Hotele Karkonosze

znaleziono 59 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Karkonoszach

Karkonosze: Tanie hotele – najlepsza możliwość zakwaterowania. Karkonosze gwarantują dla każdego szeroki wybór ciekawych ofert tanich hoteli w atrakcyjnych cenach które spełnią oczekiwania każdego turysty. Najlepsze hotele, wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań klientów z wysokim standardem.
Karkonosze stanowią centralną część Sudetów Zachodnich. Jest to najwyższe pasmo całych Sudetów. Znajduję się w południowo- zachodniej Polsce na granicy polsko-czeskiej. Najwyższym szczytem Karkonoszy znajdującym się na granicy polsko-czeskiej jest Śnieżka o wysokości 1602 m n.p.m. Stanowi ona jednocześnie najwyższy masyw w całych Sudetach. Uznaję się ją za najbardziej rozpoznawalny szczyt Karkonoszy. Na szczycie zlokalizowana jest klimatyczna barokowa kaplica pod wezwaniem św. Wawrzyńca - patrona przewodników z XVII wieku, oraz restauracja, obserwatorium meteorologiczne i oczywiście schronisko dla zmęczonych turystów. Najprościej dostać się na Śnieżkę z Karpacza, skąd mamy do wyboru kilka szlaków turystycznych. Obszar Karkonoszy słynie z dużej ilości pięknych wodospadów, m.in. Wodospad Kamieńczyka, Kaskady Łomniczki oraz Wodospad Szklarki Piękno Karkonoszy jest niepodważalne. W samych górach znajduje się mnóstwo wartych uwagi miejsc, których wręcz nie wolno pominąć podczas wycieczek. Przykładem są znajdujące się po polskiej stronie jeziora polodowcowe Wielki Staw i Mały Staw oraz niewielkie choć urocze Śnieżne Stawki. Najlepiej obecnie przyrodniczo zachowanymi rejonami Karkonoszy są rezerwaty ścisłe oraz podnóża Lasockiego Grzbietu. W celu ochrony najcenniejszych elementów tamtejszej przyrody utworzono 16 stycznia 1959 roku Karkonoski Park Narodowy. Po stronie czeskiej 17 maja 1963 powstał Krkonošský národní park. W roku 1992 zostały one włączone do transgranicznego rezerwatu biosfery UNESCO Karkonosze/Krkonoše.

Tanie hotele w Karkonoszach


Decydując się na hotele w Karkonoszach powinni być zadowoleni miłośnicy aktywnego spędzania czasu. Klimat i natura w tym miejscu pozwala cieszyć się szerokim wachlarzem do możliwości uprawiania aktywnej turystyki przez cały rok. Z wczasów w Karkonoszach zadowoleni wrócą miłośnicy wspinaczki, narciarze jak i kolarze, wędkarze czy amatorzy sportów wodnych. Amatorzy pieszych wędrówek znajdą tu mnóstwo szlaków, które dopasują według stopnia zaawansowania. Rowerzyści zadowoleni będą z licznych szosowych i górskich tras wiodących pośród nieziemskich krajobrazów.

Karkonosze hotele


Hotele w Karkonoszach powinny sprostać wymaganiom każdego turysty. Gwarantują dogodny dostęp do turystycznych atrakcji miasta. Decydując się na hotel w Karkonoszach możemy wybrać pomiędzy zróżnicowanymi standardami obiektów, które dopasujemy do najśmielszych oczekiwań. Wczasy w Karkonoszach nie musza wiązać się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.net oferują tanie hotele w Karkonoszach i nie wiążą się one z rezygnacją wyposażenia oraz wysokiego standardu. Prezentowane hotele w Karkonoszach położone są w dogodnych lokalizacjach i w bliskiej odległości od najważniejszych obiektów infrastruktury turystycznej.

Zobacz ciekawe atrakcje turystyczne w Karkonoszach


Karkonosze stanowią centralną część Sudetów Zachodnich i jest to najwyższe pasmo całych Sudetów. Leżą w południowo – zachodniej Polsce na granicy polsko – czeskiej. Karkonosze znane są z najwyższego szczytu w całych Sudetach, czyli Śnieżki. Niezwykła i unikalna przyroda tego miejsca sprawiła, że w 1933 roku utworzono tu pierwsze rezerwaty przyrody, a w 1959 roku utworzono Karkonoski Park Narodowy. Wśród niezwykłych przyrodniczych atrakcji warto zobaczyć Wodospad Szklarski czy Kamieńczyka. Popularnością cieszy się Mały Staw będący jeziorem polodowcowym. Turyści odwiedzający Karkonosze chętnie wybierają się na wędrówkę Ścieżką nad Reglami – słynnym karkonoskim zielonym szlakiem.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Karkonosze, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: