Mieszkania do wynajęcia Kraków

znaleziono 99 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia w Krakowie, województwo małopolskie, powiat Kraków

Kraków Tanie pokoje do wynajęcia - Kraków, jedno z najstarszych, jest też niemal najczęściej odwiedzanym przez turystów polskim miastem. Chcąc zobaczyć przynajmniej część zabytków i odwiedzić kilka najważniejszych miejsc, najlepszym miejscem zakwaterowania będą tanie pokoje do wynajęcia w Krakowie.
Kraków, czyli zdaniem amerykańskiej agencji internetowej Orbitz najmodniejsze miasto świata 2007 roku jest najpopularniejszą i najczęściej odwiedzaną przez turystów polską miejscowością. Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, tym tytułem chlubi się Kraków do dzisiaj. Niemal do końca osiemnastego wieku miasto było stolicą Polski, a do roku 1611 siedzibą polskich władców. Obecnie Kraków jest drugim pod względem liczby ludności oraz powierzchni miastem w Polsce oraz stolicą województwa małopolskiego. Obszar zabytkowego Starego Miasta został wpisany na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kraków uważany jest za główny ośrodek kultury w Polsce. Posiada liczne atrakcje turystyczne spośród których wystarczy wymienić Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościół Mariacki czy też Kazimierz.

Pokoje do wynajęcia Kraków


Kraków, jak przystało na każde miasto, które swą atrakcyjnością ściąga całe rzesze turystów, ma bardzo dobrze rozbudowane zaplecze turystyczne. Na każdej uliczce można spotkać pensjonat, hotel czy hostel oferujący atrakcyjne i do tego tanie pokoje do wynajęcia Kraków. Decydując się na spontaniczny wyjazd, samemu lub z większą grupą znajomych, można mieć pewność, że zawsze znajdzie się miejsce do spania.

Kraków Atrakcje turystyczne


Kraków to miasto, którego zbiory muzealne nie mają sobie równych w porównaniu z większością miast w Europie, dlatego będąc w Krakowie z pewnością warto wybrać sobie kilka wystaw wartych zwiedzenia. Poza tym, Kraków to serce wielu prestiżowych i ważnych imprez kulturalnych. Festiwale, koncerty, imprezy okolicznościowe, rozmaite święta odbywają się niemal codziennie, wystarczy się rozejrzeć. W ten sposób, nawet nie mając zaplanowanego wyjazdu, można spędzić czas z bardzo atrakcyjny sposób, często zaledwie krok od pokoje do wynajęcia Kraków, w którym się zatrzymamy.

Jaki wybierzesz pokój do wynajęcia w Krakowie?


Chcąc spędzić czas w nietypowy sposób, można wybrać jeden z proponowanych szlaków turystycznych, a może warto zdecydować się na pokój do wynajęcia w Krakowie i skorzystać z kilku tras – codziennie innej? Jedną z tras jest szlak śladem Jana Pawła II, czyli miejsca, z którymi papież był związany jeszcze nim wstąpił na tron Piotrowy. Innym szlakiem, którym warto podążyć jest tzw. Droga Królewska wiodąca przez miejsca związane z historią Krakowa, panowaniem królewskim i obecnością i działalnością słynnych malarzy, rzeźbiarzy czy architektów. Wartą uwagi jest też trasa zabytków żydowskich, które sięgają swoją historią aż XVI wieku. Warto pamiętać, że dzisiejsza dzielnica Krakowa, Kazimierz, była niegdyś osobnym miastem zamieszkiwanym przez Żydów. Atrakcyjna, zwłaszcza dla miłośników militariów, jest trasa Szlak Twierdzy Kraków, która wiedzie przez fortyfikacje i umocnienia obronne.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kraków, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: