Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Sudety

znaleziono 1467 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Sudetach

Noclegi w Sudetach Niezwykle popularnym kierunkiem urlopowym wśród polskich turystów są Sudety. Noclegi w tym rejonie pomagają wypocząć w eleganckim, zadbanym otoczeniu. Jakie miejsca warto odwiedzić i na co zwracać uwagę przy wyborze kwatery?

Noclegi w Sudetach dla każdego


Serwis internetowy e-turysta.pl zawiera pokaźną bazę różnorodnych obiektów, w których można się zatrzymać na wymarzone wakacje lub weekend za miastem. Wystarczy wpisać „noclegi Sudety”, aby wyświetliły się setki ofert. Liczba dostępnych opcji może przyprawiać o zawroty głowy, dlatego portal dodał narzędzie filtrowania, które pozwala okroić prezentowane wyniki. Dzięki temu idealną kwaterę szybko znajdują zarówno osoby dziećmi, jak i niepełnosprawne lub podróżujące ze zwierzętami. Noclegi w Sudetach, które pojawiają się w serwisie e-turysta.pl, nie są drogie, dlatego na kilka dni relaksu w górach mogą sobie pozwolić nawet bardzo oszczędni studenci.

Najpiękniejsze szczyty Sudetów: noclegi pod Śnieżką


Najwyższym szczytem Sudetów, zarówno polskich, jak i czeskich, jest Śnieżka. Wysoka na 1602 m n.p.m. góra wznosi się nad Kotliną Jeleniogórską i otaczającymi ją grzbietami. Wyprawa na Śnieżkę to w zasadzie obowiązkowy punkt programu dla każdego, kto przybywa w rejon Karkonoszy. Malownicze widoki i zachwycająca panorama, która roztacza się z wierzchołka, to satysfakcjonująca nagroda za wspinaczkę. Na wytrwałych turystów czekają też inne atrakcje: budynek obserwatorium meteorologicznego oraz zabytkowa, barokowa kaplica św. Wawrzyńca. W charakterystycznych dyskach obserwatorium mieści się restauracja, w której warto zjeść pożywny obiad. Wykupienie noclegów w Sudetach toruje jednak drogę nie tylko na szczyt – na turystów czeka wiele innych pięknych miejsc.

Wygodne noclegi: Sudety w centrum miast


Wizyta w południowo-zachodniej Polsce jest doskonałą okazją do zwiedzenia uroczych miast i miasteczek, które aż proszą się o upamiętnienie na fotografiach. W Sudetach noclegi są szczególnie popularne w Karpaczu. Znajduje się tam unikatowa Świątynia Wang, czyli ewangelicki kościół przeniesiony z norweskiej miejscowości Vang. Drewniany, oryginalnie zdobiony budynek został postawiony bez użycia gwoździ i do dziś zdumiewa kunsztem wykonania. Innym godnym polecenia kurortem jest Polanica-Zdrój u podnóża Gór Stołowych. Zadbany Park Zdrojowy zachęca do spacerów i cieszy oczy osób, które wykupiły noclegi. Sudety kryją w sobie mnóstwo innych niewielkich ośrodków, które w sezonie urlopowym tętnią życiem. Z pewnością można się w nich zakochać.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Sudety, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Sudetach

Jak dodać obiekt noclegowy w Sudetach do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 579 obiektów w Sudetach, które akceptują zwierzęta.
Ceny noclegów w Sudetach zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Sudetach kształtują się na poziomie 75-80 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych, gospodarstwach agroturystycznych czy domkach letniskowych.
W Sudetach znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Sudetach, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Sudetach znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne, gospodarstwa agroturystyczne czy też domki letniskowe. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Sudetach baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w apartamentach, pokojach gościnnych oraz gospodarstwach agroturystycznych.
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Sudetach spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Sudetach, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami

Dojazd do Sudetów


Dojazd do Sudetów samochodem

Najszybszy dojazd do Sudetów z wielu zakątków Polski wiedzie zwykle przez Wrocław. Do stolicy Dolnego Śląska można dojechać autostradą A4 i drogą ekspresową S8, z którego na południe prowadzi DK8 oraz DK35. Sudeckie miasta połączone są wygodnymi drogami krajowymi, takimi jak DK3 lub DK5, a także malowniczymi drogami wojewódzkimi, np. DW381, która biegnie z Wałbrzycha do Kłodzka. Osoby wyruszające z okolic Szczecina powinny jechać drogą S3 w kierunku Bolkowa.

Dojazd do Sudetów innymi środkami transportu

W Sudety można również wyruszyć koleją. Należy się przesiąść we Wrocławiu, skąd w kierunku Jeleniej Góry odchodzą zarówno składy InterCity, jak i Kolei Dolnośląskich. Dojazd pociągiem ze stolicy Dolnego Śląska jest też możliwy m.in. do Wałbrzycha, Kłodzka i Prudnika. Alternatywą jest podróż autobusem. Do słynnych uzdrowisk, np. Kudowy-Zdrój lub Duszników-Zdrój, kursuje P.W. Beskid. Przewoźnik FlixBus dociera m.in. do Karpacza i Szklarskiej Poręby.

Gdzie zaparkować w Sudetach

Turyści, którzy zamierzają wspiąć się na Śnieżkę, mają do dyspozycji parking przy ulicy Olimpijskiej 9 w Karpaczu. Bezpłatne miejsce w pobliżu słynnej Kaplicy Czaszek w Kudowie-Zdroju, gdzie można pozostawić samochód, znajduje się przy ulicy Stanisława Moniuszki 10. Zamek Książ w Wałbrzychu dysponuje parkingiem, który mieści się u stóp warowni. Przy ulicy Czeskiej 15 oraz Stryjeńskiej 9 w Kłodzku funkcjonują parkingi blisko Twierdzy Kłodzko i zabytkowej części miasta.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Sudetach


Dni Twierdzy Kłodzko
Jeden z sierpniowych weekendów warto spędzić w Twierdzy Kłodzko, która przenosi uczestników imprezy do dawnych czasów. Ideą wydarzenia jest wierne odwzorowanie warunków, w jakich żyli żołnierze z XVIII, XIX i XX wieku. Na turystów czeka mnóstwo atrakcji, m.in. efektowne inscenizacje, zapomniane przysmaki, tradycyjne rzemiosło oraz oryginalne zabawy dla dzieci i dorosłych. W upalne Dni Twierdzy Kłodzko można się też schłodzić regionalnym piwem.

Festiwal Podróżników Trzy Żywioły na Zamku Bolków
Słynny Festiwal Podróżników Trzy Żywioły odbywa się dwa razy w roku: wiosną w Krakowie i jesienią na Zamku w Bolkowie. Sudeckie wydarzenie jest zlotem podróżników z całej Polski. W trakcie trzydniowej imprezy prezentowane są filmy i relacje z rozmaitych wypraw. Wiedzę na temat podróżowania można też poszerzyć dzięki warsztatom Akademii Podróżowania Trzy Żywioły. Doświadczeni wędrowcy uczą o sposobach na tanie eskapady, przygotowania się do trudny warunków, fotografowania lub pisania relacji.

Międzynarodowy Festiwal Chopinowski w Dusznikach-Zdroju
Nieprzerwanie od 1946 roku, latem, w Dusznikach Zdroju, odbywa się prestiżowy Międzynarodowy Festiwal Chopinowski. W Dworku Chopina koncertują najznamienitsi pianiści z całego świata. Do tej pory w Sudetach zaprezentowali się tak wspaniali artyści, jak np. Krystian Zimerman, Garrick Ohlsson czy Wladimir Aszkenazy. Z umiejscowieniem festiwalu wiąże się piękna historia o charytatywnych występach nastoletniego Chopina, który w Dusznikach-Zdroju przebywał na kuracji.

Festiwal Kwiatów i Sztuki na Zamku Książ
Każdy miłośnik barwnej i pachnącej natury powinien zawitać w Zamku Książ. W każdy długi weekend majowy odbywa się w nim wyjątkowy Festiwal Kwiatów i Sztuki. Niesamowite aranżacje florystyczne, girlandy kwiatów czy ciekawe warsztaty z formowania bonsai to tylko część przygotowanych atrakcji. Program obejmuje też strzelanie z łuku, animacje dla dzieci, tradycyjne tańce dworskie i pokazy walk rycerskich. Setki wystawców prezentują nie tylko rośliny, ale też rękodzieło i biżuterię.

Lwóweckie Lato Agatowe w Lwówku Śląskim
Kolejną inspirującą imprezą plenerową jest Lwóweckie Lato Agatowe, organizowane w drugi weekend lipca w Lwówku Śląskim. Międzynarodowa giełda minerałów, która ma miejsce w polskiej stolicy cennych kamieni, to główna atrakcja wydarzenia. Po podziwianiu kolorowych surowców i zakupie oryginalnych pamiątek warto się zrelaksować na rodzinnym festynie. Na dwóch scenach pojawiają się artyści znani w kraju i za granicą, a na jarmarku można spróbować regionalnych przysmaków.

Międzynarodowy Festiwal Folkloru w Strzegomiu
Sierpniowy weekend w Strzegomiu to czas Międzynarodowego Festiwalu Folkloru, który organizowany jest już od kilkudziesięciu lat. Występy artystyczne odbywają się na dwóch scenach. Główne koncerty mają miejsce na dużej płycie stadionu, natomiast na Rynku grają i śpiewają kolorowe kapele ludowe. Festiwalowi towarzyszą inne ciekawe wydarzenia, takie jak np. Śniadanie na Trawie przy bazylice kolegiackiej lub Strzegomskie Spotkania Przyjaźni.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Sudetach


Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza

Najważniejszym szlakiem turystycznym regionu jest Główny Szlak Sudecki im. Mieczysława Orłowicza. Jego inicjatorem był zasłużony działacz turystyczny, Mieczysław Orłowicz, a koncepcja trasy powstała w 1947 roku. Obecnie czerwony szlak biegnie od Świeradowa-Zdroju przez Góry Izerskie do Szklarskiej Poręby, a następnie Karkonoszami do Karpacza. Dalej prowadzi do Krzeszowa, ciągnie się przez Góry Sowie, Góry Stołowe, Duszniki-Zdrój, i Śnieżkę, a kończy w Prudniku. Całość liczy 443 kilometry.

Śnieżka

Najwyższym szczytem Sudetów jest Śnieżka. Wzniesienie, należące do pasma Karkonoszy, mierzy 1602 m n.p.m. Masyw znajduje się na granicy z Czechami i jest najwyższą górą południowych sąsiadów. Po zdobyciu Śnieżki turyści mogą odpocząć w restauracji, podziwiając zachwycające widoki. Wrażenie robi też oryginalna bryła starego obserwatorium meteorologicznego oraz zabytkowa, okrągła kaplica św. Wawrzyńca z XVII wieku. Szczytem biegnie czerwony szlak turystyczny Droga Przyjaźni Polsko-Czeskiej.

Jaskinia Niedźwiedzia

W Masywie Śnieżka, niedaleko wsi Kletno, znajduje się najdłuższa grota Sudetów. Łączna długość korytarzy w Jaskini Niedźwiedzia wynosi aż 4,5 km na trzech poziomach. Największą atrakcją turystyczną są niesamowite nacieki krasowe w środkowej części groty: stalaktyty, stalagnaty i stalagmity. Dzięki badaniom archeologicznym z jaskini wydobyto tysiące kości zwierząt plejstoceńskich, obecnie przechowywanych we Wrocławiu. Czas zwiedzania groty wynosi około 45 minut.

Zamek Książ w Wałbrzychu

Monumentalny Zamek Książ jest trzecią co do wielkości warownią w Polsce. Znajduje się w Wałbrzychu, na trasie zielonego Szlaku Zamków Piastowskich, który liczy 15 dawnych grodów. Obiekt powstał w XIII wieku za sprawą księcia świdnicko-jaworskiego Bolka I, którego potomkowie kontynuowali rozbudowę. W czasie wojny Książ był jedną z kwater Hitlera, dlatego pod murami wydrążono tunele i schron. Dziś w rezydencji można podziwiać m.in. barokową Komnatę Maximiliana, Salon Biały oraz książęce tarasy.

Świątynia Wang w Karpaczu

W Karkonoszach znajduje się unikalny zabytek, ewangelicki kościół parafialny, który w XIX wieku przeniesiono z norweskiej gminy Vang do Karpacza. Wspaniała, drewniana świątynia z oryginalnymi zdobieniami powstała bez użycia gwoździ. Konstrukcję wykonano za pomocą specjalnych złączy ciesielskich. Obok kościoła mieści się zabytkowy cmentarz, na którym pochowano m.in. poetę Tadeusza Różewicza. Malownicze otoczenie idealnie współgra ze skandynawskim stylem świątyni.

Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku

Pouczającą, a do tego obfitującą w wiele emocji wycieczką, jest wizyta w Muzeum Górnictwa i Hutnictwa Złota w Złotym Stoku. Do głównych atrakcji należy podziemny spływ łodzią, samodzielne płukanie złota i poszukiwanie cennych minerałów. Placówka organizuje też pokazy odlewania cennych sztabek oraz wybijanie pamiątkowych monet. Zwiedzanie starej kopalni, ekspozycja minerałów lub oryginalna kolekcja dawnych tablic BHP to kolejne ciekawostki, które czekają na turystów.