Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Kołobrzeg

znaleziono 337 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Kołobrzegu, województwo zachodniopomorskie, powiat kołobrzeski

Noclegi w Kołobrzegu – leżący na Pomorzu Zachodnim Kołobrzeg to największe w Polsce uzdrowisko o naprawdę długiej i bogatej historii. Doskonała lokalizacja miasta to nie tylko dostęp do Bałtyku, ale również bliskość lasów i wyjątkowego ekosystemu bagienno-wodnego, który zapewnia dom wielu gatunkom zwierząt. Za sprawą serwisu e-turysta.pl w Kołobrzegu noclegi nie muszą kosztować kroci. Wystarczy poświęcić chwilę na wybranie odpowiedniej oferty i można cieszyć się nadchodzącym urlopem. Na co warto zwrócić szczególną uwagę, decydując się na pobyt właśnie w tym kurorcie?
Kołobrzeg, którego historia sięga aż VIII wieku naszej ery jest jedną z najstarszych miejscowości na Pomorzu. Pierwsza osada choć również położona przy ujściu rzeki Parsęty znajdowała się w nieco innym miejscu niż obecne miasto, w bardziej bagnistej okolicy zapewniającej lepsze właściwości obronne. Osada znana z pozyskiwania soli z solanek stała się miastem w kolejnym stuleciu, a w dziesiątym wieku została włączona przez Mieszka I do państwa polskiego. Jego syn Bolesław I Chrobry próbował krzewić w okolicy wiarę katolicką między innym starając się ufundować w Kołobrzegu biskupstwo. Te zamiary nie powiodły się, a po jego śmierci mieszkańcy wrócili do swoich pogańskich wierzeń. Jak pisał słynny kronikarz Gall Anonim dopiero Bolesław III Krzywousty musiał ponownie zdobywać „słynne miasto Kołobrzeg”.
Kołobrzeg w późniejszych wiekach przez długie okresy podlegał władzy duńskiej, książąt pomorskich, brandenburskiej, pruskiej i niemieckiej. Do Polski wrócił po drugiej wojnie światowej.
Dzisiaj Kołobrzeg jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem miejskim łączącym walory turystyczne, wypoczynkowe z walorami leczniczymi uzdrowiska. Miasto jest także lokalnym ośrodkiem kulturalnym organizując wiele koncertów i imprez cyklicznych. Nie można również zapominać o kołobrzeskim porcie i marinie. W mieście funkcjonuje także morskie przejście graniczne.

Leczniczy Kołobrzeg – noclegi blisko morza dla zdrowia


Dzieje Kołobrzegu sięgają VIII wieku, dlatego miasto jest niezwykle interesujące dla każdej osoby, która ceni średniowieczny klimat i architekturę. Miejscowość figuruje na liście Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego, którego wspaniały przykład daje pięcionawowa bazylika mariacka. Noclegi w Kołobrzegu i możliwość zwiedzania monumentalnych budowli z pewnością zachwyci turystów, którzy w trakcie urlopu lubią połączyć plażowanie z podziwianiem zabytków. Dziś, za sprawą środków unijnych, miasto realizuje wiele ważnych inwestycji, m.in. rewitalizację strefy uzdrowiskowej. W Kołobrzegu noclegi blisko morza pozwalają skorzystać z czterech obiektów oferujących profesjonalne zabiegi lecznicze pod nadzorem lekarzy. Warto skorzystać z tej dzielnicy uzdrowiskowej, gdyż specjaliści wykorzystują zarówno borowinę, której złoża zlokalizowane są w okolicy kurortu, jak i solanki. To dzięki niej średniowieczne miasto bogaciło się przez wieki.

Nocleg w Kołobrzegu z widokiem na zabytkową latarnię morską


Wybierając jeden z noclegów w Kołobrzegu, nie sposób nie zauważyć dużej różnorodności oferowanych lokali. Wśród wynajmowanych obiektów znajdują się zarówno przestronne apartamenty dla rodzin z dziećmi, jak i samodzielne pokoje gościnne. Przy odrobinie wysiłku i szczęścia można znaleźć naprawdę atrakcyjne propozycje spędzenia wakacji w Kołobrzegu. Noclegi blisko morza pozwalają zaoszczędzić czas związany z dojazdami na plażę, a dobiegający zza okien szum fal to wspaniała odmiana od miejskiego zgiełku. Po zobaczeniu Bałtyku, turyści zwiedzający miasto pierwsze kroki kierują zwykle ku wspaniałej latarni morskiej, której światło rozbłysło już w 1666 roku. Wielokrotnie przebudowywana konstrukcja obecnie mierzy 26 metrów wysokości, a z jej szczytu rozciąga się wspaniały widok na plażę, morze i najbliższą okolicę. Latarnia przez wieki stała się chlubą Kołobrzegu.

Średniowieczny Kołobrzeg – noclegi w pobliżu starówki


Kołobrzeg posiada bogatą ofertę noclegową. Na meldunek w jednym z apartamentów znajdujących się w obrębie kołobrzeskiej starówki powinny zdecydować się osoby, które lubią poczuć niezwykły klimat wiekowego miasta. Eleganckie pokoje pozwalają zregenerować siły po intensywnym zwiedzaniu lub całonocnej imprezie w którymś z modnych lokali. Jednym z najsłynniejszych punktów na mapie Kołobrzegu jest Plac Ratuszowy, przy którym wznosi się zabytkowy budynek ratusza w stylu neogotyckim. Wspaniale udekorowana licznymi wieżyczkami, zaopatrzona w blanki budowla przypomina zamek i jest niezwykle często fotografowanym obiektem przez turystów podziwiających miasto. Choć w Kołobrzegu pokoje w centrum miasta mogą być nieco droższe, warto przejrzeć dostępne oferty na stronie serwisu e-turysta.pl, bo bardzo często można natrafić na atrakcyjne okazje. Znaleźć można między innymi ośrodek wypoczynkowy w spokojnej dzielnicy, komfortowe pokoje gościnne z aneksem kuchennym czy domki letniskowe znajdujące się zaledwie 20 m od plaży. Kołobrzeg posiada masę obiektów noclegowych wartych uwagi.

Udane wakacje i relaks nad Bałtykiem


Za sprawą licznych tanich noclegów Kołobrzeg jest kurortem, który co roku gości ogromną liczbę turystów. Wielu z nich wraca tu ponownie, ponieważ intensywnie rozwijające się miasto nastawione jest na jak najlepsze dopasowanie się do potrzeb wczasowiczów. Cykliczne imprezy i wydarzenia uatrakcyjniają wypoczynek i sprawiają, że nawet dzieci nie narzekają na nudę. Zadbana plaża, na której można się odciąć od codziennych trosk, to tylko jedno z wielu bogactw natury, którym dysponuje uzdrowisko. Na jego terenie znajduje się aż 120 ha parków i zieleńców, z których aż cztery wpisano do Rejestru Zabytków. Spokojna okolica pozwala na niezakłócony niczym odpoczynek. Zadbane alejki to świetne miejsca na codzienne spacery, które w podobnym stopniu służą dla dobra ciała, jak i umysłu. Jednym z najwspanialszych miejsc jest park im. Stefana Żeromskiego wzdłuż wybrzeża Bałtyku, który został założony na zadrzewionych wydmach. Jak dowodzą badania, właśnie tutaj zbiera się największa ilość leczniczego aerozolu morskiego. Kolejną atrakcją, z której słynie Kołobrzeg jest Plac 18 Marca. Oprócz zieleni na terenie skweru znajduje się podświetlana fontanna, która wspaniale prezentuje się po zmroku, dlatego warto ją odwiedzić po udanej kolacji w jednej z nadmorskich restauracji. Czas spędzony w Kołobrzegu to doskonała inwestycja we wspaniałe wspomnienia na całe życie.

Noclegi w Kołobrzegu


Wybierając nocleg w Kołobrzegu, priorytetem większości osób nastawionych na spędzenie wakacji na słonecznej plaży jest wybór blisko morza. Pozwala zaoszczędzić to czas, który z reguły trzeba poświęcić na komunikację.Noclegi w Kołobrzegu umiejscowione są blisko spacerowych i rowerowych ścieżek, które pozwolą cieszyć się urokami i atrakcjami turystycznymi okolicy. W ofercie noclegowej można znaleźć pokoje z łazienkami wyłącznie do dyspozycji gości - w szczególności polecane dla rodzin z dziećmi. Kołobrzeg charakteryzuje się bogatym kalendarzem cyklicznych imprez kulturalnych, które mogą urozmaicić czas pobytu na wczasach.

Kołobrzeg: Tanie noclegi


Noclegi w Kołobrzegu to bogata baza ośrodków wypoczynkowych, kwater, hoteli, domków letniskowych, hosteli apartamentów a nawet uzdrowisk i SPA. Pośród nich można znaleźć ten o odpowiednim standardzie, wyposażeniu i lokalizacji dopasowanej do formy spędzania czasu. Kołobrzeg posiada obiekty noclegowe, które mają liczne udogodnienia, takie jak chociażby bezpłatny parking, wi fi, plac zabaw dla dzieci, wypożyczalnia rowerów czy sprzęt plażowy. Bez trudu znaleźć można na przykład dom gościnny usytuowany w parku nadmorskim, czy komfortowe apartamenty wyposażone w aneks kuchenny. Kołobrzeg gwarantuje tanie noclegi, komfort i wygodę podczas pobytu na urlopie. Kwatery w Kołobrzegu są dogodnym rozwiązaniem zarówno dla ceniących odpoczynek na plaży jak i aktywną turystykę. Kołobrzeg jest jedną z najbardziej popularnych nadmorskich turystyczno – rozrywkowych miejscowości wybieranych na spędzenie wakacyjnego urlopu. Kołobrzeg to nie tylko miejscowość doskonała dla tych, którzy cenią sobie wypoczynek na nadmorskiej plaży. Wśród swoich atrakcji, miasto posiada zachęcające do spacerów szlaki turystyczne – Nadmorski im. Czesława Piskorskiego czy Solny. Oprócz tego szereg zabytków – wśród nich między innymi Kołobrzeska latarnia morska, zabytkowy, neogotycki ratusz w centrum miasta, czy średniowieczna Baszta Lontowa, zwana również Basztą Prochową, a także muzeum oręża polskiego. To tylko jedne z nielicznych obiektów które będziemy mieli okazję zobaczyć decydując się na nocleg w Kołobrzegu.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kołobrzeg, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Kołobrzegu

Jak znaleźć noclegi niedaleko morza w Kołobrzegu?
Sezon plażowy w Kołobrzegu trwa przez całe wakacje, a dostępne są trzy główne plaże, Centralna, Wschodnia oraz Zachodnia. Sprawdź najlepsze dla siebie oferty obiektów z noclegami blisko morza w Kołobrzegu.
Dla amatorów dobrej muzyki przyjeżdżających do Kołobrzegu przygotowaliśmy propozycję noclegów blisko terenów Sunrise Festival.
Jeżeli szukasz noclegu w Kołobrzegu w okolicy dworca PKP, to dobrze jest sprawdzić nasze propozycje noclegów blisko dworca PKP w Kołobrzegu.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 110 obiektów w Kołobrzegu, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Kołobrzegu zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Kołobrzegu kształtują się na poziomie 70-75 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, kwaterach prywatnych czy mieszkaniach do wynajęcia.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
W Kołobrzegu znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, kwatery prywatne czy też mieszkania do wynajęcia. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Kołobrzegu znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Kołobrzegu, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Kołobrzegu spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Kołobrzegu, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W Kołobrzegu 147 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.
W Kołobrzegu baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w apartamentach, pokojach gościnnych oraz kwaterach prywatnych.

Dojazd do Kołobrzegu


Dojazd do Kołobrzegu samochodem

Najszybszy dojazd do Kołobrzegu z południowej i zachodniej części kraju wiedzie drogą S3 aż do Szczecina, a następnie 90-kilometrowym odcinkiem S6. Ostatnim etapem jest zjazd w DW163, która prowadzi aż do celu. Najkrótszy dojazd do Kołobrzegu z centralnej i wschodniej Polski prowadzi przez Toruń i Koszalin drogami DW240, DK22, DK25 i DK11, a następnie S11. Należy z niej zjechać w DW163. Podróż z okolic Trójmiasta odbywa się przez Słupsk i Koszalin drogami DK6 i S6 aż do skrętu w DW163.

Dojazd do Kołobrzegu innymi środkami transportu

Do Kołobrzegu w szybki i komfortowy sposób można się dostać również koleją. Pociągi regionalne docierają do kurortu m.in. ze stacji w Szczecinie i Poznaniu, natomiast dalekobieżne TLK kursuje z Warszawy przez Gdynię, Słupsk i Koszalin. Warto też rozważyć podróż klimatyzowanym autokarem. Bezpośrednie połączenia autobusowe z Kołobrzegiem oferują tacy przewoźnicy jak np. Flixbus, Telesfor, Stalko, SuperPKS oraz PKS Gryfice.

Gdzie zaparkować w Kołobrzegu

Podróżując do Kołobrzegu samochodem, należy pamiętać, że wybrane obszary miasta przez cały rok objęte są Strefą Płatnego Parkowania. Bezpłatny Parking Miejski w pobliżu centrum, na którym można pozostawić pojazd przez cały dzień, znajduje się przy ulicy Śliwińskiego 2. Niedaleko słynnego molo, przy ulicy Towarowej 17, zlokalizowany jest płatny Parking Portowy. Całodobowy, niestrzeżony, ale również płatny parking przy Amfiteatrze mieści się naprzeciwko areny, przy ulicy Fredry.

Cykliczne wydarzenia i imprezy w Kołobrzegu


Dni Kołobrzegu
Coroczne, niezwykle ważne dla mieszkańców kurortu święto, to Dni Kołobrzegu, które przypadają na ostatni weekend maja. Obchody wiążą się z otwarciem sezonu żeglarskiego w marinie, licznymi koncertami, biesiadami i konkursami. Po odegraniu hejnału miejskiego oraz powitaniu zebranych gości przez Prezydenta Miasta na Dziedzińcu Ratusza, odbywa się też uroczysty pochód do Portu Pasażerskiego. Kwiaty składane pod pomnikiem Kadm. Mieszkowskiego upamiętniają poległych żołnierzy Marynarki Wojennej.

Festiwal Filmowy „Wiosna Filmów”
„Wiosna Filmów” to festiwal, na którym można zobaczyć produkcje nagradzane na najważniejszych międzynarodowych konkursach, a także prapremiery głośnych filmów. Pokazy odbywają się w sali widowiskowej Regionalnego Centrum Kultury im. Zbigniewa Herberta przy ulicy Solnej 1. Kilkudniowe majowe wydarzenie to prawdziwa uczta dla miłośników dużego ekranu. Obowiązują bilety wstępu, które są do nabycia w kasie RCK.

Regionalny Przegląd Zespołów Rockowych RoCK Festiwal
Wraz z początkiem lata w Kołobrzegu odbywa się Regionalny Przegląd Zespołów Rockowych RoCK Festiwal, którego zwieńczeniem jest koncert na głównej scenie pod koniec wakacji. Dla zespołów rockowych stanowi to ogromną szansę na zdobycie popularności i nagrody pieniężnej, natomiast publiczność może się cieszyć bezpłatną rozrywką w rytm ulubionego gatunku muzycznego. Koncerty odbywają się na scenach Regionalnego Centrum Kultury przy ulicy Solnej 1.

Zlot Zimnowojenny
Od kilku lat w lipcu Port Jachtowy w Kołobrzegu zmienia się nie do poznania. Za sprawą Zlotu Zimnowojennego do kurortu przybywają grupy rekonstrukcyjne, które zajmują się przedstawianiem realiów trudnej epoki Zimnej Wojny. Ogromną atrakcją są zabytkowe pojazdy militarne, w tym ciężarówki terenowe, opancerzone transportery oraz działa samobieżne. Na udział w wydarzeniu zapraszane są również dzieci, które mogą uczestniczyć w ciekawych warsztatach edukacyjnych. Wstęp jest bezpłatny.

Sunrise Festival
Wraz z końcem lipca w Kołobrzegu startuje trzydniowa impreza masowa Sunrise Festival. W trakcie wydarzenia międzynarodowej sławy artyści grają muzykę elektroniczną w nurcie big room and trouse. Wspaniała oprawa koncertów obejmuje spektakularne pokazy świetlne i pirotechniczne, które podkreślają wagę festiwalu. Przedsięwzięcie od 2019 roku organizowane jest na cywilnym lotnisku Kołobrzeg-Bagicz. Obowiązują bilety wstępu.

Jazda Rowerem po Desce na Wodzie
Absolutnie wyjątkową imprezą, która w połowie sierpnia ma miejsce w Kołobrzegu, jest Jazda Rowerem po Desce na Wodzie. Zawodnicy z Polski i zagranicy próbują przejechać po 21-metrowej desce, która unosi się na wodzie. Konkursowi towarzyszy wiele śmiechu i pozytywnych emocji. Wyzwanie jest niezwykle trudne, dlatego zadanie udaje się wykonać tylko nielicznym uczestnikom. Najlepsi otrzymują gromkie brawa i nagrody rzeczowe.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Kołobrzegu i okolicy


Plaża i Bulwar Jana Szymańskiego

Na piaszczystej kołobrzeskiej plaży znajduje się wiele atrakcji dla turystów z dziećmi: dmuchane zjeżdżalnie i trampoliny bardzo skutecznie urozmaicają czas nad Bałtykiem. W kurorcie funkcjonują trzy kąpieliska – Centralne, Zachód i Wschód. W ramach odpoczynku od prażenia się na słońcu warto schronić się pod parasolem jednego z punktów gastronomicznych wzdłuż Promenady i zjeść świeżą rybę. Przy zadbanym Bulwarze Jana Szymańskiego można też kupić nadmorskie pamiątki.

Latarnia Morska

Latarnia morska, wybudowana w 1947 roku w Kołobrzegu przy ujściu Parsęty do Bałtyku, jest symbolem zwycięstwa w wojnie z Niemcami. Wysoką na 26 metrów wieżę warto zobaczyć od środka, ponieważ prowadzące na jej szczyt schody są obietnicą wspaniałych widoków. W budynku znajdują się dwie sale z wystawami tematycznymi, a także tawerna, w której miło jest wypić popołudniową kawę. Ceglaną latarnię otaczają potężne mury dawnego fortu, co stanowi o jej wyjątkowości.

Molo i rejsy wycieczkowe

Pięknie podświetlone Molo w Kołobrzegu jest przedłużeniem ulicy Mickiewicza w Dzielnicy Uzdrowiskowej. Żelbetowa, szeroka konstrukcja to ulubione miejsce spacerowe turystów i obowiązkowa lokalizacja dla pamiątkowych zdjęć z wakacji. Na końcu ponad 200-metrowego pomostu znajduje się przystań, z której można wyruszyć w rejs po Bałtyku. Bardzo ciekawą wycieczką jest kurs na duńską wyspę Bornholm nowoczesnym statkiem z dyskoteką, kawiarnią i restauracją.

Kołobrzeskie porty

Przy ulicy Portowej 41 w Kołobrzegu znajduje się Port Handlowy, do którego mogą zawijać jednostki o maksymalnej długości aż 80 metrów. 786-metrowy krajobraz nabrzeża wypełniają m.in. dźwigi przeładunkowe i elewatory zbożowe. Zupełnie inaczej prezentuje się Port Marynarki Wojennej RP zlokalizowany przy ulicy Wiosennej 4. Na kamiennej wieży stoi radar, natomiast na wodzie unoszą się kutry torpedowe oraz jednostki pływające Straży Granicznej.

Oceanarium

Świetnym sposobem na ciekawe spędzenie czasu całą rodziną jest wycieczka do kołobrzeskiego Oceanarium, które mieści się przy alei I Armii WP 6c. W przestronnych akwariach pływają rozmaite gatunki kolorowych ryb, krwiożercze piranie, zabawnych płaszczki i sympatyczne żółwie. Wizyta w placówce pozwala w niezwykle przyjemny sposób uzupełnić wiedzę o podwodnym świecie. Dodatkową atrakcją dla dzieci są konkursy z atrakcyjnymi nagrodami.

Muzeum Oręża Polskiego

Przy ulicach Armii Krajowej 13 oraz ppor. Emilii Gierczak 5 w Kołobrzegu zlokalizowane są budynki należące do Muzeum Oręża Polskiego. Wśród stałych ekspozycji znajdują się: Archeologia Pól Bitewnych, Dzieje Kołobrzegu, Dzieje Oręża Polskiego, Zaślubiny z Morzem oraz Zbiory Metrologiczne. Zgromadzone zbiory przybliżają trudną historię kraju, umożliwiają zobaczenie żołnierskich mundurów, wojskowych pojazdów i samolotów. To prawdziwa gratka dla fascynatów tematyki militarnej.