Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Kolonie, obozy, zielone szkoły

znaleziono 91 ofert dodatkowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kolonie, obozy, zielone szkoły

Wycieczki szkolne to ulubiony punkt programu w uczniowskim kalendarzu. Kto z nas nie pamięta euforii, która pojawiała się na myśl o opuszczeniu zajęć? Hasło: jedziemy na wycieczkę zawsze powodowało ożywienie życia klasowego. Tak jest i teraz. Autokary przyjeżdzające przed bramę szkoły nadal powodują przyspieszone bicie młodego serca. Wciąż prowadzi się licytacje: kto z kim siedzi i kto z kim będzie w pokoju. Tak jak dawniej, tak i teraz odjeżdżających globtroterów żegnają rodzice, którzy odprowadzają pociechy i machają im na pożegnanie. Wiele się ostatnio zmieniło w polskiej szkole, ale ten punkt pozostaje niezmienny: wycieczka szkolna, to super atrakcja! Zielona szkoła, czyli przeniesienie zajęć dydaktyczno – wychowawczych i opiekuńczych poza ławkę szkolną, w inne, atrakcyjne pod wieloma względami miejsce, to doskonały sposób na kształtowanie umysłu, charakteru i osobowości dziecka. Nauka, w bezpośrednim kontakcie z otaczającą dziecko rzeczywistością sprzyja twórczemu myśleniu i działaniu. Obcowanie dzieci z przyrodą, poznanie jej praw oraz świadomość zagrożeń dla środowiska dają szansę na kształtowanie właściwych postaw wobec przyrody, określonych wartości i postaw prozdrowotnych.
Z kolei aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu, wspólne zabawy i przeżywane radości to najlepszy sposób na zintegrowanie zespołu uczniowskiego. Prawdy te znane są wychowawcom klasowym, dlatego nauczyciele dbają o ty, by podopieczni przynajmniej raz w roku wzięli udział w klasowej eskapadzie. Organizacja wyjazdu dzieci, czy to na wycieczkę, zieloną szkołę czy kolonię, to nie lada wyzwanie dla kierownika wypoczynku. Bezpieczeństwo pociech podczas pobytu poza szkołą to sprawa najistotniejsza. Część nauczycieli organizację wyjazdów oddaje w ręce wyspecjalizowanych biur podróży, które biorą na siebie trud zaplanowania atrakcji. Zwykle wiąże się to z wyższą ceną za wyjazd, a kwota ta często bywa dla rodziców zbyt wysoka. Stąd dość powszechna sytuacja w polskiej szkole, gdzie w wyjeździe klasowym bierze udział tylko część uczniów. Dlatego warto zaplanować wycieczkę samodzielnie. Pamiętajmy, że organizatorem wyjazdu mogą być także rodzice, którzy pod kierownictwem nauczyciela, dyrekcji mogą pomóc w planowaniu wyjazdu. Najistotniejszym punktem programu jest wybór miejsc noclegowych.
Schroniska młodzieżowe oraz schroniska turystyczne to miejsca, które chętnie przyjmują grupy szkolne. Planując wyjazd warto jest odwiedzić strony portalu społecznościowego e-turysta, gdzie znajduje się lista takich placówek. Jest ich naprawdę sporo i rozrzucone są niemal po całej Polsce. Oczywiście, najwięcej ofert dotyczy miejsc najchętniej i najczęściej odwiedzanych. Wśród nich pojawiają się nadmorskie miasta, schroniska w Beskidach, Bieszczadach, Tatrach, a także młodzieżowe noclegownie w Krakowie, Gdańsku, Wrocławiu i w Warszawie. Na uczniów czekają Internaty, Domy Harcerza, Szkolne Schroniska Młodzieżowe, Schroniska Górskie PTTK. Zachęcamy do organizacji wyjazdu wspólnie z portalem e-turysta!