Noclegi Jurgów

znaleziono 36 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Jurgowie, województwo małopolskie, powiat tatrzański

Jurgów zaprasza turystów chcących poczuć górski klimat. Pobyt w Jurgowie to okazja do zapoznania się z tutejszym folklorem, a także możliwość odpoczynku w malowniczej okolicy – wśród lasów i gór. Jeśli interesuje Cię, jakie atrakcje może zapewnić ci Jurgów, zapoznaj się z tutejszą ofertą noclegową.


Jurgów

Jurgów leży w powiecie Tatrzańskim, na obszarze gminy Bukowina Tatrzańska. Pod względem historyczno-etnograficznym wchodzi w skład regionu Spisza, natomiast pod względem geograficznym położony jest na Pogórzu Spisko-Gubałowskim. Wieś znajduje się w malowniczej dolinie rzeki Białki. W miejscowości mieszkają zarówno Polacy, jak i Słowacy, zaś w lokalnej gwarze słychać także wpływy węgierskie.

Atrakcje Jurgowa

Najważniejsze zabytki Jurgowa to Zagroda Sołtysów z 1861 r., czyli drewniana chałupa spiska i zabudowania gospodarcze należące do Muzeum Tatrzańskiego. Oprócz zwiedzania zabytkowych izb, można tu też obejrzeć dawną jurgowską odmianę stroju spiskiego. Naprzeciwko Zagrody Sołtysów znajduje się dawna remiza strażacka. Niewielka budowla z 1943 r. zbudowana za czasów Republiki Słowackiej jest teraz wykorzystywana do celów wystawienniczych. Innym zabytkiem jest drewniany kościół pw. Św. Sebastiana Męczennika i Matki Boskiej Różańcowej z XVII w. Wystrój świątyni to tzw. rokoko spiskie, czyli liczne malowidła, figurki aniołów i świętych. Co roku w maju i czerwcu organizowane są spływy kajakowe. Jurgów to miejscowość oddalona od Zakopanego o zaledwie 19 km, stąd może to być dobra baza wypadowa w Tatry lub na Krupówki. Ponadto okoliczne wzniesienia zapewniają dobre warunki dla uprawiających paralotniarstwo i narciarstwo. Stacja Narciarska Jurgów oferuje narciarzom ponad 4 km tras zjazdowych o różnym stopniu trudności.

Jurgów - noclegi

Miejsca noclegowe w Jurgowie to między innymi pokoje gościnne, apartamenty, domy wczasowe i gospodarstwa turystyczne. Jurgów to wieś kusząca swoją kulturą i zabytkami. Do tego szeroka baza noclegowa dostosowana do indywidualnych potrzeb – to wszystko sprawia, że pobyt w Jurgowie to czysta przyjemność.
Noclegi Jurgów, szukasz noclegów w Jurgowie w społecznościowym serwisie turystycznym e-turysta.pl.
Nasza baza noclegowa w Jurgowie obejmuje oferty ze wszystkich dzielnic miasta. Pokoje w Jurgowie, kwatery prywatne, tanie noclegi Jurgów i inne ekonomiczne propozycje na spędzenie weekendu. Dla osób pragnących zwiedzić Jurgów w bardziej luksusowych warunkach proponujemy noclegi w Jurgowie w luksusowych apartamentach i najlepszych hotelach. Jurgów noclegi i tanie pokoje w Jurgowie. Pokoje w Jurgowie, kwatery prywatne, Serwis e-turysta.pl dostarcza Ci aktualne i atrakcyjne pomysły na nocleg w Jurgowie. Nie przegap promocyjnych ofert, pamiętaj, jeżeli noclegi w Jurgowie, to tylko z nami! Jurgów pokoje, nocleg Jurgów na każdą kieszeń. Dzięki naszej wyszukiwarce zaawansowanej znajdziesz nocleg w Jurgowie, które spełnią wszystkie Twoje wymagania.
Jeżeli interesują Cie również noclegi w najbliższej okolicy miejscowości Jurgów, sprawdź naszą ofertę noclegową w okolicznych miejscowościach: