Wille Kraków

znaleziono 12 ofert noclegowychofert (6 w Krakowie oraz 6 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Wille w Krakowie, województwo małopolskie, powiat Kraków

Kraków to znany ośrodek kulturalny i turystyczny w Europie. Oprócz pięknych zabytków i licznych wydarzeń kulturalnych, miasto posiada też silnie rozbudowaną bazę edukacyjną, która co roku przyciąga setki tysięcy studentów. Zwiedzając to miasto, mamy okazję przespacerować się Drogą Królewską i sięgnąć do czasów panowania królów w Polsce. Kraków oferuje bogatą bazę noclegów, które są dostosowane do indywidualnych gustów i preferencji.
Kraków, czyli zdaniem amerykańskiej agencji internetowej Orbitz najmodniejsze miasto świata 2007 roku jest najpopularniejszą i najczęściej odwiedzaną przez turystów polską miejscowością. Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, tym tytułem chlubi się Kraków do dzisiaj. Niemal do końca osiemnastego wieku miasto było stolicą Polski, a do roku 1611 siedzibą polskich władców. Obecnie Kraków jest drugim pod względem liczby ludności oraz powierzchni miastem w Polsce oraz stolicą województwa małopolskiego. Obszar zabytkowego Starego Miasta został wpisany na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kraków uważany jest za główny ośrodek kultury w Polsce. Posiada liczne atrakcje turystyczne spośród których wystarczy wymienić Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościół Mariacki czy też Kazimierz.

Kraków

Kraków to miasto położone w południowej Polsce, w województwie Małopolskim, na zbiegu kilku krain geograficznych: Bramy Krakowskiej, Kotliny Oświęcimskiej, Kotliny Sandomierskiej, Pogórza Zachodniobeskidzkiego i Wyżyny Krakowsko-Częstochowskiej. Pierwsze wzmianki o Krakowie pochodzą z II poł. IX w. W roku 1000 powstało tutaj biskupstwo i niebawem na wiele stuleci Kraków stał się siedzibą polskich władców. Miasto jest uznawane za jeden z najważniejszych ośrodków turystycznych i kulturalnych w Polsce. Corocznie odwiedza je parę milionów turystów, którzy chętnie zwiedzają miejsca tj. Wawel, Rynek Główny czy Kościół Mariacki.

Atrakcje Krakowa

W Krakowie z pewnością nie można przegapić wizyty na Rynku. To drugi - pod względem wielkości - plac w Polsce, o wymiarach 200 m x 200 m. Na środku rynku znajdują się Sukiennice, czyli zabytkowa hala targowa, gdzie można kupić pamiątki i rękodzieło. W zachodniej części Rynku Głównego stoi Wieża Ratuszowa, powstała na przełomie XIII i XIV wieku w stylu gotyckim. Każdy turysta w Krakowie powinien usłyszeć też hejnał z Wieży Mariackiej, odgrywany co godzinę z najwyższego piętra. Na Rynku warto zobaczyć też pomnik Adama Mickiewicza, którego pomysłodawcami byli krakowscy studenci. To również w Krakowie możesz zwiedzić Zamek Królewski na Wawelu, a potem zrobić pamiątkowe zdjęcie przy smoku ziejącym ogniem. Znajdzie się tu też miejsce do spacerów. Przechadzając się po Plantach lub Bulwarze Czerwieńskim, można poczuć prawdziwy klimat Krakowa. W Krakowie znajduje się wiele ciekawych muzeów. To m.in. Muzeum Czartoryskich, gdzie znajduje się Dama z Gronostajem, Fabryka Schindlera, Muzeum MOCAK lub Muzeum Narodowe. Kraków znany jest tez z wydarzeń kulturalnych, np. Festiwalu Kultury Żydowskiej, Krakowskiego Festiwalu Filmowego.

Kraków – wille

W tym mieście możesz wynająć pokoje w samym centrum miasta, w jednej z zabytkowych kamienic. To wszystko w okazyjnych cenach i komfortowych warunkach. Hostele, apartamenty, wille – takie noclegi oferuje Ci to miasto. Wille w Krakowie to idealne miejsce dla osób podróżujących turystycznie i biznesowo. Wszystkie wille są dobrze połączone z resztą miasta oraz posiadają wszelkie udogodnienia potrzebne na wyjeździe. Czas spędzony na wyjeździe z pewnością nie będzie nudny, a zakwaterowanie nie okaże się zbytnim obciążeniem dla Twojego portfela.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kraków, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: