Hostele Kraków

znaleziono 69 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hostele w Krakowie, województwo małopolskie, powiat Kraków

Kraków hostele - Atrakcyjna propozycja dla szukających zakwaterowania w jednym z najpiękniejszych miast europejskich. Kraków to niepowtarzalne zabytki będące świadectwem ponadtysiącletniej historii miasta, liczne muzea kryjące bezcenną zawartość i wyjątkowa atmosfera miasta oddychającego kulturą i historią. Zachęcamy do odwiedzenia Krakowa i skorzystania z oferty krakowskich hosteli.
Kraków, czyli zdaniem amerykańskiej agencji internetowej Orbitz najmodniejsze miasto świata 2007 roku jest najpopularniejszą i najczęściej odwiedzaną przez turystów polską miejscowością. Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, tym tytułem chlubi się Kraków do dzisiaj. Niemal do końca osiemnastego wieku miasto było stolicą Polski, a do roku 1611 siedzibą polskich władców. Obecnie Kraków jest drugim pod względem liczby ludności oraz powierzchni miastem w Polsce oraz stolicą województwa małopolskiego. Obszar zabytkowego Starego Miasta został wpisany na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kraków uważany jest za główny ośrodek kultury w Polsce. Posiada liczne atrakcje turystyczne spośród których wystarczy wymienić Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościół Mariacki czy też Kazimierz.

Kraków hostel


Turyści szukający zakwaterowania w Krakowie trafiają na wiele różnych ofert. Dla tych, którzy cenią wysokie standardy i niskie ceny, najlepszym wyborem są hostele Kraków. Zlokalizowane w sercu Krakowa – w Starym Mieście, w Kazimierzu i w Podgórzu. Gwarantujące szybką i łatwą komunikację. Usytuowane w ładnych budynkach, często w zabytkowych kamienicach. Odznaczające się stylowymi, przyjaznymi wnętrzami i urzekającym widokiem z okna.

Tanie hostele Kraków


Hostele w Krakowie są alternatywą dla tamtejszych hoteli, goście otrzymują do dyspozycji pokoje w standardzie hotelowym za korzystną cenę. Poza podstawowymi usługami w ofercie krakowskich hosteli są: bezpłatny dostęp do internetu, wyposażona kuchnia, darmowe wypożyczanie rowerów, kącik zabaw dla dzieci, pralnia, organizacja wycieczek, transport na lotnisko, bezpłatna kawa.

Kraków miłością turystów


Kraków jest jednym z najchętniej odwiedzanych miast Europy. Posiada niezwykle cenny kompleks zabytków (wiele z nich znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO): Stare Miasto z Rynkiem Głównym, Sukiennicami i Kościołem Mariackim, Zamek Królewski na Wawelu, Collegium Maius Uniwersytetu Jagiellońskiego i wiele innych. Warte uwagi są również obiekty związane z najnowszą historią Polski. Coraz popularniejsze stają się wycieczki do Nowej Huty – dzielnicy Krakowa, która została zaprojektowana jako miasto spełniające wyobrażenie o komunistycznej utopii. Kraków jest również celem turystyki śladami kultury żydowskiej. Zainteresowanie budzi była dzielnica żydowska – Kazimierz, Fabryka Schindlera, tereny byłych obozów koncentracyjnych w Auschwitz i w Płaszowie.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kraków, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: