Domki letniskowe Jastrzębia Góra

znaleziono 40 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Jastrzębiej Górze, województwo pomorskie, powiat pucki

Domki w Jastrzębiej Górze – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie pomorskim. Atrakcyjne domki letniskowe, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań wymagających turystów, którzy chcą spędzić wczasy w Jastrzębiej Górze.
Jastrzębia Góra to miejscowość, która pełna jest tajemnic i ciekawostek. Zacząć należałoby od tego, że po pierwsze Jastrzębia Góra nie jest obecnie samodzielną miejscowością, jest natomiast od 1975 roku częścią (osiedlem) Władysławowa. O tym fakcie wielu wczasowiczów zawczasu nie wie. Jastrzębia Góra jest również najbardziej wysuniętą na północ osadą w Polsce. I tutaj również niespodzianka, gdyż jeszcze niedawno palmę pierwszeństwa w tej konkurencji oddawano położonemu niedaleko przylądkowi Rozewie. Kaszubska nazwa miejscowości to Pilëce, co oznacza małą gęś, czyli gąskę. Bierze się to stąd, że zanim w międzywojniu zbudowano tu pierwsze domy, to tereny te zajmowały łąki na których wypasano gęsi. Natomiast co do pochodzenia nazwy Jastrzębia Góra jest już klika teorii, z których te najbardziej prawdopodobne mówią, że nazwa wywodzi się albo od znajdujące się kilka kilometrów dalej na wschód i mającej całe 67 metrów Góry Jastrzębiej, albo od samych jastrzębi, które licznie zamieszkują okolicę. Jedno jest natomiast pewne, Jastrzębia Góra była i jest jednym z ulubionych kierunków dla mieszczuchów pragnących poleżeć na słonecznej nadbałtyckiej plaży. Już od 1920 roku był to jeden z czołowych kierunków na wakacyjne eskapady warszawskich elit, bawił tu między innymi sam Józef Piłsudzki, Ignacy Mościcki, czy Edward Rydz-Śmigły. Stąd bierze się też inne określenie na Jastrzębią Górę, czyli „Nowa Warszawa”. Dzisiejsi wczasowicze z pewnością doceniają zarówno szerokie piaszczyste plaże, jak i wysoki, klifowy brzeg. Kiedyś na plażę można było dostać się specjalną wieżą wyciągową, jednak morze zagarnęło co swoje i w 1982 roku z powodu erozyjnego oddziaływania wieża runęła, a na plaże obecnie dostać się można pokonując 300 stopni prowadzących na nią schodów.

Domki w Jastrzębiej Górze, świetny pomysł na wakacje


Jastrzębia Góra to znana wieś letniskowa w powiecie puckim, w województwie pomorskim. Położona jest na Pobrzeżu Gdańskim, w północno-zachodnim krańcu Pobrzeża Kaszubskiego. To najbardziej wysuniętą na północ miejscowość w Polsce. Dla podkreślenia tego faktu, oznaczono najbardziej wysunięty na północ punkt linii brzegowej polskiego wybrzeża i postawiono w tym miejscu obelisk zwany Gwiazdą Północy, który odnajdziemy na końcu ulicy Norwida. Jastrzębia Góra to typowo turystyczna miejscowość z bogato rozwiniętą bazą noclegową.

Domki Jastrzębia Góra, z widokiem na bałtyckie plaże


Miejscowość w dużej mierze zawdzięcza swoje atrakcje położeniu oraz naturze, wśród których prym wiodą plaże – czyste i od niedawna również szerokie. Dzięki refulacji, czyli poszerzeniu niezwykle wąskie plaże w Jastrzębiej Górze, które w niektórych miejscach miały zaledwie kilkanaście metrów, zyskały do stu dwudziestu metrów szerokości. Jastrzębia Góra położona jest na urwistym wybrzeżu i czasem aby dotrzeć nad wodę trzeba pokonać aż trzysta schodów. Na zachodzie plaże są piaszczyste, a im dalej na wschód tym więcej kamyków. Wieczorami nadbrzeże odwiedzają miłośnicy zachodów słońca oraz amatorzy nocnych spotkań przy ognisku. Jastrzębia Góra to raj dla miłośników spacerów oraz wycieczek rowerowych. Domki Jastrzębia Góra to świetne wakacyjne lokum dla całej rodziny.

Domki letniskowe Jastrzębia Góra, w pobliżu strzelistych klifów


Strzelisty, klifowy brzeg porośnięty starymi, potężnymi bukami i dębami to pejzaż, który znajduje się niemal na każdej widokówce z Jastrzębiej Góry. Kolejną atrakcją miasteczka są klify. Najwyższy z nich to Jastrzębski klif o wysokości 33,2 m. Znajduje się on w zachodniej części nadbrzeża. Można z niego podziwiać piękne zachody słońca. We wschodniej części nadbrzeża Jastrzębiej Góry znajduje się wąwóz Lisi Jar o długości ok. 350 metrów. Cały pas wybrzeża Jastrzębiej Góry znajduje się w obszarze Nadmorskiego Parku Krajobrazowego. Na jego terenie znajduje się wiele ścieżek edukacyjnych oraz szlaków pieszych i rowerowych. Domki letniskowe Jastrzębia Góra, polecamy!

Domki nad morzem Jastrzębia Góra, rekomendacje e-turysty


Bałtyckie pejzaże przyciągają nad morze rzesze turystów. Każdy, kto choć raz odwiedził północne tereny, ten z pewnością potwierdzi, iż morska panorama działa kojąco na ludzkie troski. Doskonała lokalizacja, bardzo dobre warunki mieszkaniowe, bliskość atrakcji – to filary dobrze zaplanowanego urlopu. Na stronach popularnego portalu e-turysta znajdują się interesujące propozycje zgromadzone pod hasłem domki nad morzem Jastrzębia Góra. To propozycje dla osób, które cenią swobodę oraz anonimowość podczas wypoczynku. Właściciele domków często udostępniają sprzęt sportowy, rekomendują miejsca warte odwiedzenia, pomagają w planowaniu wycieczek oraz atrakcji. Popularny portal społecznościowy e-turysta ma w swych zasobach dużo sprawdzonych ofert noclegowych, szczególnie polecamy domki w Jastrzębiej Górze.

Tanie domki w Jastrzębiej Górze


Domki w Jastrzębiej Górze są dostępne za niewielkie pieniądze. Domki letniskowe posiadają pełne, niezbędne wyposażenie odpowiadające najbardziej wygórowanym potrzebom turystów, szukających idealnego rozwiązania noclegowego. Dogodne położenie obiektów gwarantuje wygodę, pozwalając zaoszczędzić cenny czas urlopu. Jastrzębia Góra to miejscowość stanowiąca bazę wypadową do popularnych turystycznych miejscowości. Domki letniskowe w Jastrzębiej Górze pozwolą spokojna atmosferą. Otoczenie natury sprzyja wypoczynkowi i relaksowi. Z takiego rozwiązania powinni być zadowoleni zarówno zwolennicy aktywnego wypoczynku, jak amatorzy słonecznych kąpieli na plaży.

Jastrzębia Góra - domki letniskowe na każdą kieszeń


Domki w Jastrzębiej Górze sprzyjać będą spacerom. Warto wybrać się do centrum i zwiedzić deptak ”Promenada Światowida” prowadzący do najbardziej wysuniętego na północ punktu Polski. Promenada stanowi jedno z chętnie odwiedzanych miejsc w Jastrzębiej Górze. To miejsce licznych wydarzeń kulturalnych, imprez oraz spotkań zarówno turystów jak i rodzimych mieszkańców miasta. Miejsce może pochwalić się bogatą historią, bowiem spotykały się tu takie postacie jak Józef Piłsudski, Ignacy Mościcki, czy Edward Rydz-Śmigły – odtąd miejsce zyskało określenie „Nowa Warszawa”. Jastrzębią Górę cechuje również niesamowita przyroda. Miejscowość słynie z stale rzeźbionego przez morskie fale wybrzeża klifowego. Nie bez powodu, miejscowość jest chętnie wybieranym kurortem nad Morzem Bałtyckim. Jastrzębia Góra położona jest północnej części Władysławowa. Swoją lokalizacją stanowi świetną bazę wypadową do pobliskich miejscowości takich jak Rozewie czy popularnych wśród turystów Dębek. Jastrzębia Góra przyciąga miłośników wodnych i słonecznych kąpieli. Wszystko dzięki zadbanym, szerokim plażom. Sprzyjają one nie tylko lenistwu w promieniach słońca, ale aktywnemu wypoczynkowi. Z wczasów zadowoleni powinni wrócić miłośnicy sportów wodnych, którzy wykorzystać mogą go choćby podczas windsurfingu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Jastrzębia Góra, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: