Noclegi Szczawnica

znaleziono 228 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Szczawnicy, województwo małopolskie, powiat nowotarski

Nocleg Szczawnica – Szczawnica, słynne uzdrowisko posiada aż dwanaście źródeł wód mineralnych. Są to bogate w liczne mikroelementy i sole mineralne szczawy: jodkowe, wodorowęglanowe, bromkowe, sodowe. Kuracja wodami polecana jest szczególnie przy schorzeniach dróg oddechowych, nieżytach żołądka, zaparciach, skazie moczowej oraz miażdżycy tętnic z wysokim poziomem cholesterolu i osteoporozie. Odwiedzając Szczawnicę warto spróbować wód mineralnych: Jana, Józefa, Józefinę, Pitoniakówkę, Wandę, Magdalenę, Stefana, Szymona. W końcu, zdrowie jest najważniejsze!
Uzdrowisko Szczawnica jest położone w urokliwej dolinie Grajcarka – prawobrzeżnego dopływu Dunajca. Większa część zabudowy i terenów miasta znajduje się w obrębie Beskidu Sądeckiego, natomiast za doliną potoku Grajcarka wznoszą się już Pieniny. W pobliżu znajduje się Pieniński Park Narodowy, a także lasy iglaste i modrzewiowe dzięki którym Szczawnica zyskuje swój niepowtarzalny mikroklimat. Można tu nie tylko wypoczywać, ale przede wszystkim leczyć się z wielu chorób. Powietrze nie zawiera alergenów, a specyficzny mikroklimat korzystnie wpływa na rekonwalescencję. Szczawnica prócz swoich niewątpliwych walorów uzdrowiskowych (docenianych już od połowy XIX wieku) słynie z idealnych warunków do uprawiania sportów wodnych, między innymi spływów Dunajcem, raftingu, spływów kajakowych a także innych form aktywności jak korzystanie z licznych wyciągów narciarskich, kolei linowych, tras rowerowych. Nie posiadanie własnego sprzętu nie jest problemem gdyż na miejscu istnieją liczne wypożyczalnie różnorodnego sprzętu sportowego i rekreacyjnego. W Szczawnicy każdy znajdzie coś dla siebie, pobyt w niej zarówno latem jak i zimą dostarczy wiele niezapomnianych wrażeń.

Noclegi Szczawnica – pobyt w uzdrowisku


Noclegi z wyżywieniem w Szczawnicy to oferta całoroczna, a pobyt u gościnnych gospodarzy stanowi tradycję szczawnickich kuracji. Szczawnica to niezwykle malowniczy i zarazem popularny kurort leżący w Pieninach pomiędzy pasmem Radziejowej i Małymi Pieninami. Miasto znajduje się w strefie przygranicznej polsko – słowackiej, na wysokości 430 – 560 metrów n.p.m. i położone jest w pięknej dolinie, prawobrzeżnego dopływu Dunajca, rzeczki Grajcarek. Miasteczko znajduje się niedaleko Krościenka nad Dunajcem, około czterdziestu kilometrów od Nowego Targu. Nazwa miejscowości pochodzi od „kwaśnych wód” zwanych przez górali „szczawami”. Pierwsze informacje o wiosce pochodzą z początku XV wieku, chociaż osadnictwo na tym terenie istniało już wcześniej. Za twórcę uzdrowiska uznaje się Józefa Szalaya , który miał ambicje, by z niewielkiej pienińskiej osady uczynić słynny europejski kurort. Wzniósł pierwsze budynki zdrojowe, kaplicę zdrojową, projektował pensjonaty, rozszerzył i urządził Park Górny, dbał również o reklamę uzdrowiska. Z tego okresu pochodzą ciekawe przewodniki po Szczawnicy, opisy rodów szczawnickich. Pierwsza połowa XIX wieku to także czas pierwszych spływów Dunajcem. W czasie zarządu Józefa Szalaya Szczawnica stała się popularnym letniskiem arystokracji i sfer artystycznych. Bywali tu, między innymi: Cyprian Kamil Norwid, Józef Ignacy Kraszewski, Adam Asnyk, Michał Bałucki, Henryk Sienkiewicz, Maria Konopnicka, Bolesław Prus, Lucjan Siemieński, Jan Matejko, Wojciech Gerson (malował znane pejzaże z Pienin, m.in. „Widok na Trzy Korony”), Wincenty Pol, Ludwik Zejszner. Już około 1860 roku frekwencja w uzdrowisku wynosiła 1200 osób w ciągu sezonu. Szczawnica do dnia dzisiejszego cieszy się ogromną popularnością wśród kuracjuszy. Planując pobyt warto skorzystać z oferty pod hasłem: noclegi Szczawnica, która znajduje się na stronach portalu społecznościowego e-turysta. Przystępne ceny noclegów pozwalają na zorganizowanie długiego pobytu, który gwarantuje pełną kurację leczniczymi wodami. Wiadomo nie od dziś, że najlepiej leczyć się „u źródła”.

Tanie noclegi Szczawnica na turystycznym szlaku


Szczawnica to miasteczko, przez które przechodzą słynne pienińskie szlaki. Czerwony szlak pieszo -rowerowy biegnący wzdłuż Dunajca: Szczawnica Dolna – Droga Pienińska – Czerwony Klasztor. Niebieski szlak: Trzy Korony – Sokola Perć – Sokolica – Szczawnica Dolna – Szafranówka – Durbaszka – Wysokie Skałki oraz alternatywny wybór: niebieski szlak ze Szczawnicy przez dolinę Sopotnickiego Potoku – Czeremchę – Schronisko PTTK na Przehybie . Żółty szlak: Dzwonkówka – Bereśnik – Bacówka pod Bereśnikiem – Bryjarka – Szczawnica – Palenica – Szafranówka oraz zielony szlak: Szczawnica dworzec PKS – Łysiny – Schronisko PTTK na Przehybie – Jazowsko. Szczególną atrakcją Szczawnicy jest kolej linowa na Palenicę, ciekawy i popularny pieniński szczyt (722 metrów n.p.m.). Na szczyt góry wjeżdża się wygodnymi czteroosobowymi kanapami. Po kilku minutach podróży przed turystami pojawiają się widoki zapierające dech w piersiach. Widać stąd Pieniny z Trzema Koronami i Sokolicą, a przy dobrej pogodzie również Tatry. Palenica to miejsce przyjazne dzieciom. Najmłodsi turyści skorzystać mogą z licznych atrakcji, miedzy innymi ze zjeżdżalni grawitacyjnej oraz ścieżki „Mali Zdobywcy Gór”. Popularność pobytów w Szczawnicy, górskie spacery są nierozerwalnie związane z tradycją korzystania z gościnności miejscowych gospodarzy. Baza noclegowa jest tu niezwykle rozbudowana. W Szczawnicy odnaleźć można hotele, schroniska i urokliwe pensjonaty. Jednak nadal, turyści najchętniej korzystają z noclegów zgrupowanych wokół hasła: tanie noclegi Szczawnica. Na stronach portalu społecznościowego e-turysta można odnaleźć mnóstwo takich ogłoszeń. Oferty precyzyjnie opisują warunki noclegowe, a propozycje udokumentowane są zdjęciami. Świetna lokalizacja, dogodne warunki cenowe to atuty noclegów w centrum Szczawnicy.


Noclegi w Szczawnicy na E-turysta


Wybierając noclegi w Szczawnicy ucieszą się szczególnie ci, którzy cenią sobie ciszę i spokój. Kwatery w Szczawnicy można wybrać w bardzo atrakcyjnych lokalizacjach, np. tuż nad potokiem Grajcarek. Wzdłuż niego przebiega piękna promenada spacerowa – zaczyna się podstacją kolejki linowej na Palenicę prowadząc na Słowację. Będąc na wczasach w Szczawnicy warto zwiedzić też okolicę. Turyści chętnie odwiedzając również Wąwóz Homole – liczący ponad 800 metrów długości i zbudowany z różnokolorowego wapienia. Jego dnem przepływa potok Kamiona – malownicze miejsce nie bez przyczyny przyciąga rzeszę odwiedzających. Nocleg w Szczawnicy powinien zadowolić amatorów aktywnego wypoczynku. Coś dla siebie znajdą zarówno miłośnicy uprawniania sportów zimowych – jak trekkingu czy wycieczek rowerowych. Pokoje w Szczawnicy to rozwiązanie które zadowoli zarówno urlopowiczów, którzy cenią aktywny wypoczynek w górach jak i lenistwo nad Grajcarkiem. Tanie noclegi w Szczawnicy pozwalają wybierać między różnymi obiektami noclegowymi – ośrodkami wypoczynkowymi, hotelami, pensjonatami a nawet domkami letniskowymi, campingami lub agroturystyce.

Sprawdź atrakcje turystyczne Szczawnica


Położona w Beskidach Zachodnich nad potokiem Grajcarkiem Szczawnica to idealne miejsce na wczasy. Miejscowość doskonale sprzyja wypoczynkowi, gwarantując zarówno spokój jak i turystyczne atrakcje nie tylko podczas zimy. Jedną z nich jest cieszący się dużą popularnością spływ przełomem Dunajca. Odbywa się on na odcinku 20 km i daje możliwość obcowania pośród niezwykłych krajobrazów Pienin. Miłośnicy sportów wodnych, powinni być zadowoleni możliwości wypożyczenia kajaka i pokonania toru slalomowego wzdłuż Dunajca.
Noclegi Szczawnica, szukasz noclegów w Szczawnicy w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Szczawnicy obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Szczawnicy, kwatery prywatne, tanie noclegi Szczawnica i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Szczawnica w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Szczawnicy w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Szczawnica noclegi i tanie pokoje w Szczawnicy. Pokoje w Szczawnicy, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Szczawnicy. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Szczawnicy, to tylko z nami! Szczawnica pokoje, nocleg Szczawnica na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Szczawnicy, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Szczawnica, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: