Hotele Wrocław

znaleziono 58 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele we Wrocławiu, województwo dolnośląskie, powiat Wrocław

Hotele we Wrocławiu – sprawdź ciekawe oferty zakwaterowania. Korzystne ceny i wyposażenie hotelowego pokoju dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. Wybierz hotel we Wrocławiu i ciesz się licznymi atrakcjami jakie zapewni Ci miasto.
„Die Blume Europas”, tak znany historyk Norman Davies zatytułował swoją monografię miasta napisaną na jego tysiąclecie. Pierwszy raz Kwiatem Europy nazwał Wrocław poeta Heneliusz. Położone nad Odrą i jej czterema dopływami miasto nazywane też bywa Wenecją Północy. Dzisiejsze hasło którym promuje się stolica Dolnego Śląska i miasto aspirujące do miana Europejskiej Stolicy Kultury w 2016 roku, brzmi Wrocław Miasto Spotkań. Nazwę miasta (Wrocław, Breslau, Vratislavia) przypisuje się imieniu czeskiego księcia Vratislava I, który władał w X wieku tymi okolicami i jest legendarnym założycielem Wrocławia. Doskonałe położenie miasta zapewniało mu silną pozycję i stabilny rozwój. To tutaj krzyżowały się ze sobą Szlak bursztynowy oraz droga handlowa Via Regia. Nie bez znaczenia pozostawał również fakt przynależności do Ligi Hanzeatyckiej.

Hotele we Wrocławiu


Decydując się na hotele we Wrocławiu warto wybrać się do Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Wrocławskiego. Popularnością wśród turystów cieszy się również Ogród Japoński w którym znajduje się ok. 400 gatunków roślinności i stanowi on jedyny tego typu obiekt na terenie Europy. Wrocław charakteryzuje się również bogatą ofertą kulturalną – nie bez powodu miasto to zostało kandydatem do Europejskiej Stolicy Kultury 2016. To właśnie w tym mieście cyklicznie odbywa się wiele imprez i festiwali takich jak – Thanks Jimi Festival, Musica Electronica Nova, niezwykle popularny Międzynarodowy Festiwal Filmowy T-Mobile Nowe Horyzonty czy organizowany od dwóch lat Międzynarodowy Festiwal Dobrych Projektów Wroclove Design. Hotel we Wrocławiu pozwoli wybrać imprezy idealnie dopasowane do zainteresowań odwiedzających.

Wrocław - Tanie hotele


Hotel we Wrocławiu nie wiąże się z dużymi kosztami. Wśród licznych ofert znaleźć można wiele propozycji przedstawiających tanie hotele we Wrocławiu. Wybierając, każdy turysta dopasuje hotelowy pokój do indywidualnych preferencji. Od klienta zależy czy zdecyduje się na nocleg w centrum czy może na obrzeżach miasta. Hotele we Wrocławiu posiadają niezbędne wyposażenie i wysoki standard w bardzo atrakcyjnych cenach.

Wrocław z największym ratuszem w Polsce


Zwiedzanie Wrocławia turyści najchętniej zaczynają od Wrocławskiego Rynku. To jeden z największych rynków staromiejskim w Europie i z największym ratuszem w Polsce. Znajduje się tu wiele zabytkowych renesansowych kamienic oraz obiekty takie jak gotycki kościół Garnizonowy – Bazylika św. Elżbiety Węgierskiej. Wrocław to miasto które tętni życiem przez całą dobę. Będąc na rynku skorzystać można z licznych lokali – kubów, restauracji oraz pubów. Oblegane są szczególnie latem, kiedy to tworzą mieszczące się na rynku ogródki. Atrakcją dla turystów są również Wrocławskie Krasnale , które są już stałym elementem przestrzeni miejskiej – a raz w roku, obchodzone jest ich święto. Przypada na wrzesień i nazywa się Festiwalem Krasnoludków.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Wrocław, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: