Hotele Kołobrzeg

znaleziono 24 oferty noclegoweoferty (14 w Kołobrzegu oraz 10 w okolicy)
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Kołobrzegu, województwo zachodniopomorskie, powiat kołobrzeski

Atrakcyjne Hotele w Kołobrzegu – Kołobrzeg zapewnia szeroki wybór interesujących ofert noclegu w atrakcyjnych cenach które zadowolą każdą osobę. Najlepsza możliwość zakwaterowania w atrakcyjnych hotelach w wysokim standardzie. Lokalizacja i wyposażenie również idealnie dopasowane jest do oczekiwań klientów.


Hotele Kołobrzeg - pobyt w uzdrowisku, które wcześniej było twierdzą


Dlaczego warto odwiedzić Kołobrzeg? Odpowiedź jest prosta: jod, nadmorskie pejzaże oraz niepodrabialny klimat. Kołobrzeg jest jedną z najstarszych osad na Pomorzu Zachodnim. Zalążkiem miasta był gród w Budzistowie (powstał około 880 roku), który znajduje się obecnie kilka kilometrów na południe od dzisiejszego centrum. Kołobrzeg pochwalić się może burzliwą historią, która wykreowała aktualne oblicze miasta. O Kołobrzegu jako uzdrowisku zaczęto mówić dziesięć wieków po powstaniu grodu. W roku 1802 do miasta przybył Jan Henryk Ludwik von Held, radca celny z Poznania w randze pruskiego oficera. Held skazany został na półtoraroczny pobyt w Twierdzy Kołobrzeg. Osadzony czasu nie marnował, po powrocie do Poznania, w 1804 roku wydał książkę: „O kąpieli morskiej w Kołobrzegu oraz najlepszym i najtańszym sposobnie stosowania tejże”. Pisał w niej: „Tutaj kapałem się ze trzysta razy w morzu. Nabrałem znów chęci do życia i chodzenia po świecie. Jestem przekonany, że zdrowie zawdzięczam falom Morza Bałtyckiego. Te gwałtowne fale mogą nawet z ponurej duszy spłukać ludzką nienawiść”. Rok później przy ujściu Parsęty powstał pierwszy zakład morskich kąpieli, który funkcjonował z powodzeniem od czerwca do września. Zorganizowano wówczas oddzielne kąpieliska dla kobiet, mężczyzn, a także rodzin z dziećmi. Kuracjusze korzystali z dobrodziejstw solanek oraz borowin. Wyjątkowy rozwój uzdrowiska nastąpił w drugiej połowie XIX wieku, wpływ na to miały dwa czynniki: stworzenie połączenia kolejowego oraz zlikwidowanie twierdzy Kołobrzeg. W tym czasie powstał park zdrojowy (obecnie: Park imienia Stefana Żeromskiego), a także zabudowania Uzdrowiskowej Dzielnicy wyposażonej w tężnie, pensjonaty, hotele, sanatoria, zakłady przyrodolecznicze. Kołobrzeg szybko zyskał międzynarodowe znaczenie. W 1911 nadano miastu zaszczytną rangę uzdrowiska I kategorii. Obecnie leczenie w Kołobrzegu odbywa się przez cały rok i zorganizowane jest w wielu sanatoriach i zakładach przyrodoleczniczych. Tu leczy się choroby układu oddechowego, układu krążenia oraz choroby tarczycy i cukrzycę. W Kołobrzegu znajduje się również dziecięce sanatorium, gdzie pomaga się małym pacjentom w walce z otyłością, alergiami, cukrzycą i przede wszystkim z astmą oskrzelową. Kuracjusze i turyści nie zawsze zainteresowani są pobytem w sanatorium. Korzystanie z walorów uzdrowiskowych miasta nie musi wiązać się z pobytem w szpitalu. Wiele osób rezerwuje noclegi w pensjonatach i hotelach, a zabiegi lecznicze organizuje samodzielnie. Hotele Kołobrzeg przygotowane są na taką sytuację. Obsługa hoteli zawsze służą radą i pomaga w rezerwacji i planowaniu uzrowiskowego pobytu. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta odnaleźć można wiele ofert hotelowych, które charakteryzuje precyzja opisu oraz wiarygodność prezentowanych informacji.

Kołobrzeg hotele z basenem, a może Kołobrzeg hotele z widokiem na morze?


Infrastruktura hotelowa Kołobrzegu jest doskonale zorganizowana. W tym mieście każdy znajdzie wakacyjne lokum, dopasowane do portfela oraz oczekiwań, nawet jeśli wymagania te są wygórowane. Kołobrzeg poza pięknymi plażami, po których spacerować można bez końca, a w słoneczne dni wylegiwać się aż do zmierzchu oferuje wczasowiczom wiele atrakcji. Rejsy statkami wycieczkowymi, zwiedzanie latarni, spacer po molo lub promenadzie, zwiedzanie muzeów i zabytków – to tylko niektóre propozycje. W Kołobrzegu odbywa się wiele imprez, które warto uwzględnić podczas planowania pobytu. Do dyspozycji wczasowiczów pozostają również liczne restauracje, nadmorskie knajpki oraz romantyczne kawiarenki. Kołobrzeg tętni życiem przez cały rok. Oczywiście najgorętszy okres przypada na miesiące od czerwca do sierpnia, dlatego osoby które cenią sobie spokój, powinny pomyśleć o odwiedzeniu miasta poza tym okresem. Jedno jest pewne: pobyt w hotelu powinniśmy zarezerwować z odpowiednim wyprzedzeniem. Na stronach popularnego portalu społecznościowego e-turysta na globtroterów i wczasowiczów czeka moc propozycji. W doborze odpowiedniego lokum pomagają wyszukiwarki grupujące oferty według stosownych kluczy: atrakcje, lokalizacja, basen, widok na morze, spa, zabiegi sanatoryjne. Największym zainteresowaniem turystów cieszą się pozycje, które odnajdziemy pod hasłami: „Kołobrzeg hotele z basenem” oraz „Kołobrzeg hotele z widokiem na morze”. Serdecznie zapraszamy do Kołobrzegu i zachęcamy do skorzystania z ofert, które czekają na turystów w portalu e-turysta.

Kołobrzeg - hotele


Wybierając hotel w Kołobrzegu, priorytetem większości osób nastawionych na spędzenie wakacji na plaży jest wybór miejsca noclegu w bliskiej odległości od morza. Hotele Kołobrzeg umiejscowione są w dogodnych lokalizacjach, które pozwolą zaoszczędzić czas na zbędnych dojazdach do popularnych turystycznych atrakcji. Pokoje w Kołobrzegu umiejscowione są blisko spacerowych i rowerowych ścieżek, które pozwolą cieszyć się urokami i atrakcjami turystycznymi okolicy. Kołobrzeg charakteryzuje się również bogatym kalendarzem cyklicznych imprez kulturalnych, które zdecydowanie umilą czas podczas pobytu nad morzem.

Kołobrzeg: hotele dla każdego turysty


Hotele w Kołobrzegu na pewno sprostają wymaganiom każdego turysty. Gwarantują one dogodny dostęp do atrakcji jakie zapewnia miejscowość. Decydując się na hotel w Kołobrzegu możemy wybrać pomiędzy zróżnicowanymi standardami obiektów. Propozycje przestawione na e-turysta.pl oferują tanie hotele w Kołobrzegu i nie wiąże się to z rezygnacją ze standardu obiektu. Prezentowane hotele w Kołobrzegu położone są w dogodnych lokalizacjach i w bliskiej odległości do najciekawszych turystycznych atrakcji, lokali gastronomicznych – smażalni ryb, pubów oraz kawiarni. Kołobrzeg jest jedną z najbardziej popularnych nadmorskich turystycznych miejscowości. To idealne miejsce dla osób ceniących rozrywkę i dobrą zabawę podczas spędzania wakacyjnego urlopu. Odwiedzający Kołobrzeg turyści nie powinni narzekać na wypoczynek na czystych, zadbanych plażach. Kołobrzeg jest miejscem które sprzyjać będzie aktywnej turystyce, zachęcać do tego będą szlaki turystyczne – Nadmorski im. Czesława Piskorskiego czy Solny. Oprócz tego można poznać szereg zabytków – wśród nich między innymi Kołobrzeska latarnia morska, zabytkowy, neogotycki ratusz w centrum miasta, czy średniowieczna Baszta Lontowa, zwana również Basztą Prochową.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kołobrzeg, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: