Mieszkania do wynajęcia Zakopane

znaleziono 152 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Mieszkania do wynajęcia w Zakopanem, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Mieszkania do wynajęcia Zakopane - Szeroka oferta mieszkań do wynajęcia w samym sercu Tatr. Duże zróżnicowanie propozycji noclegowych ze względu na standard oraz cenę ułatwi wybór zgodny z indywidualnymi wymaganiami i upodobaniami.
Drugie największe miasto Podhala i największa miejscowość w bezpośrednim sąsiedztwie Tatr posiada ponad dwadzieścia sześć tysięcy mieszkańców, chociaż pod koniec ubiegłego wieku ilość ta zbliżała się już do trzydziestu tysięcy. Legenda związana z powstaniem Zakopanego mówi o gaździe z Szaflar zwanym Piotrem, który to w dzikiej puszczy osiedlił się na polanie, którą potem ludzie z okolicznych wiosek zwali „Kopana”. I tak Piotr, zwany Gąsienicą ze względu na pasiasty ubiór, siedział na „Za kopanym”. Z biegiem czasu nazwa ewoluowała do Zakopanego, a ród Piotra zwał się Gąsienicami. Po dziś dzień mówią miejscowi, że w Zakopanem kapusta nie urośnie, bo za dużo jest Gąsieniców. Zakopane które w 1886 roku stało się uzdrowiskiem w tym samym okresie zyskało rangę ośrodka kulturalnego, który odwiedzały takie osobistości jak Stanisław Witkiewicz, Stefan Żeromski, czy Kazimierz Przerwa-Tetmajer. Zakopane to również centrum sportów zimowych w Polsce z największą kraju skocznią narciarską, Wielką Krokwią nieodzownie kojarzącą się z sukcesami Adama Małysza.

Mieszkania do wynajęcia Zakopane


Zakopane to siedziba powiatu tatrzańskiego i jedno z najbardziej rozpoznawalnych miast w Polsce. Usytuowane na wysokości 750–1126 m n.p.m, stanowi najwyżej położoną miejscowość naszego kraju. Patrząc na dzisiejsze oblicze Zakopanego, aż trudno uwierzyć, że przez wiele wieków była to mała osada pasterska. Obecnie liczne szlaki turystyczne i dodatkowe atrakcje rokrocznie przyciągają rzesze gości z całej Europy. Wśród nich nie brakuje również kibiców, ponieważ w sezonie zimowym Zakopane jest gospodarzem wielu imprez sportowych, w tym Pucharu Świata w skokach narciarskich.

Mieszkania do wynajęcia w Zakopanem - atrakcje


Zakopane może poszczycić się nie tylko atrakcjami związanymi z obecnością ośnieżonych stoków czy licznych szlaków turystycznych. Jest to również miasto kultury, gdzie organizowane są takie wydarzenia jak Międzynarodowy Festiwal Folkloru Ziem Górskich czy Wiosna Jazzowa. Ponadto w Zakopanem istnieje wiele niedocenianych przez turystów muzeów, takich jak pierwsze w Polsce regionalne Muzeum Tatrzańskie czy Chałupa Sabały.

Mieszkania do wynajęcia – Zakopane


Zakopane dysponuje wieloma ofertami noclegowymi, zróżnicowanymi ze względu na lokalizację oraz standardy. Mieszkania do wynajęcia stanowią jedną z takich propozycji. Są to noclegi idealne dla kilkuosobowej rodziny lub paczki znajomych. Przestronne pokoje z łazienkami i w pełni wyposażone kuchnie są gwarancją komfortowego noclegu dla Ciebie i Twoich bliskich. Dostęp do Internetu i parking w cenie wynajmu stanowią dodatkową korzyść.

Jeżeli szukasz miejsca noclegowego w Zakopanem, przejrzyj nasze oferty mieszkań do wynajęcia i wybierz tę, która odpowiada Twoim preferencjom.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Zakopane, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: