kawiarnie, smażalnie ryb, a nawet wesołe miasteczko – to wszystko skutecznie kusi nowoprzybyłych gości wynajmujących domki. Solina jest gwarnym, radosnym, a do tego przepięknie położonym kurortem, w którym łatwo się zakochać.

Domki Soliny dla pasjonatów górskich wycieczek


Bieszczadzkie Morze, jak bywa nazywany wyjątkowy akwen, warto też zobaczyć z nieco innej perspektywy. Kilkanaście minut jazdy samochodem na południe znajduje się punkt widokowy na Sawinie. Jego wysokość, która wynosi 516 m n.p.m., pozwala zobaczyć Jezioro Solińskie na tle szczytów Smerek, Magóra Łomiańska, Łopiennik i innych. Przy okazji grzechem byłoby nie zejść do wody z plaży w słynnej miejscowości uzdrowiskowej Polańczyk. Dla turystów wynajmujących domki Solina to jednak nie tylko atrakcje związane z zaporą i sztucznym zbiornikiem. Pobyt w Bieszczadach wręcz zobowiązuje do choćby krótkiego wymarszu w góry. Szczególnie ciekawa jest trasa zielona biegnąca od Leska w stronę południową poprzez Wołkowyję i Terkę. W tej ostatniej znajduje się XIX-wieczna dzwonnica parawanowa nieistniejącej już cerkwi oraz kościół z barokowym ołtarzem uratowanym ze świątyni w Wołkowyi, która została zalana przy okazji budowy zapory w Solinie.

Jak wynająć domki letniskowe nad Soliną?


Znalezienie komfortowego noclegu nad Jeziorem Solińskim jest bardzo proste. Wystarczy wpisać do wyszukiwarki odpowiednią frazę, np. „Solina domki letniskowe”, aby w serwis e-turysta.pl wyświetlił obszerną listę wyników. Wśród dostępnych ofert większość stanowią klimatyczne obiekty wykonane z drewna. Tego typu budynki są miłą odmianę od murowanych bloków. Lokalizacja na skraju lasu i sielankowy wygląd nie oznaczają jednak braku wygody. Domki letniskowe nad Soliną urządzone są w taki sposób, aby każdy z gości mógł solidnie wypocząć i chciał wrócić w okolicę Bieszczadzkiego Morza w kolejnym sezonie.

Solina domki


Domki w Solinie można wynająć w bardzo korzystnych cenach. Za niewielkie pieniądze możliwy jest wynajem obiektów noclegowych, które charakteryzuje wysoki standard. Ich dogodne położenie gwarantuje niewielką odległość do znanych turystycznych atrakcji. Domki letniskowe w Solinie pozwolą cieszyć się spokojem i wymarzoną chwilą urlopu. To niezwykła miejscowość turystyczna cechująca się malowniczą panoramą Bieszczad i Jeziora Solińskiego oraz bazą dla osób uprawiających sporty wodne. Domki letniskowe w Solinie są przystosowane do potrzeb najbardziej wymagających turystów i ich indywidualnych preferencji.

Solina i jej atrakcje turystyczne


Solina to niewielka wieś położona na podkarpaciu w gminie o takiej samej nazwie. Jedną z największych atrakcji przyciągających turystów jest Zapora Solińska. To doskonałe miejsce dla miłośników spacerów. Nazywane jest również Bieszczadzkimi Krupówkami. Jest atrakcją nie tylko dla tych, którzy odwiedzają Solinę, ale również dla odwiedzających całe Bieszczady. W miejscu tym nie zabraknie punktów gastronomicznych oraz miejsc, gdzie będzie można zakupić pamiątki z podróży. Jednak najbardziej determinującym do odwiedzenia zapory elementem jest niezwykły rozpościerający się z niej widok – po wejściu na zaporę ujrzymy niezwykły Zalew Soliński. Solina to idealne miejsce dla miłośników sportów wodnych. Niezwykłą atrakcją dla osób które zdecydowały się na domki letniskowe w Solinie, będzie kurs stateczkiem turystycznym. Solinę charakteryzuje bardzo dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna – nie tylko liczne obiekty noclegowe i gastronomiczne, ale liczne wypożyczanie sprzętu. Solina to nie tylko Zalew Soliński. Watro odwiedzić również Jezioro Myczkowieckie. Co prawda, jest ono mniejsze od Solińskiego ale nie mniej atrakcyjne. Jego budową rozpoczęto w okresie międzywojennym, a dokończono w latach 1956 – 1960. Woda w tym zalewie jest zawsze chłodniejsza o 5 °C niż w Zalewie Solińskim. Charakteryzuje się jednak czystością, a okolica jeziora mniejszą ilością turystów, co na pewno będzie sprzyjać wypoczynkowi.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Solina, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Solinie

Czy w Solinie można znaleźć domki letniskowe przyjazne zwierzętom?
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które domki letniskowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 37 domków letniskowych w Solinie, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w domkach letniskowych w Solinie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Solinie kształtują się na poziomie 60-65 zł za osobę.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Solinie można znaleźć wiele ofert domków letniskowych, które nie są szczególnie drogie. Tanie noclegi można wyszukać używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Solinie 39 domków letniskowych znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W naszym serwisie wyszukanie domków letniskowych w Solinie spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.