Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Bon turystyczny Kaszuby

Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
znaleziono 325 ofert noclegowychofert
Program Polski Bon Turystyczny został zakończony 31 marca 2023 r.
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Bon turystyczny Kaszuby - hotele, apartamenty, noclegi

Dla niedrogich wakacji w tak pięknym regionie, jakim są Kaszuby bon turystyczny ma olbrzymie znaczenie. Świadczenie pozwala opłacić choćby noclegi, które odpowiadają za dużą część wydatków na rodzinny wyjazd. Czym warto zainteresować dzieci i młodzież, wybierając się do tego malowniczego zakątka Polski?

Z bonem turystycznym Kaszuby są o wiele tańsze


Teren Kaszub jest niezwykle zróżnicowany, dlatego każdy turysta znajdzie coś dla siebie. Nadmorski obszar dysponuje tysiącami jezior, a także wzgórzami morenowymi, czyli Wzgórzami Szymbarskimi. W Kaszubach bon turystyczny można zatem wykorzystać zarówno na kilkudniowy pobyt nad Bałtykiem, jak i w urokliwym zakątku przy głębokim zbiorniku polodowcowym. Gęste lasy, cenne torfowiska i rzadkie gatunki ptaków chroni m.in. Kaszubski Park Krajobrazowy. Jednak Kaszuby to nie tylko przyroda, ale też bogata tradycja ludowa. Znane w całym kraju hafciarstwo kaszubskie zostało wpisane na Krajową listę niematerialnego dziedzictwa kulturowego. Przedmiot z wizerunkiem charakterystycznego kwiatu to świetna pamiątka z urlopu.

Atrakcyjne Kaszuby: bon turystyczny dla zwiedzających


Jednym z najwspanialszych zabytków regionu jest krzyżacki zamek w Bytowie. Gotycka twierdza to wspaniały pretekst, aby zrealizować bon turystyczny. Kaszuby są również znane ze skansenu we Wdzydzach Kiszewskich. Tradycyjne zabudowania przenoszą zwiedzających do XIX wieku. Z bonem turystycznym Kaszuby warto odwiedzić także dla kolegiaty w Kartuzach, której dach celowo przypomina trumnę. W tym samym mieście można też zgłębić historię lokalnej kultury w Muzeum Kaszubskim im. Franciszka Tredera. Wśród bogatych zbiorów etnograficznych mieszczą się m.in. oryginalne instrumenty muzyczne, takie jak diabelskie skrzypce, które z wyglądu przypominają miotłę, oraz burczybas, zbudowany z beczki bez dna. W serwisie e-turysta.pl znajduje się mnóstwo ofert z niemal każdego zakątka regionu, dlatego warto z wyprzedzeniem zaplanować, co chce się zobaczyć i zarezerwować noclegi blisko interesujących obiektów.