Hotele Łeba

znaleziono 8 ofert noclegowychofert (7 w Łebie oraz 1 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Łebie, województwo pomorskie, powiat lęborski

Hotele Łeba - Przyjeżdżając do Łeby, z pewnością zachwycisz się jej pięknymi plażami, malowniczymi jeziorami a także wspaniałym Słowińskim Parkiem Narodowym. W sezonie letnim Łeba tętni życiem. Na Skwerze Rybaka możesz podziwiać występy artystów lub kupić pamiątki, na jeziorze Serbsko masz świetne warunki do uprawiania sportów wodnych, a oddalając się kilka kilometrów od miasta, nie zabraknie Ci rozrywki w Sea Parku. Zarezerwuj nocleg w Łebie i przekonaj się o wszystkich jej atrakcjach.
Tereny dzisiejszej Łeby zamieszkane były przez naszych dalekich przodków były już w neolicie. W późniejszych czasach jednym z ciekawszych wydarzeń była wędrówka Gotów, którzy na tych terenach spotkali się ze Słowianami. Zostały po nich starożytne cmentarzyska oraz pozostałości kamiennych kręgów. Najdalej sięgająca wstecz pisemna wzmianka o osadzie jest datowana na 1282 rok naszej ery. W tamtych czasach była to Słowińska wioska, w której mieszkali głównie rybacy, czy szkutnicy. Później terenami tymi władali Krzyżacy, książęta pomorscy, Korona Polska, Brandenburia oraz Prusy. Do Polski miasto miejscowość wróciła po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Łebę zamieszkuje ponad trzy tysiące ludzi, a sama miejscowość jest jedną z najczęściej odwiedzanych przez turystów na polskim wybrzeżu Bałtyku. Słynne na cały kraj są ruchome wydmy znajdujące się w położonym na zachód od Łeby Słowińskim Parku Narodowym. Natomiast po drugiej stronie znaleźć można jezioro Sarbsko oraz tamtejszy Rezerwat Przyrody. W Łebie zlokalizowane są tereny włączone do programu Natura 2000, na których znajdują się między innymi ochronne siedliska i kolonie ptaków. Inne atrakcje czekające na turystów obejmują na przykład największy w kraju Park Dinozaurów, poniemiecką wyrzutnię rakiet z czasów drugiej wojny czy też wystawę motyli oraz owadów z całego świata.

Hotele w Łebie


Łeba to miasto w województwie pomorskim, leżące w pobliżu jeziora Łebsko i Sarbsko . Ta nadmorska miejscowość może poszczycić się pięknymi plażami, które rozciągają się po 10 km na wschód i zachód od ujścia rzeki Łeby. To miasto z portem morskim i wieloma kąpieliskami. W Łebie masz również okazję zwiedzić Słowiński Park Narodowy, znany z ruchomych wydm, których nie spotkasz w reszcie Europy. Latem miasto wypełnione jest kafejkami, restauracjami i sklepami, co przyciąga masę turystów z całej Polski.

Hotele w Łebie - atrakcje


Dużą atrakcją tej miejscowości jest Łeba Park, czyli park jurajski, w którym można podziwiać wiele gatunków dinozaurów w skali 1:1. Innym ciekawym obiektem Łeby jest wyrzutnia rakiet, czyli tajny niemiecki poligon z 1940 roku. W bunkrze - który przetrwał do tej pory - mieści się muzeum. Znajdują się tam wystawy fotograficzne, elementy rakieti plany poligonu. W odległości 1 km od centrum Łeby istnieje także stadnina koni, gdzie będziesz mógł nauczyć się jazdy na jednym z 50 koni rasy małopolskiej. Będąc w Łebie, trzeba wybrać się też do Słowińskiego Parku Narodowego. Unikalną atrakcją turystyczną są tam ruchome wydmy. „Ruchome piaski” tworzą przepiękny pustynny krajobraz, unikatowy w Europie, zwany często polską Saharą. W Łebie podziwiać można też Aleję Prezydencką, w której umieszczono odciski dłoni wszystkich prezydentów Polski po 1989 roku. Ciekawym miejscem w mieście jest Muzeum Motyli, w którym w 102 gablotach umieszczonych jest aż 3500 owadów. Nie można zapomnieć też o oddalonym o 8 km od Łeby Sea Parku, gdzie mamy okazję obejrzeć Fokarium i Oceanarium.

Łeba – hotele


Hotele w Łebie to połączenie wysokiego standardu z dogodną lokalizacją i ceną. Warto zdecydować się na miejsce noclegowe w Łebie, ze względu na jej wspaniały klimat i zadbane miejsca wypoczynkowo –rekreacyjne. Personel hoteli w Łebie dokłada wszelkich starań, aby zapewnić spokój i wygodę gościom. Miasto zaprasza do siebie nie tylko osoby chcące odpocząć na plaży, ale wszystkich, którzy mają ochotę spędzić urlop w malowniczym i ciekawym miejscu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Łeba, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: