Mieszkania do wynajęcia Gdańsk

znaleziono 241 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia w Gdańsku, województwo pomorskie, powiat Gdańsk

Pokoje do wynajęcia w Gdańsku - Można znaleźć całe mnóstwo ogłoszeń oferujących pokoje do wynajęcia w Gdańsku. To, z jednej strony gratka dla wynajmujących, a z drugiej strony świetna alternatywa dla turystów i wczasowiczów, którzy nie chcą wynajmować domów lub rozbijać się na polach namiotowych, co więcej to bardzo dobry sposób na dość oszczędny pobyt nad morzem.
Gdańsk to znane na całym świecie nadbałtyckie miasto, które dzięki swojej ponad 1000-letniej historii, nadmorskiemu położeniu oraz potencjałowi mieszkańców jest znaczącym europejskim ośrodkiem. Prócz niezaprzeczalnych walorów dla biznesu Gdańsk jest wprost idealnym miejscem dla turystów. Liczne zabytki, atrakcje przyrodnicze oraz możliwość aktywnego wypoczynku nad brzegiem Morza Bałtyckiego (23 kilometry czystych plaż!) sprawiają, iż co roku przyjeżdża tu około pół miliona turystów . Gościnny Gdańsk zaprasza na urokliwe uliczki i do historycznych wnętrz, do morskich kąpielisk i na szlaki żeglarskie, turysta o każdej zawartości portfela znajdzie tu coś dla siebie. Działa tu kilka teatrów, siedem kin, Opera, i filharmonia. Dla turystów równie ważna jest możliwość zwiedzania ogromnej liczby muzeów, dokumentujących burzliwą przeszłość miasta. Niezaprzeczalną atrakcją są organizowane różnego rodzaju festiwale i imprezy począwszy od Festiwalu Szekspirowskiego, przez Jarmark św. Dominika aż po Festiwal Dobrego Humoru czy organizowany przez Europejskie Centrum Solidarności interdyscyplinarny festiwal All About Freedom Festival.W Gdańsku będą rozgrywane mecze podczas Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej 2012 na PGE Arenie Gdańsk.

Pokoje do wynajęcia Gdańsk


Żeby zobaczyć wszystko, co warte uwagi, trzeba zatrzymać się tam co najmniej na kilka dni, a zatem warto zastanowić się nad pokojami do wynajęcia. Gdańsk, a właściwie jego mieszkańcy oferują je w bardzo dobrych cenach, na które może pozwolić sobie nawet skromny turysta nastawiony przede wszystkim na zwiedzanie. Można być pewnym, że korzystając z takiego pokoju otrzymamy ofertę uczciwą i spełniającą wymagania – w końcu taki pokój do wynajęcia w Gdańsku, to tylko część większego domu lub mieszkania, w którym ktoś już mieszka, więc można założyć, że wszystkie podstawowe potrzeby będą zaspokojone.

Atrakcje turystyczne Gdańska


Co roku 4 sierpnia, czyli w dzień św. Dominika, na placu Dominikańskim odbywa się wielki i słynni Jarmark Dominikański. Jest to nie tylko uczta dla łowców ciekawych okazji i zakupoholików, ale też niezwykle ciekawe widowisko, ponieważ jednym z podstawowych towarów jest szeroko pojęte rękodzieło – biżuteria, naczynia, ubrania itp. W legendarnej dzielnicy, Oliwie, która zasłynęła jako miejsce podpisania pokoju kończącego wojnę polsko-szwedzką z 1660 roku, turyści mogą odwiedzić przedstawicieli kilkuset gatunków zwierząt – jest tam Miejski Ogród Zoologiczny Wybrzeża. Podobno największą popularnością cieszą się tamtejsze szympansy. Obok przedstawicieli fauny, w Oliwie odnaleźć można też zjawiska ze świata flory - jest tam palmiarnia oraz ogród botaniczny. Po atrakcjach turystycznych zapraszamy do Pokoje do wynajęcia Gdańsk

Zabytki oraz pokoje do wynajęcia w Gdańsku


To, na co przede wszystkim trzeba zwrócić uwagę będąc w Gdańsku, to zabytki architektoniczne. Wśród nich słynny Żuraw Gdański, który był niegdyś bramą warowną i portowym dźwigiem do przeładunku towarów, dziś od zewnątrz cieszy oczy jego specyficzny kształt i wygląd, a od środka, za bardzo niską cenę, można go zwiedzać jako Muzeum Morskie. To jeden z najważniejszych obiektów Gdańska. Będąc w Gdańsku nie można nie zawitać na ulice Długą, przy której usytułowane są kolejne cenne zabytki takie, jak Brama Wyżynna czy Wieża Więzienna z Katownią, a w środku słynne Muzeum Bursztynu. Jak sama nazwa wskazuje, ulica jest długa, więc znajdziemy przy niej jeszcze kilka miejsc, bez których zobaczenia pobyt w Gdańsku będzie niepełny, są to: fontanna Neptuna i robiący ogromne wrażenie Dwór Artusa. Z ulicy Długiej warto podejść również do pobliskiego Kościoła Mariackiego, zabytku architektury gotyckiej.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdańsk, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: