Kwatery prywatne region Roztocze

znaleziono 56 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Kwatery prywatne na Roztoczu

Kwatery prywatne Roztocze, oferta noclegów oraz zakwaterowania we wszystkich atrakcyjnych turystycznie miejscowościach oraz głównych miastach regionu. Noclegi na każdą kieszeń od taniego zakwaterowania w pokojach gościnnych, czy na wsi po luksusowe hotele oraz ośrodki SPA & Welness. Atrakcyjne propozycje spędzania wolnego czasu w sposób aktywny oraz wakacyjnego odpoczynku. Noclegi Roztocze:
Roztocze to kraina geograficzna będąca pasmem wzgórz o szerokości do 30 kilometrów i ciągnącym się od Kraśnika przez 170 kilometrów na południowy-wschód aż do Lwowa, z czego 110 kilometrów znajduje się po polskiej stronie granicy. Nazwa Roztocza wywodzi się zapewne z miejscowej gwary, gdzie słowo „roztocz” oznaczało miejsce w którym rozchodzą się dwa potoki. I taka to właśnie jest kraina z pożłobionym terenem, który rozcina wiele wartkich potoków. Roztocze dzieli się na trzy mezoregiony: Zachodnie, Środkowe oraz Roztocze Wschodnie. W średniowieczu tereny te zamieszkiwali Lędzianie, a obszar należał do Grodów Czerwieńskich. Później przeszedł pod władanie Rusi, by następnie zostać włączony do Królestwa Polskiego wraz z Rusią Czerwoną przez Kazimierza Wielkiego. Roztocze jest regionem atrakcyjnym turystycznie szczególnie dla osób ceniących ciszę spokój i niezmącony kontakt z naturą. Znajduje się tutaj Roztoczański Park Narodowy oraz kilka Parków Krajobrazowych. Roztocze zaliczane jest także do obszarów Natura 2000 jako obszar specjalnej ochrony ptaków oraz obszar mający szczególne znaczenie dla Wspólnoty.
Kwatery prywatne Roztocze, szukasz noclegów w kwaterach prywatnych na Roztoczu w turystycznym serwisie noclegowym e-turysta.pl. Posiadamy bazę kwater prywatnych na Roztoczu obejmującą oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Tanie noclegi w kwaterze prywatnej na Roztoczu kwatera prywatna noclegi Roztocze i inne propozycje na spędzenie weekendu w przystępnej cenie. Domowa atmosfera i luźna atmosfera, kwatera prywatna Roztocze tani nocleg. Pokoje i kwatery na Roztoczu. Nasz portal dostarcza Ci precyzyjne informacje i atrakcyjne pomysły na nocleg w kwaterze prywatnej na Roztoczu. Nie możesz przegapić sezonowych obniżek i promocji w kwaterach prywatnych zamieszczonych w serwisie e-turysta.pl. Szukasz noclegu na Roztoczu? Nie szukaj dalej, sprawdź noclegi w kwaterach na Roztoczu u nas.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w regionie Roztocze, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: