Apartamenty Sopot

znaleziono 168 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Sopocie, województwo pomorskie, powiat Sopot

Apartamenty Sopot - „Owa powszechnie znana miejscowość kąpielowa nad Bałtykiem, dokoła której siedzi w mnogiej liczbie lud polski, nie ma dotychczas, rzecz szczególna, ustalonej w ustach naszej inteligencyi nazwy. Jedni ją zowią całkiem zniemiecka „Copot” lub „Copoty”, inni zaś bardziej z polska - „Sopotami” lub nawet „Sobotami”, jeżeli nie „Sobótką”. Tymczasem jedynie poprawna nazwa, za którą przemawia zarówno zasada językowa, jak i historyczna, to – Sopot.”(Bolesław Śląski, artykuł w czasopiśmie „Ziemia. Tygodnik krajoznawczy ilustrowany” 1913 r.) Zapraszamy Państwa do Sopotu!
Najniższy w całym kraju poziom bezrobocia na poziomie 3,4%, czy też fakt, że jest to jedyna miejscowość w Polsce której nadano uprawnienia miasta na prawach powiatu, mimo że nie posiada ponad sto tysięcy mieszkańców, te i wiele innych ciekawostek charakteryzuje najbardziej znany polski kurort nad Bałtykiem, Sopot. W miejscu w którym obecnie znajduje się Sopot jeszcze w czasach wczesnego średniowiecza znajdował się drewniany gród. Pierwsza wzmianka w zapisach pochodzi zaś z 1284 roku, kiedy to książę pomorski Mściwój II darował osadę oliwskim cystersom. Dokładnie 540 lat później były lekarz armii napoleońskiej Jean Georg Haffner (Jan Jerzy Haffner) zbudował tutaj pierwszy zakład kąpielowy, a wraz z nim drewniany pomost, protoplastę sopockiego mola. Kuracjusze zwykli mawiać o tym miejscu Riviera Północy, bądź Perła Bałtyku. Co ciekawe Sopot to dość popularny w językach słowiańskich hydronim. Miejscowości o tej nazwie możemy znaleźć w Serbii (aż siedem), w Bułgarii, Macedonii, Chorwacji, czy na Ukrainie. Sopot wraz z Gdańskiem i Gdynią tworzy jedną z największych w kraju aglomeracji, Trójmiasto. Sławny w całej Polsce Monciak, czyli deptak prowadzący przez centrum miasta do najdłuższego w Europie molo. Przy Monciaku znajduje się również jeden z ciekawszych budynków w Polsce, Krzywy Domek.

Apartamenty Sopot – nie tylko w wakacje


Sopot to doskonałe miejsce na wypoczynek. Planując pobyt zachęcamy do skorzystania z ofert zgrupowanych wokół hasła: „Apartamenty Sopot”. Na stronach e-turysty każdy wymagający globtroter znajdzie ofertę dostosowaną do swych oczekiwań i możliwości. Zapraszamy do Sopotu, kurortu pełnego życia! Sopot to miasto, które tętni życiem niezależnie od pory roku. Spacery po sopockim molo, relaks na plaży nie są przypisane wyłącznie letnim miesiącom. Miasto gwarantuje mnóstwo dodatkowych atrakcji, z których korzystać można przez cały rok. Koncerty w Operze Leśnej oraz Ergo Arenie zawsze gromadzą rzesze fanów. Sopot to miasto festiwali. Spotykają się tu miłośnicy teatru, miłośnicy literatury, miłośnicy muzyki poważnej, miłośnicy jazzu oraz miłośnicy muzyki rozrywkowej (Loves Music, Festiwal Jedynki, Hit Festiwal, Międzynarodowy Festiwal Piosenki - Sopot Festival, Top Trendy). Sopot to kurort pełen życia! Każdy pretekst jest dobry, by się tu znaleźć. Czy w planach mamy samotny wypad, czy podróż służbową, czy też rodzinną eskapadę w okolice Trójmiasta, to jedno jest pewne – Sopot zawsze trzeba odwiedzić. Wyjątkowe imprezy, a takimi są z pewnością sopockie festiwale, wymagają odpowiedniego zaplecza. Planując pobyt w Sopocie warto zatroszczyć się o dobry nocleg. Tych nie brakuje na stronach portalu społecznościowego e-turysta. W zakładce apartamenty odnaleźć można mnóstwo świetnych adresów. Tanie apartamenty w Sopocie cieszą się doskonałą lokalizacją, świetnymi warunkami lokalowymi. Nocleg w tych miejscach to tradycja sopockiego wypoczynku. Gospodarze oferują wczasowiczom dodatkowe atrakcje, są to najczęściej zabiegi Spa, baseny. W wyposażeniu apartamentów znajdują się rowery, a miłośnicy wodnych atrakcji znajdą tu świetne zaplecze do uprawiania sportów wodnych.

Apartamenty Sopot blisko morza – apartamenty w sercu uzdrowiska


Sopot wraz z Gdańskiem i Gdynią tworzy Trójmiasto. To najmniejsze pod względem liczby ludności miasto jest doskonale skomunikowane z większymi: Gdańskiem i Gdynią. Przejazd z jednego miasta do drugiego nie stanowi żadnego problemu. Mieszkańcy oraz turyści często korzystają z szybkich połączeń kolejowych, dzięki którym w kilkanaście minut można dotrzeć do wybranego miejsca. Sopot to słynny nadmorski kurort i uzdrowisko, a sławą cieszy się już od setek lat. Prawa miejskie oraz herb otrzymał w pierwszych latach XX wieku. Również w tym czasie (1903 r.) zbudowano Zakład Balneologiczny, gdzie stosowano różne kąpiele, masaże i okłady. Nie był to pierwszy sopocki ośrodek leczniczy. Popularność Sopot zawdzięcza lekarzowi wojsk napoleońskich Jean Georgowi Haffnerowi, który kupił tu kawałek ziemi i w 1823 wybudował zakład kąpielowy, zwany łazienkami. Rok później postawił Dom Zdrojowy, następnie założył okoliczny park, wytyczył ścieżki spacerowe i zbudował pierwsze molo. I tak Sopot został uznany kąpieliskiem, a licznymi kuracjuszami byli nie tylko Polacy. Z czasem Sopot stał się modnym europejskim kurortem, zwano go nawet Riwierą Północy. Już w 1909 roku rozpoczęła swą działalność Opera Leśna, w tym czasie powstały korty tenisowe, tor wyścigów konnych. Tuż przed rozpoczęciem I wojny światowej pozycja Sopotu na mapie europejskich uzdrowisk była mocno ugruntowana. Sopot był znanym europejskim kąpieliskiem, posiadającym bezpośrednie morskie połączenia z Europą. Sława Sopotu nie gaśnie, to nadal ulubione miejsce wypoczynku wielu aktorów, artystów, których spotkać można podczas spacerów brzegiem morza, na molo lub na słynnym Monciaku. Pobyt w Sopocie to przyjemność! Turyści odwiedzający kurort najczęściej korzystają z pobytów organizowanych w apartamentach. Wysoki standard, doskonała kuchnia, bezpieczeństwo oraz świetna lokalizacja obiektów to gwarancja udanego pobytu. W poszukiwaniu odpowiedniego miejsca odsyłamy na strony portalu e-turysta. Dzięki zasobom e-turysty „Apartamenty Sopot blisko morza” są niemal „na wyciągnięcie ręki”. Gorąco polecamy!
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Sopot, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: