Noclegi Kołobrzeg

znaleziono 407 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Kołobrzegu, województwo zachodniopomorskie, powiat kołobrzeski

Noclegi Kołobrzeg – jedno z najczęściej wybieranych możliwości zakwaterowania i miejsca na spędzenie wakacji. Bardzo duża baza noclegowa pozwala na wybór noclegów w zależności od standardu, ceny oraz oferty turystycznej i rozrywkowej.
Kołobrzeg, którego historia sięga aż VIII wieku naszej ery jest jedną z najstarszych miejscowości na Pomorzu. Pierwsza osada choć również położona przy ujściu rzeki Parsęty znajdowała się w nieco innym miejscu niż obecne miasto, w bardziej bagnistej okolicy zapewniającej lepsze właściwości obronne. Osada znana z pozyskiwania soli z solanek stała się miastem w kolejnym stuleciu, a w dziesiątym wieku została włączona przez Mieszka I do państwa polskiego. Jego syn Bolesław I Chrobry próbował krzewić w okolicy wiarę katolicką między innym starając się ufundować w Kołobrzegu biskupstwo. Te zamiary nie powiodły się, a po jego śmierci mieszkańcy wrócili do swoich pogańskich wierzeń. Jak pisał słynny kronikarz Gall Anonim dopiero Bolesław III Krzywousty musiał ponownie zdobywać „słynne miasto Kołobrzeg”. Kołobrzeg w późniejszych wiekach przez długie okresy podlegał władzy duńskiej, książąt pomorskich, brandenburskiej, pruskiej i niemieckiej. Do Polski wrócił po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Kołobrzeg jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem miejskim łączącym walory turystyczne, wypoczynkowe z walorami leczniczymi uzdrowiska. Miasto jest także lokalnym ośrodkiem kulturalnym organizując wiele koncertów i imprez cyklicznych. Nie można również zapominać o kołobrzeskim porcie i marinie. W mieście funkcjonuje także morskie przejście graniczne.

Noclegi w Kołobrzegu


Wybierając nocleg w Kołobrzegu, priorytetem większości osób nastawionych na spędzenie wakacji na słonecznej plaży jest wybór blisko morza. Pozwala zaoszczędzić to czas, który z reguły trzeba poświęcić na komunikację.Noclegi w Kołobrzegu umiejscowione są blisko spacerowych i rowerowych ścieżek, które pozwolą cieszyć się urokami i atrakcjami turystycznymi okolicy. Kołobrzeg charakteryzuje się bogatym kalendarzem cyklicznych imprez kulturalnych, które mogą urozmaicić czas pobytu na wczasach.

Kołobrzeg: Tanie noclegi


Noclegi w Kołobrzegu to bogata baza ośrodków wypoczynkowych, kwater, hoteli, domków letniskowych, hosteli apartamentów a nawet uzdrowisk i SPA. Pośród nich można znaleźć ten o odpowiednim standardzie, wyposażeniu i lokalizacji dopasowanej do formy spędzania czasu. Kołobrzeg gwarantuje tanie noclegi, komfort i wygodę podczas pobytu na urlopie. Kwatery w Kołobrzegu są dogodnym rozwiązaniem zarówno dla ceniących odpoczynek na plaży jak i aktywną turystykę.

Kołobrzeg i jego atrakcje turystyczne


Kołobrzeg jest jedną z najbardziej popularnych nadmorskich turystyczno – rozrywkowych miejscowości wybieranych na spędzenie wakacyjnego urlopu. Kołobrzeg to nie tylko miejscowość doskonała dla tych, którzy cenią sobie wypoczynek na nadmorskiej plaży. Wśród swoich atrakcji, miasto posiada zachęcające do spacerów szlaki turystyczne – Nadmorski im. Czesława Piskorskiego czy Solny. Oprócz tego szereg zabytków – wśród nich między innymi Kołobrzeska latarnia morska, zabytkowy, neogotycki ratusz w centrum miasta, czy średniowieczna Baszta Lontowa, zwana również Basztą Prochową. To tylko jedne z nielicznych obiektów które będziemy mieli okazję zobaczyć decydując się na nocleg w Kołobrzegu.
Noclegi Kołobrzeg, szukasz noclegów w Kołobrzegu w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Kołobrzegu obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Kołobrzegu, kwatery prywatne, tanie noclegi Kołobrzeg i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Kołobrzeg w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Kołobrzegu w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Kołobrzeg noclegi i tanie pokoje w Kołobrzegu. Pokoje w Kołobrzegu, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Kołobrzegu. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Kołobrzegu, to tylko z nami! Kołobrzeg pokoje, nocleg Kołobrzeg na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Kołobrzegu, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kołobrzeg, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: