Bon turystyczny Kaszuby

znaleziono 301 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Kaszuby - hotele, apartamenty, noclegi

Dla niedrogich wakacji w tak pięknym regionie, jakim są Kaszuby bon turystyczny ma olbrzymie znaczenie. Świadczenie pozwala opłacić choćby noclegi, które odpowiadają za dużą część wydatków na rodzinny wyjazd. Czym warto zainteresować dzieci i młodzież, wybierając się do tego malowniczego zakątka Polski?

Z bonem turystycznym Kaszuby są o wiele tańsze


Teren Kaszub jest niezwykle zróżnicowany, dlatego każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Nadmorski obszar dysponuje tysiącami jezior, a także wzgórzami morenowymi, czyli Wzgórzami Szymbarskimi. W Kaszubach bon turystyczny można zatem wykorzystać zarówno na kilkudniowy pobyt nad Bałtykiem, jak i w urokliwym zakątku przy głębokim zbiorniku polodowcowym. Gęste lasy, cenne torfowiska i rzadkie gatunki ptaków chroni m.in. Kaszubski Park Krajobrazowy. Jednak Kaszuby to nie tylko przyroda, ale też bogata tradycja ludowa. Znane w całym kraju hafciarstwo kaszubskie zostało wpisane na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Przedmiot z wizerunkiem charakterystycznego kwiatu to świetna pamiątka z urlopu.

Atrakcyjne Kaszuby: bon turystyczny dla zwiedzających


Jednym z najwspanialszych zabytków regionu jest krzyżacki zamek w Bytowie. Gotycka twierdza to wspaniały pretekst, aby zrealizować bon turystyczny. Kaszuby są również znane ze skansenu we Wdzydzach Kiszewskich. Tradycyjne zabudowania przenoszą zwiedzających do XIX wieku. Z bonem turystycznym Kaszuby warto odwiedzić także dla kolegiaty w Kartuzach, której dach celowo przypomina trumnę. W tym samym mieście można też zgłębić historię lokalnej kultury w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera. Wśród bogatych zbiorów etnograficznych mieszczą się m.in. oryginalne instrumenty muzyczne, takie jak diabelskie skrzypce, które z wyglądu przypominają miotłę, oraz burczybas, zbudowany z beczki bez dna. W serwisie e-turysta.pl znajduje się mnóstwo ofert z niemal każdego zakątka regionu, dlatego warto z wyprzedzeniem zaplanować, co chce się zobaczyć i zarezerwować noclegi blisko interesujących obiektów.