Hotele Kraków

znaleziono 149 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Hotele w Krakowie, województwo małopolskie, powiat Kraków

Hotel Kraków – najkorzystniejsza możliwość zakwaterowania. Atrakcyjne hotele dopasowane do oczekiwań każdego klienta. Kraków gwarantuje bardzo duży wybór interesujących ofert hotelowych w atrakcyjnych cenach dla każdego, najbardziej wymagającego turysty.
Kraków, czyli zdaniem amerykańskiej agencji internetowej Orbitz najmodniejsze miasto świata 2007 roku jest najpopularniejszą i najczęściej odwiedzaną przez turystów polską miejscowością. Stołeczne Królewskie Miasto Kraków, tym tytułem chlubi się Kraków do dzisiaj. Niemal do końca osiemnastego wieku miasto było stolicą Polski, a do roku 1611 siedzibą polskich władców. Obecnie Kraków jest drugim pod względem liczby ludności oraz powierzchni miastem w Polsce oraz stolicą województwa małopolskiego. Obszar zabytkowego Starego Miasta został wpisany na pierwszą listę światowego dziedzictwa kultury UNESCO. Kraków uważany jest za główny ośrodek kultury w Polsce. Posiada liczne atrakcje turystyczne spośród których wystarczy wymienić Wawel, Rynek Główny z Sukiennicami, Kościół Mariacki czy też Kazimierz.

E - turysta: Hotele Kraków


Osoby poszukujące noclegu w Krakowie odsyłamy na strony popularnego portalu turystycznego e-turysta, gdzie bez trudu znajdziemy nocleg dopasowany do możliwości i potrzeb. Szczególną popularnością wśród turystów cieszą się oferty zgrupowane wokół hasła: „Tanie hotele Kraków”. Kraków to stare i majestatyczne miasto. Mimo historycznego kostiumu i zaszczytnej wizytówki „genius loci” miejsce to tętni imprezowym życiem niezależnie od pory roku i pory dnia. Przeszłość miesza się tu z teraźniejszością, historia z nowoczesnością. Kraków otrzymuje wysokie pozycje w światowych notowaniach turystycznych i dziennikarskich. Globalny serwis turystyczny ulokował gród Kraka na ósmej pozycji w rankingu dwudziestu pięciu najlepszych miast Europy. Słynny angielski tygodnik donosi, że Kraków w notowaniu „najgorętszy kierunek turystyczny” wyprzedza między innymi: Lizbonę, Paryż, Madryt, Pragę, Wenecję, Stambuł. Wśród polskich miast, zdobył trzecią pozycję w plebiscycie na najlepsze miasto pod względem jakości życia. Kraków odwiedzany jest przez turystów, którzy chcą połączyć zwiedzanie z rozrywką. Wyjątkowo tłumnie robi się tu przy okazji szczególnych wydarzeń kulturalnych. A tych w Krakowie nie brakuje. Prastary gród krakowski jest miastem festiwali. Imprezowy kalendarz zapełniony jest co do jednego dnia. Najsłynniejsze wydarzenia, znane niemal na całym świecie, to Festiwal Kultury Żydowskiej, Festiwal Sacrum Profanum, Kraków Film Festival, Jarmark Świętojański, Festiwal Pierogów, Festiwal Muzyki Filmowej, Studencki Festiwal Piosenki, Festiwal Filmów Amatorskich, Krakowskie Wianki i wiele innych. Kraków to miejsce niezwykle kulturalne. Teatry kuszą niebanalnym repertuarem, kluby jazzowe stale inicjują koncerty, a prężnie działające kabarety od lat przyciągają publiczność. Przed zaplanowaniem przyjazdu do Krakowa warto sprawdzić kalendarz imprez i wziąć udział w wybranej atrakcji. W Krakowie nie ma problemów z wynajęciem pokoju na weekend. Oferta noclegowa jest bardzo rozbudowana i niezwykle różnorodna.

Udany pobyt w Krakowie? Oczywiście! Tanie hotele Kraków, a może jednak Kraków hotele z basenem?


Pobyt w Krakowie realizować można według różnych scenariuszy. Na turystów czekają muzea. Jest ich tak wiele, że nikt jeszcze nie odwiedził wszystkich podczas jednej wizyty. Na muzealnej mapie Krakowa znajdują się obowiązkowe punkty. Są to: Zamek Królewski na Wawelu, Muzeum Narodowe, Muzeum Historyczne z licznymi oddziałami: turyści zwykle wybierają Podziemia Rynku, Fabrykę Schindlera, a spacerując po Rynku odwiedzają Barbakan, Wieżę Ratuszową oraz Mury Obronne. Spacery po Starym Mieście zdominować mogą cały pobyt i nie będzie to czas zmarnowany. Trasa Królewska, alejki na Plantach, zakamarki starych uliczek to miejsca, które kuszą niepodrabialnym klimatem. Koniecznie przysiąść trzeba w jednej z kawiarenek. Może spotkamy tu znanego artystę? Wieczorami Kraków rozbrzmiewa koncertami. Kameralne popisy muzyczne słychać niemal z każdej kamienicy. Melomani ceniący sobie doznania muzyczne na większą skalę powinni sprawdzić repertuar Krakowskiej Filharmonii oraz dużych, znanych klubów muzycznych Krakowa. Pozostaje jeszcze hala widowiskowa Arena i Centrum Kongresowe , które systematycznie odwiedzane są przez muzyków i zespoły największego, światowego kalibru. Kraków to miasto muzeów i zieleni. Osoby, które szukają wytchnienia od wielkomiejskiego zgiełku powinny poznać tereny wokół krakowskich kopców. Punktem obowiązkowym jest Kopiec Kościuszki. Spacer Laskiem Wolskim połączyć można z wizytą w krakowskim Zoo. Z Kopca Kościuszki prowadzi widokowa trasa na kolejny Kopiec, tym razem Piłsudskiego. Pobyt w Krakowie wyglądać może rozmaicie. Wszystko zależy od tego, jakie zabytki i atrakcje postanowimy odwiedzić. Sporo zależy również od pory roku i pogody. Typowe atrakcje Krakowa zgrupowane wokół Wzgórza Wawelskiego i Rynku zwiedzić można w ciągu jednego, intensywnego dnia. Osobny dzień warto dedykować historycznej dzielnicy Krakowa , gdzie przeplatają się dwie kultury: chrześcijańska i żydowska. Mowa o Kazimierzu, który, dawno temu był osobnym miastem. Teraz bez trudu dojdziemy tu spacerkiem z centrum. Po intensywnym dniu warto dobrze wypocząć. Odpowiednie noclegi czekają na nas na stronach portalu społecznościowego e-turysta. Szczególnie polecamy pobyt w krakowskich hotelach. Hasła: „tanie hotele Kraków” i „Kraków hotele z basenem” na stronach e-turysty poparte są wieloma dobrymi, sprawdzonymi ofertami. Serdecznie zapraszamy do Krakowa!

E-turysta - Kraków hotele


Turyści którzy wybierają hotele Kraków nie będą narzekać na brak turystycznych atrakcji. Możemy wybrać hotele w Krakowie, które znajdują się w samym centrum oraz atrakcyjnych dzielnicach – Kazimierzu czy Podgórzu. Obowiązkowym punktem pobytu w mieście jest zwiedzanie Kazimierza. Miejsce to pełne jest klimatycznych kafejek, restauracji oraz antykwariatów. Warto odwiedzić również Muzeum Inżynierii Miejskiej mieszczące się w dawnych halach Zajezdni Tramwajowej czy odział Muzeum Historycznego Miasta Krakowa, przy ulicy Lipowej, w budynku dawnej Fabryki Schindlera. Doskonale rozwinięta infrastruktura komunikacyjna pozwala na wygodne przemieszczanie się po całym mieście oraz aglomeracji.

Kraków hotele na e-turysta.pl


Hotele Kraków powinny sprostać wymaganiom każdego turysty. Gwarantują one dogodny dostęp do atrakcji jakie oferuje miasto. Decydując się na hotel w Krakowie możemy wybrać pomiędzy zróżnicowanymi standardami obiektów. Pobyt w Krakowie nie wiąże się z dużymi kosztami – propozycje przestawione na e-turysta.net oferują tanie hotele w Krakowie, zapewniając dogodny standard i wyposażenie. Prezentowane hotele w Krakowie znajdują się w dogodnych lokalizacjach i w bliskiej odległości do najciekawszych turystycznych atrakcji, lokali gastronomicznych oraz lokalnych rozrywek. Kraków to jedno z najbardziej malowniczych miast położonych na południu Polski. Jej dawna stolica praktycznie przez cały rok przyciąga liczne grono zarówno polskich jak i zagranicznych turystów. Przyciąga tutaj Rynek Główny oraz zabytki takie jak Kościół św. Wojciecha, Wieża ratuszowa, Sukiennice czy Pomnik Adama Mickiewicza. Turyści odwiedzający to miasto obowiązkowo wybierają się do Kościoła Mariackiego. To gotycki, jeden z największych kościołów w Krakowie z którego co godzinę z Wieży Mariackiej rozchodzi się dźwięk hejnału.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Kraków, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: