Nowe atrakcje Wrocławia
Jedną z atrakcji Wrocławia jest właśnie punkt widokowy w Sky Tower, który to znajduje się na jego 49 piętrze.

Jak można tak w kilku słowach opisać dzisiejszy Wrocław? Jako miasto studenckie… to zbyt proste. Jako nowoczesne miasto obudzone do życia przez jego mieszkańców oraz przez Gości zachwyconych tym miejscem? To zbyt mało. Dodać można, że to ośrodek kulturowy bardzo rozbudowany, ponieważ zaopatrzony w operę, teatry, galerie, liczne muzea, filharmonię.

Wrocław nigdy nie śpi

Miasto więc raczej nigdy nie śpi jak to się mówi, jest w nim co robić, a więc nie ma się komu nudzić. Jeżeli chodzi o komunikacje we Wrocławiu to również jest na wysokim poziomie. Znajduje się więc tutaj międzynarodowy port lotniczy, wiele dworców kolejowych, a dziś jak wiemy wiele osób przesiadło się do pociągów, bo i wygodniejsze jest to podróżowanie i brak korków zmniejszyć znacznie może nasz poziom stresu, i nie zapomnijmy o autostradzie A4, która przebiega przez obrzeża miasta.

Szukasz noclegów we Wrocławiu? Nie szukaj dalej.
Sprawdź naszą ofertę noclegów we Wrocławiu

Jedni mówią o nim jako o nowym symbolu miasta inni nazywają punktem zaczepienia,  z pewnością jest miejscem, które warto odwiedzić będąc w tym wspaniałym mieście. Mowa rzecz jasna o Sky Tower, czyli jednej z najwyższych budowli w Europie. Jedną z atrakcji Wrocławia jest właśnie punkt widokowy w Sky Tower, który to znajduje się na jego 49 piętrze. Punkt pozwala z wysokości i z innej perspektywy spojrzeć na miasto i od nowa się nim zachwycić. Smaczku dodaje również fakt, że na górę wjeżdża się nie zwykłymi windami, ale ich ulepszoną, szybszą wersją. Punkt widokowy znajduje się aż 200 metrów nad ziemią i samo to przyciąga w to miejsce mnóstwo ludzi.

Najwyższy budynek biznesowo-handlowy w Polsce wybudowano we Wrocławiu

W Polsce Sky Tower jest najwyższym budynkiem biznesowym oraz handlowym. Posiada on aż 50 pięter, apartamenty o standardzie ponadprzeciętnym, dobrze wyposażone biura, galeria handlowa a także centrum usługowo-rekreacyjne. Wieżowiec jest perełką architektury nowoczesnej pokazując miasto Wrocław jako nowość, styl, smak i samą nowoczesność w roli głównej.

„Profil czasu” jest to rzeźba, którą podziwiać możemy przed wejściem do Sky Tower. Twórca i  geniusz w swej dziedzinie, XX wieczny artysta Salvador Dali inspirował się znanym obrazem o nazwie „Trwałość pamięci”.

Lokalizacja Sky Tower jest naprawdę świetna. Można powiedzieć, że jest stąd wszędzie blisko, a przynajmniej blisko znajdują się najważniejsze punkty miasta jak Rynek, Urząd miasta, biurowiec Arkady Wrocławskie. Jakieś 25 minut dzieli wieżowiec od lotniska ( pokonując tę trasę samochodem), pieszo natomiast około 10 minut do dworca PKP oraz PKS.

Bardzo krótka historia tegoż obiektu rozpoczyna się w roku 2007. Wtedy to rozpoczęły się prace budowlane pod Sky Tower. Na przełomie lipca oraz sierpnia roku 2010 połowa prac była już za wykonawcami. Mowa tutaj o pracach nad częścią mieszkalno-biurową Sky Tower. Galerię Handlową można było podziwiać i robić w niej zakupy dopiero w maju roku 2012. Cały zaś obiekt był gotowy tego samego roku co galeria handlowa jednak kilka miesięcy później, bo w grudniu. Z innych bardzo przydatnych w dzisiejszych czasach cudów techniki oraz innych udogodnień są parking podziemny, klimatyzacja, centrum fitness oraz system monitoringowy.

Wrocławska Fontanna

Nie jest to jakaś tam zwykła fontanna, mała, czy bez polotu. Turyści, którzy są przejazdem tylko we Wrocławiu nagrywają te „spektakle” pokazowe na swoje telefony komórkowe i inne nośniki pamięci po to by pokazywać potem swoim bliskim z wypiekami na twarzach. Owym spektaklom towarzyszy zwykle świetna muzyka, nastrój i zbiorowe pobudzenie, bo wówczas ogląda je wiele osób naraz.

Fontanna jest multimedialna i znajduje się ona przy Hali Stulecia. Jej powierzchnia jest imponująca, ponieważ wynosi ok 1 hektara. Oczywiście jest tym samym największa w Polsce, natomiast w Europie jest jedną z największych. Można oglądać wspaniałe wodne widoki z terenu pergoli, co nie wiąże się z żadnymi dodatkowymi kosztami. Można także iść w tym celu na taras widokowy Wrocławskiego Centrum Kongresowego. Za taką możliwość należy jednak zapłacić 5 złotych.

Z informacji bardziej technicznych trzeba nadmienić o 800 punktach świetlnych, o 3 dyszach z ogniem oraz o 300 dyszach z wodą. Lokalizacja fontanny nie jest przypadkowa. To miejsce bardzo atrakcyjne turystycznie, ponieważ znajdujące się w bliskości Ogrodu japońskiego i w pobliżu ZOO. Wkomponowana w kojącą zieleń Parku Szczytnickiego, jednocześnie przy słynnej Hali Stulecia i Centrum Kongresowym.

Wielu ogłasza Fontannę jako jedną z największych i najważniejszych atrakcji tego miasta. Widowiskami zachwycają się nie tylko rodacy, ale również miłośnicy tego typu wydarzeń z zagranicy. Tłumnie przyjeżdżają zresztą nie tylko do Wrocławia, ale także do wielu innych polskich miast od uzdrowisk typu nadmorskich kurortów, do dużych wielce zabytkowych typu Krakowa, czy właśnie Wrocka. Polska bardzo przyciąga, choć może mieszkać tutaj na co dzień nie wszystkim jest łatwo, to jednak z wizyta zawsze watro tu przybyć. Tak myslę.