Hotele Poznań

znaleziono 64 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Poznaniu, województwo wielkopolskie, powiat Poznań

Hotele w Poznaniu – Przyjedź do Poznania, wybierz odpowiedni hotel i ciesz się atrakcjami oferowanymi przez miasto. Najkorzystniejsza możliwość zakwaterowania w województwie Wielkopolskim. Atrakcyjne ceny, wysoki standard dopasowany do potrzeb najbardziej wymagających turystów.
Katedra poznańska jest miejscem spoczynku pierwszych władców Polski, Mieszka I i Bolesława I Chrobrego. W ósmym wieku naszej ery to właśnie tutaj nad Wartą pojawili się Polanie, którzy w kolejnym stuleciu założyli swój gród na Ostrowie Tumskim. W 1039 roku czeski książę Brzetysław zrównał miasto z powierzchnią ziemi. Ponad dwieście lat później książę Przemysł I dokonał lokacji miasta na prawie magdeburskim na drugim brzegu Warty. Dzisiaj Poznań wabi turystów między innymi działającymi tutaj chórami chłopięcymi i męskimi, dzięki czemu w wielu przewodnikach miast nazywane jest „muzyczną stolicą Polski”, a także konkursami skrzypcowymi. Poznań jest prężnym ośrodkiem akademickim, naukowym oraz gospodarczym. Jest stolicą województwa wielkopolskiego oraz najstarszym i największym centrum targowym w Polsce (Międzynarodowe Targi Poznańskie).

Hotel w Poznaniu


Hotele w Poznaniu wybierane są również ze względu na liczne atrakcje kulturalne oferowane przez miasto. Co roku przyciąga odwiedzających na Malta Festival, który łączy różne dziedziny sztuki – zaczynając od teatru, muzyki, filmu, kończąc na sztukach wizualnych i kinie. W Poznaniu znajduje się również jedyny w Polsce obraz Claude’a Moneta ,,Plaża w Pourville”. Wiązała się z nim historia kradzieży – wrócił on do Muzeum Narodowego Malarstwa i Rzeźby po 10 latach. Znajduje się tez tu imponująca kolekcja obrazów pochodzących z epoki Młodej Polski. Decydując się na hotel w Poznaniu nie będą mogli narzekać miłośnicy aktywnego odpoczynku – miasto ma do zaoferowania dużą ilość terenów zielonych, które idealnie sprawdzą się jako miejsce na spacery, wycieczki rowerowe, bieganie czy jazdę na rolkach.

E-turysta: Tanie Hotele Poznań


Wyjazd do Poznania nie musi wiązać się z dużymi kosztami. Można znaleźć hotele w Poznaniu w bardzo atrakcyjnych cenach, co nie wiąże się z rezygnacją z niezbędnego wyposażenia hotelowych pokoi. Wszystkie obiekty noclegowe cechuje wysoki standard i dogodna lokalizacja – niedaleko od najciekawszych atrakcji turystycznych miasta. Hotele w Poznaniu spełniają oczekiwania zarówno Polskich jak i zagranicznych turystów, a miasto gwarantuje liczne rozrywki które pozwolą idealnie zagospodarować czas podczas pobytu.

Poznań Atrakcje Turystyczne


Poznań przyciąga turystów przez cały rok. Odwiedzający to miejsce turyści nie wyobrażają sobie pobytu w Poznaniu bez spaceru po Starym Rynku, który zachwyca renesansowym ratuszem oraz licznymi zabytkowymi kamienicami. Jedną z atrakcji są Koziołki Poznańskie – codziennie o godzinie 12:00 na wieży poznańskiego Ratusza, poruszane mechanizmem zegarowym ukazują się i stykają swoimi rogami dwanaście razy. Będąc w Poznaniu warto obowiązkowo spróbować regionalnego przysmaku – rogala Świętomarcińskiego, wypiekanego z okazji święta św. Marcina. Posiada on certyfikat, który pozwala na wypiek tylko w Wielkopolsce. Hotel w Poznaniu to doskonała okazja, aby wybrać się na spacer licznymi zabytkowymi uliczkami, odwiedzić kawiarenki i restauracje w obrębie Starego Rynku, a także liczne muzea i pomniki.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Poznań, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: