Hotele Katowice

znaleziono 23 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Katowicach, województwo śląskie, powiat Katowice

Tanie Hotele Katowice – najlepsza możliwość zakwaterowania. Atrakcyjne hotele, wysoki standard i wyposażenie idealnie dopasowane do oczekiwań klientów. Katowice gwarantują szeroki wybór interesujących ofert noclegu w atrakcyjnych cenach które zadowolą każdego turystę.
„W centrum przemian”, to hasło przyświeca planowanej rewitalizacji i przebudowie centrum Katowic. Obszar wokół Ronda, Rynek i jego okolice, czy też nowy dworzec kolejowy oraz prywatne inwestycje w wieżowce mają być wizytówkami miasta, które jest stolicą ponad dwu milionowej aglomeracji oraz województwa śląskiego. Postępująca od lat modernizacja Katowic spycha w cień dawne stereotypy familoków, hut i kopalni węgla. Zadziwić mieszkańców innych regionów Polski może fakt, że połowa powierzchni Katowic zajęta jest przez tereny zielone, z których część to pozostałość po Puszczy Śląskiej. Na amatorów wycieczek rowerowych czeka ponad sto kilometrów tras rowerowych pozwalających zwiedzić najciekawsze przyrodniczo zakątki miasta m.in. dwa rezerwaty przyrody – Las Murckowski i Ochojec.

Sprawdź atrakcje turystyczne w Katowicach


Katowice to miejsce, które cały czas ulega przemianom. Miasto prowadzi obecnie program rewitalizacji i przebudowy centrum miasta. To jedno z najważniejszych wyzwań podjętych przez Katowice. Obszar ronda, rynek, nowy dworzec to tylko kilka z wielu inwestycji jakie podjęła stolica województwa śląskiego. Odwiedzając dzisiejsze Katowice, można odnieść wrażenie, że coraz mniej wspólnego mają z dawnym, stereotypowym wizerunkiem śląska widzianego przez pryzmat hut, kopalni i familoków. To miasto w którym cyklicznie odbywa się wiele wydarzeń kulturalnych – festiwali i koncertów. Co roku przyciągają na tysiące osób na takie imprezy jak OFF Festival, Tauron Nowa Muzyka, Jazz Art Festival czy Rawa Blues.

Katowice - tanie hotele


Decydując się na hotel w Katowicach watro zobaczyć zbudowany w stylu neogotyckim, na planie krzyża łacińskiego Kościół Mariacki w Katowicach. Turyści będący w Katowicach chętnie odwiedzają również znajdującą się na terenie Nikiszowca Galerię Szyb Wilson będącą jedną z największych galerii w Polsce prezentującą współczesną sztukę. Kolejną atrakcją jaką zapewni miasto to „Szlak Moderny” przedstawiający katowicką architekturę lat 20-tych i 30-tych XX wieku. Ciekawym obiektem jest również Rondo gen. Jerzego Ziętka. Pochodzi ono z 1965 roku, ale po przebudowie stanowi ciekawy obiekt w którym siedzibę ma galeria Rondo Sztuki Akademii Sztuk Pięknych oraz klubo-kawiarnia „Oko Miasta”. Katowice to również tereny zielone – stanowią one połowę powierzchni miasta i zadowolić powinny każdego miłośnika wycieczek rowerowych.

E-turysta - Katowice hotel


Hotele w Katowicach powinny sprostać wymaganiom każdego turysty. Gwarantują one dogodny dostęp do atrakcji miejscowości. Decydując się na hotel w Katowicach możemy wybrać pomiędzy zróżnicowanymi standardami obiektów. Pobyt w Katowicach nie wiąże się z dużymi kosztami. Propozycje przestawione na e-turysta.net oferują tanie hotele w Katowicach, co nie wiąże się z rezygnacją ze standardu obiektu. Prezentowane hotele w Katowicach położone są w dogodnych lokalizacjach i w bliskiej odległości do najciekawszych turystycznych atrakcji, lokali gastronomicznych oraz lokalnych rozrywek.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Katowice, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: