Apartamenty Kołobrzeg

znaleziono 131 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Kołobrzegu, województwo zachodniopomorskie, powiat kołobrzeski

Tanie apartamenty w Kołobrzegu. Klimatyczny Kołobrzeg, zaprasza! Miasto kojarzy się starszym globtroterom z Festiwalem Piosenki Żołnierskiej, który prawie trzydzieści lat królował w kołobrzeskim amfiteatrze. W latach dziewięćdziesiątych formułę zmieniono na imprezę o tytule: „Arsenał artystyczny”, a ranga festiwalu znacznie się obniżyła. Aktualnie Kołobrzeg to kurort słynny z świetnej infrastruktury hotelowej, licznych atrakcji, bogatej oferty kulturalnej. Tu szkolne wycieczki zatrzymują się przy pomniku „Zaślubiny Polski z Morzem”, a turyści relaksują spacerując po molo lub korzystają z zaproszeń urokliwych kawiarenek ulokowanych wzdłuż nadmorskiego bulwaru.
Kołobrzeg, którego historia sięga aż VIII wieku naszej ery jest jedną z najstarszych miejscowości na Pomorzu. Pierwsza osada choć również położona przy ujściu rzeki Parsęty znajdowała się w nieco innym miejscu niż obecne miasto, w bardziej bagnistej okolicy zapewniającej lepsze właściwości obronne. Osada znana z pozyskiwania soli z solanek stała się miastem w kolejnym stuleciu, a w dziesiątym wieku została włączona przez Mieszka I do państwa polskiego. Jego syn Bolesław I Chrobry próbował krzewić w okolicy wiarę katolicką między innym starając się ufundować w Kołobrzegu biskupstwo. Te zamiary nie powiodły się, a po jego śmierci mieszkańcy wrócili do swoich pogańskich wierzeń. Jak pisał słynny kronikarz Gall Anonim dopiero Bolesław III Krzywousty musiał ponownie zdobywać „słynne miasto Kołobrzeg”. Kołobrzeg w późniejszych wiekach przez długie okresy podlegał władzy duńskiej, książąt pomorskich, brandenburskiej, pruskiej i niemieckiej. Do Polski wrócił po drugiej wojnie światowej. Dzisiaj Kołobrzeg jest prężnie rozwijającym się ośrodkiem miejskim łączącym walory turystyczne, wypoczynkowe z walorami leczniczymi uzdrowiska. Miasto jest także lokalnym ośrodkiem kulturalnym organizując wiele koncertów i imprez cyklicznych. Nie można również zapominać o kołobrzeskim porcie i marinie. W mieście funkcjonuje także morskie przejście graniczne.

Apartamenty Kołobrzeg – odrobina luksusu dla każdego


Na tych, którzy cenią sobie wygodę, spokój i nie lubią hotelowych rygorów czekają apartamenty Kołobrzeg. Zainteresowanych odsyłamy na strony portalu e-turysta, gdzie odnaleźć można mnóstwo sprawdzonych propozycji noclegowych. Sporą popularnością cieszą się noclegi w tanich apartamentach w Kołobrzegu. Zachęcamy do rezerwacji! Kołobrzeg to jedno z najpopularniejszych miast wybrzeża. Oferuje turystom piękne, szerokie plaże, uzdrowisko, port z latarnią, wyjątkowe molo, malowniczy bulwar oraz moc kulturalnych atrakcji. Jeśli ktoś pragnie spędzić wakacje nad Bałtykiem, to warto rozważyć pobyt w Kołobrzegu. Miasto zlokalizowane jest w województwie zachodniopomorskim, u ujścia rzeki Parsęty. To czwarte co do wielkości miasto w regionie, które spełnia istotną funkcję rybacką i handlową, a także turystyczną i uzdrowiskową. Miasto otulone jest pięknymi widokami, a urozmaicona szata krajobrazowa sprawia, że każdy miłośnik przyrody będzie czuł się w tym miejscu doskonale. Gęste lasy, wrzosowe torfowiska, wydmy, czyli elementy charakterystyczne dla Zachodniego Pomorza odnajdziemy także w Kołobrzegu i jego okolicach. Kurort słynie także ze swych uzdrowisk. Tu leczy się choroby: ortopedyczno-urazowe, układu nerwowego, reumatologiczne, kardiologiczne, górnych i dolnych dróg oddechowych, endokrynologiczne oraz osteoporozę, nadciśnienie, otyłość i choroby skóry. W leczeniu wykorzystuje się lokalne solanki, pokłady borowinowe oraz wody mineralne, które mają źródła w okolicy. Aktualnie w Kołobrzegu znajdują się dwadzieścia cztery zakłady lecznictwa uzdrowiskowego oraz prawie czterdzieści ośrodków sanatoryjnych, znanych niemal w całej Polsce. Miasto wykorzystuje walory uzdrowiskowe już od XIX wieku. Takie możliwości pojawiły się w 1871 roku, tuż po zniesieniu z miasta statutu twierdzy. Powstały wówczas pierwsze tężnie, pensjonaty, hotele, sanatoria oraz zakłady przyrodolecznicze. Dynamiczny rozwój miasta trwa nadal i jak na razie, nic nie zapowiada zmiany. Osoby przyjeżdżające do Kołobrzegu skorzystać mogą z noclegów w sanatoriach lub hotelach.

Nocleg na wybrzeżu? Tylko apartamenty nad morzem Kołobrzeg


W Kołobrzegu nikt nie będzie się nudził. Oprócz typowego, wakacyjnego leniuchowania na plaży i morskich kąpieli skorzystać można z wielu interesujących tras spacerowych, które prowadzą przez Starówkę, Bulwar Jana Szymańskiego (współtwórca Polskiej Żeglugi Bałtyckiej) oraz dzielnicę portową. Warto przejść szlaki turystyczne, a tych w Kołobrzegu mamy aż trzy: Szlak Nadmorski imienia Czesława Piskorskiego (czerwony), Szlak Solny (czerwony), Szlak imienia Jana Frankowskiego (zielony). Kołobrzeg znajduje się na liście miast Europejskiego Szlaku Gotyku Ceglanego. Tu podziwiać można piękną architekturę gotycką, w tym Bazylikę Mariacką oraz Basztę Lontową oraz neogotycki Ratusz Miejski, gmach Poczty oraz Kościół Rektoralny. Obowiązkowym punktem każdego pobytu jest latarnia morska oraz kołobrzeskie molo. W porcie zwiedzić można łódź podwodną lub wyruszyć w rejs jednym z zacumowanych statków. Miłośnicy militariów powinni dotrzeć do Muzeum Oręża Polskiego oraz Skansenu Morskiego. Kołobrzeg to przede wszystkim wspaniałe, szerokie plaże. Na wczasowiczów czekają bardzo dobrze przygotowane kąpieliska. Są to: plaża zachodnia (200 metrów), plaża centralna (397 metrów) oraz plaża wschodnia (100 metrów). Po intensywnie spędzonym dniu konieczny jest dobry wypoczynek. Ten na pewno odnaleźć można w apartamentach, które rozsiane są niemal po całym mieście. Doskonała lokalizacja, świetne warunki mieszkaniowe, dostęp do atrakcji to zalety takich noclegów. Szeroki wybór propozycji odnaleźć można w zasobach portalu społecznościowego e-turysta. Odsyłamy pod hasła: „Apartamenty nad morzem Kołobrzeg”. Przy odrobinie szczęścia z pewnością uda się zarezerwować apartament z widokiem na morze. Polecamy!


Tanie apartamenty Kołobrzeg, miasto u ujścia rzeki Parsęty


Kołobrzeg to miasto położone w województwie zachodniopomorskim u ujścia rzeki Parsęty. Kołobrzeg posiada uzdrowiska wraz z trzema kąpieliskami morskimi oraz portem morskim, który pełni funkcję pasażerską, rybacką a także jachtową. Na terenie Kołobrzegu znajdują się źródła wód mineralnych, solanki, a także pokłady borowiny. Uzdrowisko znajdujące się w Kołobrzegu specjalizuje się w leczeniu chorób ortopedyczno-urazowych, układu nerwowego, kardiologiczne, dróg oddechowych a także chorób cukrzycy. Charakter uzdrowiskowo – turystyczny Kołobrzegu przyciąga wielu turystów, dlatego tez miasto to posiada rozbudowana bazę noclegową.
Kołobrzeg to miejscowość położona nad Morzem Bałtyckim, która posiada rozbudowaną bazę uzdrowiskowo – turystyczna. W obrębie Kołobrzegu możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych. Szeroki wybór ofert noclegowych w apartamentach w Kołobrzegu pozwala na odpowiednie dostosowanie danego obiektu do indywidualnych potrzeb i preferencji każdego turysty. Tanie apartamenty w Kołobrzegu zapewnią komfortowy pobyt i wypoczynek w tej pięknej, uzdrowiskowej miejscowości.

Kołobrzegu Apartamenty na portalu e-turysta


Kołobrzeg to wyjątkowe i malownicze miejsce, przyciągające co roku rzeszę turystów. Uzdrowiska, zabytki oraz szlaki turystyczne wciąż zachęcają zwiedzających do podziwiania krajobrazu terenów leśnych, korzystania z uzdrowisk i innych atrakcji turystycznych. Dlatego już teraz warto zaplanować nocleg apartamencie w Kołobrzegu. Możliwość wynajęcia pokoju lub kwatery noclegowej w sezonie turystycznym jest bezcenna. Szeroki wybór noclegów w tanich apartamentach w Kołobrzegu pozwoli na dostosowanie obiektu noclegowego do indywidualnych potrzeb każdego zwiedzającego.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kołobrzeg, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: