Domki letniskowe Jastrzębia Góra

znaleziono 37 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Jastrzębiej Górze, województwo pomorskie, powiat pucki

Domki Jastrzębia Góra – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie pomorskim. Atrakcyjne domki letniskowe, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań wymagających turystów, którzy chcą spędzić wczasy w Jastrzębiej Górze.
Jastrzębia Góra to miejscowość, która pełna jest tajemnic i ciekawostek. Zacząć należałoby od tego, że po pierwsze Jastrzębia Góra nie jest obecnie samodzielną miejscowością, jest natomiast od 1975 roku częścią (osiedlem) Władysławowa. O tym fakcie wielu wczasowiczów zawczasu nie wie. Jastrzębia Góra jest również najbardziej wysuniętą na północ osadą w Polsce. I tutaj również niespodzianka, gdyż jeszcze niedawno palmę pierwszeństwa w tej konkurencji oddawano położonemu niedaleko przylądkowi Rozewie. Kaszubska nazwa miejscowości to Pilëce, co oznacza małą gęś, czyli gąskę. Bierze się to stąd, że zanim w międzywojniu zbudowano tu pierwsze domy, to tereny te zajmowały łąki na których wypasano gęsi. Natomiast co do pochodzenia nazwy Jastrzębia Góra jest już klika teorii, z których te najbardziej prawdopodobne mówią, że nazwa wywodzi się albo od znajdujące się kilka kilometrów dalej na wschód i mającej całe 67 metrów Góry Jastrzębiej, albo od samych jastrzębi, które licznie zamieszkują okolicę. Jedno jest natomiast pewne, Jastrzębia Góra była i jest jednym z ulubionych kierunków dla mieszczuchów pragnących poleżeć na słonecznej nadbałtyckiej plaży. Już od 1920 roku był to jeden z czołowych kierunków na wakacyjne eskapady warszawskich elit, bawił tu między innymi sam Józef Piłsudzki, Ignacy Mościcki, czy Edward Rydz-Śmigły. Stąd bierze się też inne określenie na Jastrzębią Górę, czyli „Nowa Warszawa”. Dzisiejsi wczasowicze z pewnością doceniają zarówno szerokie piaszczyste plaże, jak i wysoki, klifowy brzeg. Kiedyś na plażę można było dostać się specjalną wieżą wyciągową, jednak morze zagarnęło co swoje i w 1982 roku z powodu erozyjnego oddziaływania wieża runęła, a na plaże obecnie dostać się można pokonując 300 stopni prowadzących na nią schodów.

Tanie domki w Jastrzębiej Górze


Domki w Jastrzębiej Górze są dostępne za niewielkie pieniądze. Domki letniskowe posiadają pełne, niezbędne wyposażenie odpowiadające najbardziej wygórowanym potrzebom turystów, szukających idealnego rozwiązania noclegowego. Dogodne położenie obiektów gwarantuje wygodę, pozwalając zaoszczędzić cenny czas urlopu. Jastrzębia Góra to miejscowość stanowiąca bazę wypadową do popularnych turystycznych miejscowości. Domki letniskowe w Jastrzębiej Górze pozwolą spokojna atmosferą. Otoczenie natury sprzyja wypoczynkowi i relaksowi. Z takiego rozwiązania powinni być zadowoleni zarówno zwolennicy aktywnego wypoczynku, jak amatorzy słonecznych kąpieli na plaży.

Jastrzębia Góra - domki letniskowe na każdą kieszeń


Domki w Jastrzębiej Górze sprzyjać będą spacerom. Warto wybrać się do centrum i zwiedzić deptak ”Promenada Światowida” prowadzący do najbardziej wysuniętego na północ punktu Polski. Promenada stanowi jedno z chętnie odwiedzanych miejsc w Jastrzębiej Górze. To miejsce licznych wydarzeń kulturalnych, imprez oraz spotkań zarówno turystów jak i rodzimych mieszkańców miasta. Miejsce może pochwalić się bogatą historią, bowiem spotykały się tu takie postacie jak Józef Piłsudzki, Ignacy Mościcki, czy Edward Rydz-Śmigły – odtąd miejsce zyskało określenie „Nowa Warszawa”. Jastrzębią Górę cechuje również niesamowita przyroda. Miejscowość słynie z stale rzeźbionego przez morskie fale wybrzeża klifowego. Nie bez powodu, miejscowość jest chętnie wybieranym kurortem nad Morzem Bałtyckim.

Jastrzębia Góra i jej atrakcje turystyczne


Jastrzębia Góra położona jest północnej części Władysławowa. Swoją lokalizacją stanowi świetną bazę wypadową do pobliskich miejscowości takich jak Rozewie czy popularnych wśród turystów Dębek. Jastrzębia Góra przyciąga miłośników wodnych i słonecznych kąpieli. Wszystko dzięki zadbanym, szerokim plażom. Sprzyjają one nie tylko lenistwu w promieniach słońca, ale aktywnemu wypoczynkowi. Z wczasów zadowoleni powinni wrócić miłośnicy sportów wodnych, którzy wykorzystać mogą go choćby podczas windsurfingu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Jastrzębia Góra, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: