Kwatery prywatne Gdynia

znaleziono 70 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne w Gdyni, województwo pomorskie, powiat Gdynia

Kwatery prywatne w Gdynii. Wśród żartów kierowanych pod adresem nadmorskiego miasta często pojawia się kąśliwa uwaga. Na pytanie: Jaka jest największa atrakcja Gdyni? Odpowiedź brzmi: Gdańsk. Czy aby na pewno? Osoby, które odwiedziły to miasto zaprzeczają. „Miasto z morza i marzeń” to idealna przystań na rodzinny wypoczynek. Doskonale poczują się tu rodziny z dziećmi. Miasto w przedwojennej Polsce było symbolem nowoczesności i sukcesu, aktualnie zachwyca oraz proponuje przeróżne atrakcje. Wiele z nich dedykowanych jest najmłodszym turystom. Tu odnajdą dobrą zabawę, która mądrze przeplata się z nauką i historią, a wszystko ubrane jest w ciekawą formę. Rodzicom pozostaje bawić się wspólnie z dziećmi lub rozkoszować odrobiną wytchnienia, podczas zaangażowania dzieci w liczne atrakcje. Z pewnością tu nikt nie usłyszy: Mamo nudzę się!
„Wiatr od morza” Stefana Żeromskiego, ta literacka fikcja życia portu i miasta Gdynia z 1921 roku została z zadziwiającą wiernością zrealizowana już dekadę później, kiedy z małej wsi rybackiej Gdynia stała się stutysięcznym miastem. Wszystko to wydarzyło się po odzyskaniu przez Polskę niepodległości w 1918 roku, kiedy to dwa lata później inżynier Tadeusz Wenda został delegowany na tereny przyznane Polsce Traktatem Wersalskim, by wyszukać najdogodniejsze miejsce pod budowę nowego portu wojennego. Kolejną osobą która w dużym stopniu przyczyniła się do rozwoju Gdyni był minister przemysłu i handlu Eugeniusz Kwiatkowski, którego determinacja w kwestii wybudowania nowoczesnego portu będącego oknem na świat była wręcz legendarna. Dzisiaj Gdynia to prawie 250 tysięczne nowoczesne miasto, stolica polskiego modernizmu, zwana Białym Miastem. Stanowi z Gdańskiem i Sopotem znane w całym kraju Trójmiasto, stanowi także część większej aglomeracji miejskiej. Dwie najbardziej znane ulice w Gdyni to Świętojańska ze swoimi trolejbusami oraz prostopadły do niej Skwer Kościuszki. Molo Południowe będące jego przedłużeniem to miejsce w którym cumują ORP Błyskawica oraz Dar Pomorza, jedne z większych atrakcji miasta. Nieco dalej znajduje się Akwarium Gdyńskie. Również stąd można odpłynąć tramwajem morskim do Helu, czy Jastarni. Stąd również można wyruszyć szlakiem gdyńskich plaży. Z wielu atrakcji jakie proponuje nam Gdynia wymienić należy jeden z najbardziej popularnych festiwali, gdyński Opener, czy też zlot żaglowców Tall Ships' Races.

A nocleg? Kwatery prywatne Gdynia!


W Gdyni możliwości noclegowe są bardzo szerokie. Turyści od zawsze chętnie korzystali z tanich kwater w Gdyni. Ten sposób organizowania wypoczynku pozwala na zachowanie rozsądku finansowego, a w zamian oferuje nocleg w bezpiecznych, spokojnych miejscach, które cieszą się doskonałą lokalizacją i pozwalają na zachowanie swobody i prywatnego klimatu nawet z dala od rodzinnego domu. Hotele, pensjonaty, motele czekają na turystów przez cały rok. Turyści skorzystać mogą z dwóch hoteli czterogwiazdkowych, siedmiu obiektów trzygwiazdkowych, czterech hoteli dwugwiazdkowych oraz licznych pensjonatów. Sporą popularnością cieszą się noclegi, które mają zakorzenioną tradycję w infrastrukturze noclegowej miasta. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta w zakładce: kwatery prywatne Gdynia odnaleźć można mnóstwo ciekawych ofert, godnych polecenia. Na turystów czeka prawie sto propozycji. Zachęcamy do skorzystania.

Kwatery Gdynia – zakończenie spacerowych eskapad


Oczywiście spora część turystycznych atrakcji miasta wiąże się z morzem. Każda wizyta w Gdyni rozpoczyna się od spaceru po Skwerze Kościuszki i jego przedłużeniu, Molo Południowym. Spacer prowadzić będzie tuż obok Parku Rady Europy. Idąc w kierunku Gdańska dojdziemy na plażę oraz rozpoczniemy spacer bulwarem. Warto zatrzymać się w tym miejscu na nieco dłużej, ponieważ to najbardziej reprezentacyjna część miasta. Idealnym punktem widokowym, z którego podziwiać można piękną panoramę miasta jest Kamienna Gór. Wspinaczka może kosztować odrobinę wysiłku, nagrodą za trud będą wspaniałe widoki i panorama tej części miasta. Przy Południowym Molo znajduje się centrum kinowe oraz znak rozpoznawczy Gdyni – dwie strzeliste wieże Sea Towers. Podczas spaceru podziwiać można dwa statki muzeum, które zacumowane są tuż przy nadbrzeżu. Pierwszy z nich to ORP Błyskawica (najstarszy niszczyciel na świecie), a drugi Dar Pomorza zakupiony przez społeczeństwo dla Szkoły Morskiej w Gdyni w 1929 roku. Spacer prowadzić powinien w rewiry mariny, gdzie przybijają motorówki i jachty. Tu odbywają się zloty żaglowców z całego świata. Spora atrakcję stanowi Akwarium Gdyńskie, które jest morskim ogrodem zoologicznym. Jak wiadomo, dzieci doskonale bawią się w zoo, tu także spędzą czas intensywnie, przy okazji zabawy poznają najróżniejsze formy flory i fauny morskiej oraz słodkowodne okazy, które prezentowane są w ogromnych akwariach. Podczas wakacyjnego wypoczynku każdy wczasowicz wyleguje się na gdyńskiej plaży. W pobliżu kuszą liczne kawiarnie, restauracje, bary i puby. Miejsce to w wakacyjnym sezonie tętni letnim rytmem i stanowi raj dla wszystkich miłośników leniuchowania w nadmorskim klimacie. No i ostatnia spacerowa propozycja… Ta wyprawa zajmie około godziny i doprowadzi piechurów na Klif Orłowskiego, z którego podziwiać można widoki na Zatokę Gdańską. W Orłowie skorzystać należy z drewnianego molo i plaży, a latem z licznych prezentacji filmowych i przedstawień teatralnych. Każdy spacer zakończyć się musi odpoczynkiem. Gdzie? Oczywiście, zgodnie z turystyczną tradycją miasta: kwatery Gdynia! „Miasto z morza i marzeń” oferuje przyjezdnym mnóstwo atrakcji. Zapraszamy.
Kwatery prywatne Gdynia, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych w Gdyni w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych w Gdyni obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej w Gdyni kwatera prywatna noclegi Gdynia i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Gdynia tani nocleg. Pokoje i kwatery w Gdyni. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej w Gdyni. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu w Gdyni? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach w Gdyni u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Gdynia, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: