Noclegi Jurgów

znaleziono 31 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Jurgowie, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Tanie noclegi w Jurgowie - Jurgów zaprasza turystów chcących poczuć górski klimat. Pobyt w Jurgowie to okazja do zapoznania się z tutejszym folklorem, a także możliwość odpoczynku w malowniczej okolicy – wśród lasów i gór. Jeśli interesuje Cię, jakie atrakcje może zapewnić ci Jurgów, zapoznaj się z tutejszą ofertą noclegową.

Tanie noclegi Jurgów


Jurgów leży w powiecie Tatrzańskim, na obszarze gminy Bukowina Tatrzańska. Pod względem historyczno-etnograficznym wchodzi w skład regionu Spisza, natomiast pod względem geograficznym położony jest na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Wieś znajduje się w malowniczej dolinie rzeki Białki. W miejscowości mieszkają zarówno Polacy, jak i Słowacy, zaś w lokalnej gwarze słychać także wpływy węgierskie.

Atrakcje Jurgowa


Najważniejsze zabytki Jurgowa to Zagroda Sołtysów z 1861 r., czyli drewniana chałupa spiska i zabudowania gospodarcze należące do Muzeum Tatrzańskiego. Oprócz zwiedzania zabytkowych izb, można tu też obejrzeć dawną jurgowską odmianę stroju spiskiego. Naprzeciwko Zagrody Sołtysów znajduje się dawna remiza strażacka. Niewielka budowla z 1943 r. zbudowana za czasów Republiki Słowackiej jest teraz wykorzystywana do celów wystawienniczych. Innym zabytkiem jest drewniany kościół pw. Św. Sebastiana Męczennika i Matki Boskiej Różańcowej z XVII w. Wystrój świątyni to tzw. rokoko spiskie, czyli liczne malowidła, figurki aniołów i świętych. Co roku w maju i czerwcu organizowane są spływy kajakowe. Jurgów to miejscowość oddalona od Zakopanego o zaledwie 19 km, stąd może to być dobra baza wypadowa w Tatry lub na Krupówki. Ponadto okoliczne wzniesienia zapewniają dobre warunki dla uprawiających paralotniarstwo i narciarstwo. Stacja Narciarska Jurgów oferuje narciarzom ponad 4 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.

Jurgów - noclegi


Miejsca noclegowe w Jurgowie to między innymi pokoje gościnne, apartamenty, domy wczasowe i gospodarstwa turystyczne. Jurgów to wieś kusząca swoją kulturą i zabytkami. Do tego szeroka baza noclegowa dostosowana do indywidualnych potrzeb – to wszystko sprawia, że pobyt w Jurgowie to czysta przyjemność.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Jurgów, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach:
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Jurgowie

Jak dodać obiekt noclegowy w Jurgowie do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów w Jurgowie zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Jurgowie kształtują się na poziomie 35-40 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w pokojach gościnnych czy kwaterach prywatnych.
W Jurgowie znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być pokoje gościnne czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Jurgowie znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Jurgowie, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Jurgowie 25 noclegów znaleźć można w ścisłym centrum, co przekłada się między innymi na bliskość atrakcji turystycznych oraz lepszą dostępność komunikacji zbiorczej i gastronomii.