Schroniska Kraków

znaleziono 6 ofert noclegowychofert (3 w Krakowie oraz 3 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Schroniska w Krakowie, województwo małopolskie, powiat Kraków

Schroniska w Krakowie - Szukasz miejsc noclegowych dla siebie lub swoich uczniów? Idealną propozycją będzie nocleg w jednym ze schronisk młodzieżowych w centrum miasta.
Kraków, czyli zdaniem amerykańskiej agencji internetowej Orbitz najmodniejsze miasto świata 2007 roku jest najpopularniejszą i najczęściej odwiedzaną przez turystów polską miejscowością. Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, tym tytułem chlubi się Kraków do dzisiaj. Niemal do końca osiemnastego wieku miasto było stolicą Polski, a do roku 1611 siedzibą polskich władców. Obecnie Kraków jest drugim pod względem liczby ludności oraz powierzchni miastem w Polsce oraz stolicą województwa małopolskiego. Obszar zabytkowego Starego Miasta został wpisany na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kraków uważany jest za główny ośrodek kultury w Polsce. Posiada liczne atrakcje turystyczne spośród których wystarczy wymienić Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościół Mariacki czy też Kazimierz.

Kraków - schroniska


Kraków należy do jednego z największych pod względem powierzchni, a także liczby mieszkańców miastem w całym kraju. Stolica Małopolski, a także była stolica Polski znajduje jest w południowej części Polski nad królową polskich rzek - Wisłą. To miasto o niezwykle długiej i bogatej historii - to między innymi ona zachęca turystów do odwiedzenia grodu króla Kraka. Wspaniałe zabytki to jednak nie wszystko. Oczarowuje magiczna atmosfera w mieście, a także wielość odbywających się tu wydarzeń kulturalnych. Warto zobaczyć zarówno najbardziej rozpoznawalmne zabytki Krakowa na Starym Mieście, ale równeiż mniej znane zakątki w pozostałych dzielnicach.

Atrakcje w Krakowie


Krakowskie atrakcje to oczywiście szereg zabytków, jakimi może poszczycić się to królewskie miasto. Wśród nich najcenniejsze to Zamek Królewski na Wawelu, czy rynek Starego Miasta z Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Kraków to również miasto jednej z najstarszych na świecie uczelni – Uniwersytetu Jagiellońskiego. W budynku Collegium Maius możemy zwiedzić bogate muzeum tej uczelni. Ponadto, ciekawymi atrakcjami dla przyjezdnych jest wizyta w kopalni soli w Wieliczce, czy w Centrum Jana Pawła II znajdujące się przy Sanktuarium w Krakowie - Łagiewnikach.

Schroniska w Krakowie


Krakowskie schroniska młodzieżowe zachęcają nie tylko atrakcyjnymi cenami noclegów, ale przede wszystkim dogodną lokalizacją. Zwykle schroniska znajdują się blisko centrum miasta lub w pobliżu atrakcyjnych dla młodych ludzi punktów turystycznych. W ośrodkach tych znajdziemy jedno i wieloosobowe pokoje z łazienkami, świetlicę, a także sale do gier. Do dyspozycji oddane są również w pełni wyposażone kuchnie, w których można samodzielnie przygotować posiłki. W wielu schroniskach znajdują się także stołówki. Ponadto, w cenie noclegu właściciele zapewniają swoim gościom miejsca parkingowe i dostęp do sieci internetowej.

Jeżeli szukasz schroniska młodzieżowego w Krakowie, zapoznaj się z naszymi ofertami.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kraków, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: