Apartamenty Gdynia

znaleziono 107 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Apartamenty w Gdyni, województwo pomorskie, powiat Gdynia

Tanie apartamenty Gdynia - Gdynia, miasto o niezwykłym charakterze. Miasto z morza i marzeń, miasto statków, mew i bałtyckich fal. Pierwsze informacje o Gdyni pochodzą z 1209 roku, to zapis wspominający o przekazaniu wsi przez Mściwoja I norbertankom z Żukowa. Nazwa wioski pojawia się pół wieku później, Gdina. Pochodzenie nazwy ma wyraźnie słowiański charakter, a cząstka „gd” oznacza wilgotność.
„Wiatr od morza” Stefana Żeromskiego, ta literacka fikcja życia portu i miasta Gdynia z 1921 roku została z zadziwiającą wiernością zrealizowana już dekadę później, kiedy z małej wsi rybackiej Gdynia stała się stutysięcznym miastem. Wszystko to wydarzyło się po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, kiedy to dwa lata później inżynier Tadeusz Wenda został delegowany na tereny przyznane Polsce Traktatem Wersalskim, by wyszukać najdogodniejsze miejsce pod budowę nowego portu wojennego. Kolejną osobą która w dużym stopniu przyczyniła się do rozwoju Gdyni był minister przemysłu i handlu Eugeniusz Kwiatkowski, którego determinacja w kwestii wybudowania nowoczesnego portu będącego oknem na świat była wręcz legendarna. Dzisiaj Gdynia to prawie 250 tysięczne nowoczesne miasto, stolica polskiego modernizmu, zwana Białym Miastem. Stanowi z Gdańskiem i Sopotem znane w całym kraju Trójmiasto, stanowi także część większej aglomeracji miejskiej. Dwie najbardziej znane ulice w Gdyni to Świętojańska ze swoimi trolejbusami oraz prostopadły do niej Skwer Kościuszki. Molo Południowe będące jego przedłużeniem to miejsce w którym cumują ORP Błyskawica oraz Dar Pomorza, jedne z większych atrakcji miasta. Nieco dalej znajduje się Akwarium Gdyńskie. Również stąd można odpłynąć tramwajem morskim do Helu, czy Jastarni. Stąd również można wyruszyć szlakiem gdyńskich plaży. Z wielu atrakcji jakie proponuje nam Gdynia wymienić należy jeden z najbardziej popularnych festiwali, gdyński Opener, czy też zlot żaglowców Tall Ships' Races.

Apartamenty Gdynia: pomysł na weekend, pomysł na dłuższy wypoczynek


Jeszcze sto lat temu, Gdynia była niewielką osadą rybacką, dziś to znany kurort i największe miasto w województwie. Wspólnie z Sopotem i Gdańskiem, z którymi konkuruje o względy turystów tworzy Trójmiasto. Bliskość morza, rozległe tereny zielone, modernistyczne zabytki, atrakcje kulturalne zwiększają prestiż miasta. Najbardziej znanym miejscem w Gdyni bez wątpienia jest Skwer Kościuszki. Większość odwiedzających nie wyobraża sobie wizyty w mieście bez przechadzki nadmorskim deptakiem. Skwer oraz jego przedłużenie, Molo Południowe to miejsca stworzone do spacerowania, podczas przechadzki wstąpić można do niewielkich kafejek, lub przysiąść i cieszyć oko widokami. Jest tu również sporo interesujących miejsc, które dodatkowo podnoszą atrakcyjność pobytu. Zachęcamy do odwiedzenia pobliskiego Akwarium Morskiego, statku muzeum „Dar Pomorza” oraz przycumowanego tuż obok legendarnego ORP Błyskawica. Dobrym uzupełnieniem wizyty na ORP Błyskawica jest zwiedzanie Muzeum Marynarki Wojennej, którego nowy budynek trudno przeoczyć na pobliskim Bulwarze Nadmorskim. Warto również wybrać się w godzinny rejs po porcie wewnętrznym. Na turystów, którzy lubią pobyt i nocleg blisko centrum czekają apartamenty Gdynia, gdzie można odpocząć w komfortowych warunkach. Informacje o obiektach odnaleźć można na stronach popularnego portalu społecznościowego e-turysta.

Apartamenty w Gdyni z widokiem na Kamienną Górę


Kamienna Góra to usytuowane w centrum Gdyni wzgórze, z którego roztaczają się malownicze widoki na port oraz Skwer Kościuszki. Piękna panorama nie jest jedyną atrakcją tego miejsca. Na szczyt wzgórza (52 m n.p.m.)można dojść schodami lub wjechać wygodnie darmową 8-osobową kolejką. To doskonały, szybki sposób na to, by uciec od zgiełku miasta do spokojnego parku. Od nazwy wzniesienia wzięła nazwę najbardziej znana dzielnica Gdyni, w całości położona na morenowym wzgórzu. Latem, na środkowym tarasie parku odbywają się popularne letnie koncerty promenadowej muzyki. Apartamenty w Gdyni, które pochwalić się mogą tak doskonałą lokalizacją cieszą się ogromną popularnością wśród turystów. Rezerwacji należy dokonywać z odpowiednim wyprzedzeniem. Serdecznie zapraszamy do Gdyni, zachęcamy do odwiedzenia stron e-turysty. Gdynia to miejsce, które warto odwiedzić nie tylko w wakacje. Zapraszamy!

Apartamenty z widokiem na morze Gdynia, najcudniejsza możliwość wypoczynku


Mimo licznych atrakcji miasta, warto pamiętać, że największym atutem „Miasta z morza i marzeń” są właśnie morze, plaża oraz Klif Orłowski i Kępa Redłowska. Gdynia podobnie jak pozostałe miasta ze słynnej „Trójki” ma wiele kilometrów piaszczystych plaż. Największą popularnością cieszy się linia brzegowa niedaleko Skweru Kościuszki, niezwykle kameralne miejsce z szeroką, czystą plażą, łagodnym zejściem do morza i jak twierdzą plażowicze, z wodą cieplejszą niż w Gdańsku i Sopocie. W pobliżu plaży usytuowanych jest sporo restauracyjek i gdyńskich atrakcji. Stąd wyruszyć można także na spacer Bulwarem Nadmorskim w stronę Orłowa. Osoby planujące pobyt w Gdyni zachęcamy do odwiedzenia stron portalu społecznościowego e-turysta, gdzie wśród wielu ofert noclegowych szczególnym zainteresowaniem cieszą noclegi zgrupowane wokół hasła „apartamenty z widokiem na morze Gdynia”. Są to oferty sprawdzone i godne polecenia. Wyróżnia je doskonała lokalizacja i świetne warunki. Pamiętajmy jednak, że planując urlopowy wypoczynek w Gdyni, podczas wakacji lub ferii zimowych, rezerwacji należy dokonać z odpowiednim wyprzedzeniem. Zachęcamy do odwiedzenia stron portalu społecznościowego e-turysta.

Tanie apartamenty Gdynia


Gdynia to miejscowość położona u stóp Morza Bałtyckiego, na terenie której możliwe jest wynajęcie obiektów noclegowych o wysokim, a także średnim standardzie. Szeroki wachlarz ofert noclegowych w apartamentach w Gdyni pozwala na odpowiednie dostosowanie obiektu do indywidualnych potrzeb oraz oczekiwań. Tanie apartamenty w Gdyni umożliwiają komfortowy pobyt oraz relaksujący wypoczynek w tej pięknej miejscowości. Ośrodki wypoczynkowe, wille, hotele, ośrodki agroturystyczne, sanatoria, tanie noclegi, apartamenty Gdynia – już teraz wyszukaj wszystkie interesujące oferty noclegowe dzięki serwisowi e-turysta.pl.

Apartamenty w Gdyni


Gdynia to miasto położone w województwie pomorskim, które wchodzi w skład Trójmiasta, swoje prawa miejskie Gdynia posiada już od 1926 roku. Budowa portu umożliwiający dostęp do szlaków morskich zapewniła Gdyni rozwój, dzięki czemu wieś rybacka stała się rozwiniętym miastem. Gdynia jest także siedzibą wielu firm związanych z gospodarką morską, między innymi z stoczniami, portami i transportem. Miasto Gdynia dba także o rozwój kulturalny, na jej obrębie znajdują się między innymi kina, teatry, galerie, muzea oraz biblioteki. To nadbałtyckie miasto posiada także nadmorskie tereny spacerowe, Molo Południowe, żaglowiec Dar Pomorza, Akwarium Gdyńskie, szlaki turystyczne, tereny leśne, parki i rezerwaty przyrody oraz cztery kąpieliska morskie. Dlatego już dziś należy zaplanować nocleg w apartamenty Gdynia. Gdynia to wyjątkowe miejsce o charakterze turystycznym, dzięki portom morskim i walorom przyrodniczym, co roku przyciąga wielu turystów, dlatego też pomocna jest możliwość znalezienia i wynajęcia hotelowego pokoju czy prywatnej kwatery noclegowej w sezonie turystycznym. Tanie apartamenty Gdynia, ułatwią odwiedzenie najciekawszych miejsc znajdujących się w jej obrębie. Szeroki wybór apartamentów w Gdyni, pozwoli na odpowiedni dobór i wynajęcie interesujących obiektów dostosowanych do indywidualnych potrzeb każdego turysty.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdynia, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: