Domki letniskowe Łeba

znaleziono 59 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Domki letniskowe w Łebie, województwo pomorskie, powiat lęborski

Domki letniskowe Łeba – najlepsza możliwość zakwaterowania w województwie pomorskim. Atrakcyjne domki letniskowe, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań wymagających turystów, którzy chcą spędzić wczasy w Łebie.
Tereny dzisiejszej Łeby zamieszkane były przez naszych dalekich przodków były już w neolicie. W późniejszych czasach jednym z ciekawszych wydarzeń była wędrówka Gotów, którzy na tych terenach spotkali się ze Słowianami. Zostały po nich starożytne cmentarzyska oraz pozostałości kamiennych kręgów. Najdalej sięgająca wstecz pisemna wzmianka o osadzie jest datowana na 1282 rok naszej ery. W tamtych czasach była to Słowińska wioska, w której mieszkali głównie rybacy, czy szkutnicy. Później terenami tymi władali Krzyżacy, książęta pomorscy, Korona Polska, Brandenburia oraz Prusy. Do Polski miasto miejscowość wróciła po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Łebę zamieszkuje ponad trzy tysiące ludzi, a sama miejscowość jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów na polskim wybrzeżu Bałtyku. Słynne na cały kraj są ruchome wydmy znajdujące się w położonym na zachód od Łeby Słowińskim Parku Narodowym. Natomiast po drugiej stronie znaleźć można jezioro Sarbsko oraz tamtejszy Rezerwat Przyrody. W Łebie zlokalizowane są tereny włączone do programu Natura 2000, na których znajdują się między innymi ochronne siedliska i kolonie ptaków. Inne atrakcje czekające na turystów obejmują na przykład największy w kraju Park Dinozaurów, poniemiecką wyrzutnię rakiet z czasów drugiej wojny czy też wystawę motyli oraz owadów z całego świata.

Łeba domki


Domki w Łebie można wynająć w bardzo korzystnych cenach. Za niewielkie pieniądze możliwy jest wynajem obiektów noclegowych, które charakteryzuje wysoki standard. Ich dogodne położenie, gwarantuje niewielką odległość do najbardziej popularnych turystycznych atrakcji. Domki letniskowe w Łebie pozwolą cieszyć się spokojem i wymarzoną chwilą urlopu. Łeba to miejsce w którym każdy znajdzie coś dla siebie – zarówno miłośnik sportu jak błogiego lenistwa. Domki letniskowe w Łebie są przystosowane do potrzeb najbardziej wymagających turystów i ich indywidualnych preferencji.

Łeba domki letniskowe


Wynajmując domki letniskowe w Łebie, koniecznie na liście miejsc do odwiedzenia powinno znaleźć się Muzeum Motyli w którym można zobaczyć imponująca kolekcję owadów tworzoną od 1937 roku. Odwiedzający Łebę turyści, często wybierają się do Parku Dinozaurów – największego tego typu obiektu w kraju. Kolejnym atrakcją na mapie turysty jest poniemiecka wyrzutnia rakiet z drugiej wojny światowej – jedyne miejsce na wybrzeżu gdzie można zobaczyć doświadczalny poligon rakietowy. Łebę charakteryzuje dobrze rozwinięta infrastruktura turystyczna – bliskie odległości do punktów gastronomicznych – smażalni ryb, pubów oraz restauracji. Oprócz tego, odwiedzający nie będą narzekać na warunki do aktywnego spędzania czasu – czeka na nich mnogość klubów sportowych, szkół żeglarskich oraz turystycznych szlaków.

Atrakcje turystyczne w Łebie


Łeba stanowi jedną z najchętniej wybieranych miejscowości wypoczynkowych na spędzenie wakacji w Polsce. Miejsce charakteryzuje niesamowita przyroda, piaszczyste i zadbane plaże oraz szeroki wachlarz turystycznych atrakcji. Wyróżnikiem Łeby i unikalną atrakcją turystyczną są ruchome wydmy, mieszczące się w Słowińskim Parku Narodowym. Nie bez powodu park został uznany przez UNESCO światowym rezerwatem biosfery, tereny Łeby włączone do programu Natura 2000, określającego siedliska przyrodnicze oraz gatunki, które uważa się za cenne w skali całej Europie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łeba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: