Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Gorce

znaleziono 238 ofert noclegowychofert
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi w Gorcach

Malownicze Gorce to pasmo w Beskidach Zachodnich, które doskonale sprawdza się w przypadku mniej doświadczonych turystów. Niezbyt wysokie, łagodne szczyty, niezależnie od pory roku gwarantują wspaniałe widoki. Warto się zatrzymać w jednym z okolicznych miast i właśnie dzięki noclegom w Gorcach zaczerpnąć oddechu od żmudnej pracy i obowiązków domowych. Która z miejscowości oferuje najlepsze warunki i jakich atrakcji nie można ominąć?

Wyjątkowe Gorce – noclegi u stóp Turbacza


Znany z popularnej piosenki harcerskiej Turbacz to najwyższe wzniesienie Gorców. Mieści się on w samym centrum pasma i mierzy 1310 m n.p.m. Niewiele niżej znajduje się duże, zbudowane z kamienia schronisko PTTK. Z jego tarasu roztacza się przepiękna panorama Pienin i Tatr. Turbacz zachwyca szczególnie wiosną, kiedy to jego zbocza pokrywają fioletowe łąki krokusów. Równie urokliwym szczytem jest Jaworzyna Kamieniecka, której charakterystyczny punkt stanowi Kapliczka Bulandy. Można obok niej usiąść, napić się gorącej herbaty z termosu, podziwiając równocześnie stoki porośnięte lasem. W Gorcach noclegi blisko najsłynniejszych wzniesień warto zarezerwować z wyprzedzeniem – każdego roku przybywa tu mnóstwo osób spragnionych relaksujących wędrówek na łonie dzikiej przyrody. Bogata i niezwykle różnorodna oferta turystyczna pozwala znaleźć idealne lokum na czas wakacji lub weekendowego wyjazdu. Wśród dostępnych opcji znajdują się zarówno kameralne pokoje gościnne, jak i przestronne apartamenty lub samodzielne domki. Drewniane chatki położone na skraju lasu są niezwykle chętnie wynajmowane przez rodziny z dziećmi lub grupy znajomych, którzy cenią intymność i niezależność. Wybierając kwaterę, warto zwrócić szczególną uwagę na lokalizację. Fantastyczny widok z okna lub werandy gwarantuje pozytywny nastrój na resztę dnia niezależnie od pogody.

Polecane miejscowości na noclegi w Gorcach


Wśród licznych noclegów Gorców na szczególną uwagę zasługują obiekty znajdujące się w Rabce-Zdrój. Miejscowość ta, na wniosek Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, uzyskała zaszczytne miano „Miasta Dzieci Świata”. Wśród zabytków wyróżnia się zwłaszcza drewniany kościół przy ulicy Władysława Orkana, w którym obecnie mieści się muzeum. Świątynię powinien zobaczyć każdy pasjonat tradycyjnej ludowej architektury. Dzieci są jednak zwykle zainteresowane Rodzinnym Parkiem Rozrywki „Rabkoland”. Wizyta w tym miejscu dostarcza wielu radości i pozytywnych emocji nie tylko najmłodszym. Na terenie parku znajduje się też Muzeum Orderu Uśmiechu. Pod hasłem „Gorce noclegi” można znaleźć też wiele innych ciekawych miejscowości. Przykładowo w niewielkim Grywałdzie zlokalizowany jest niesamowity drewniany kościół św. Marcina z bogatą polichromią we wnętrzu. Z kolei królewska wieś Tylmanowa zasłynęła niedawno za sprawą wyjątkowych mieszkańców: pierwszych w historii Polski sześcioraczków. Serwis internetowy e-turysta.pl umożliwia dotarcie do rozmaitych miejsc na terenie Gorców i okolic bez niepotrzebnego obciążania domowego budżetu.
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej w Gorcach

Jakich cen noclegów można się spodziewać w Gorcach?
Ceny noclegów w Gorcach zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę w Gorcach kształtują się na poziomie 50-55 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, pokojach gościnnych czy domkach letniskowych.
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 85 obiektów w Gorcach, które akceptują zwierzęta.
W Gorcach znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, pokoje gościnne czy też domki letniskowe. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
W Gorcach znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych w Gorcach, zapewniających wyżywienie na miejscu.
W Gorcach baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w gospodarstwach agroturystycznych, pokojach gościnnych oraz domkach letniskowych.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe w Gorcach, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
W naszym serwisie wyszukanie ofert w Gorcach spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.

Dojazd do Gorców


Dojazd do Gorców samochodem

W większości przypadków dojazd do Gorców samochodem prowadzi przez Kraków. Stolica małopolski jest doskonale skomunikowana z resztą kraju m.in. dzięki autostradzie A4 i drodze ekspresowej S7. Następny etap podróży przypada na słynną Zakopiankę, z której należy zjechać na węźle Lubień w DW968. Z tego miejsca do Gorców pozostaje do pokonania około 25 kilometrów drogi.

Dojazd do Gorców innymi środkami transportu

Wybierając się w Gorce bez samochodu, najlepiej wyruszyć z Krakowa jednym z autobusów lub busów, które dojeżdżają do miejscowości sąsiadujących z regionem. Do Nowego Targu docierają przewoźnicy FlixBus, Maxbus, Trans-Kos, MajerBus i Szwagropol. W siedzibie powiatu nowotarskiego zatrzymują się również pociągi PolRegio. Do Rabki-Zdrój można dojechać z firmą AD Euro-Trans. Następnie należy wybrać jednego z lokalnych, często sezonowych przewoźników, którzy docierają do gorczańskich wsi.

Gdzie zaparkować w Gorcach

Niewielki parking dla osób, które wybierają się na masyw Gorc, znajduje się przy wiacie w miejscowości Zasadne. Podobnej wielkości plac zlokalizowany jest w Łopusznej, przy niebieskim i czarnym szlaku. Duży, ale niestety płatny parking, funkcjonuje u początku niebieskiego szlaku, w miejscowości Rzeki. Jest to częsty wybór turystów, którzy planują wycieczkę na Nową Polanę i Gorc Kamienicki. Bezpłatny parking pod Turbaczem mieści się za kościołem MB Anielskiej w Kowańcu.

Cykliczne imprezy i wydarzenia w Gorcach


Majówka u Orkana w Porębie Wielkiej
Długą tradycją cieszy się Majówka u Orkana, która ma miejsce w Porębie Wielkiej przy domu Władysława Orkana. Początek wiosennej imprezy wiąże się z odśpiewaniem litanii przy wiekowej kapliczce ufundowanej przez matkę pisarza. Główną atrakcją są występy artystyczne miejscowych zespołów na klimatycznej scenie z widokiem na góry. Przedstawieniom i koncertom towarzyszą degustacje potraw regionalnych i przysmaków z grilla. Nie można też pominąć okazji do zwiedzenia „Orkanówki” z przewodnikiem.

Lato pod Turbaczem w Porębie Wielkiej
Pod koniec lipca warto zawitać do Poręby Wielkiej ze względu na coroczną imprezę Lato pod Turbaczem. Bogaty program wydarzenia obejmuje m.in. występy zespołów regionalnych, pokazy iluzjonistyczne, skecze kabaretowe i wielogodzinną zabawę taneczną. Smaczne przekąski i oryginalne pamiątki można zakupić na towarzyszącym wydarzeniu Jarmarku Zagórzańskim. Nie brakuje też licznych atrakcji dla dzieci, w tym bezpiecznych przejażdżek konnych.

Święto Plonów w Porębie Wielkiej
Poręba Wielka daje też okazję do uczestnictwa w prawdziwych wiejskich dożynkach. Święto Plonów odbywa się w połowie sierpnia. Po nabożeństwie z okazji Święta Matki Boskiej Zielnej z kościoła MB Fatimskiej wyrusza barwny korowód, który zatrzymuje się przed Domem Ludowym. Tam mają miejsce różnorodne występy artystyczne z udziałem dzieci, młodzieży i utalentowanych muzyków. Nieodłącznym elementem imprezy jest festyn, na którym zgromadzeni goście bawią się do późnych godzin nocnych.

Festyn Regionalny w Ponicach
Warto również wziąć udział w Festynie Regionalnym w Ponicach, który odbywa się w lipcu. Imprezę rozpoczyna msza w zabytkowej kaplicy na Sołtysówce. Następnie konne zaprzęgi przewożą uczestników na teren zespołu szkół, gdzie czeka wiele atrakcji zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Można spróbować swoich sił w oryginalnych konkursach, np. w wiązaniu gorsetu na czas i spróbować regionalnych dań lub pysznych ciast. Na festynie występują też zespoły ludowe w tradycyjnych strojach.

Górskie biegi w Obidowej
Urlop w Gorcach daje szansę uczestnictwa w biegu górskim Obidowa Głuszec Półmaraton. W przepięknej scenerii odbywa się rywalizacja na trasie o długości 21 kilometrów. Pętla obejmuje takie rejony, jak Stare Wierchy, Rozdziele, Kałużna i Dolina Lepietnicy. Dla mniej wytrzymałych zawodników przygotowano konkurencję 10 km z Głuszcem. Oprócz satysfakcji z udziału w konkursie przy odrobinie szczęścia można zobaczyć głuszca, który właśnie pod Turbaczem żyje najliczniej w skali całego kraju.

Bieg Narciarski Turbacz XC w Obidowej
W Obidowej na atrakcje mogą liczyć również fani sportów zimowych. Od kilku lat dużym powodzeniem cieszy się Bieg Narciarski Turbacz XC, zaliczany do Pucharu Polski Amatorów. Trasa o długości 11 kilometrów zaczyna się w Obidowej, prowadzi na Halę Turbacz i kończy na szczycie. Piękne widoki i satysfakcja z pokonanego dystansu same w sobie są nagrodą za wysiłek włożony w bieg. Na jednej z edycji konkursu pojawiła się nawet Justyna Kowalczyk.

Najciekawsze atrakcje turystyczne w Gorcach


Gorczański Park Narodowy

Istniejący od 1981 roku Gorczański Park Narodowy obejmuje centralne pasmo Gorców. Jego symbolem jest salamandra plamista, czyli chroniony płaz o niezwykle charakterystycznym wyglądzie. W malowniczym regionie można też spotkać m.in. rysia, żbika, wilka, niedźwiedzia brunatnego, gronostaja lub borsuka. Z gorczańskich polan rozciągają się przepiękne widoki na inne polskie góry, a wiosną same stanowią niezwykłą atrakcję turystyczną, gdy pokrywają się fioletowymi krokusami.

Turbacz

Najwyższym szczytem Gorców jest słynny Turbacz, który mierzy 1310 m n.p.m. Zaraz pod wierzchołkiem znajduje się kamienne schronisko PTTK, gdzie krzyżują się liczne szlaki turystyczne: czerwony Główny Szlak Beskidzki oraz szlaki niebieskie, żółte i zielone. W drewnianym budynku mieści się natomiast Muzeum Kultury i Turystyki Górskiej PTTK, gdzie można się zapoznać z historią schroniska, ruchu oporu w trakcie II wojny światowej i postacią Władysława Orkana. Turbacz należy do Korony Gór Polski.

Bacówka PTTK na Maciejowej

Kolejnym miejscem, do którego warto dotrzeć, jest Bacówka PTTK na Maciejowej. Pokryty gontem budynek postawiono na polanie Przysłop i oprócz funkcji noclegowo-gastronomicznej, obiekt odgrywa też ważną rolę kulturalną. W jego wnętrzu odbywają się spotkania artystyczne i imprezy, a ściany zdobią rzeźby absolwentów Liceum Sztuk Plastycznych w Zakopanem. Do bacówki wiedzie kilka szlaków pieszych (dwa czerwone i dwa zielone) oraz wiele rowerowych.

Kapliczka Bulandy

Na drugim co do wysokości masywie Gorców, polanie Jaworzyna Kamienicka, znajduje się urokliwa Kapliczka Bulandy. Jest to najstarszy zabytek sztuki sakralnej na terenie Gorczańskiego Parku Narodowego, ufundowany w 1904 roku przez Tomasza Chlipałę, zwanego Bulandą. Słynny baca na tej właśnie polanie ponad pół wieku wypasał owce i woły, był znachorem, a niektórzy widzieli w nim nawet czarodzieja. Obok białej kapliczki warto przysiąść na ławce i podziwiać niesamowite widok.

Stacja Narciarska Koninki

Pasjonaci szaleństwa na śniegu powinni zatrzymać się w pobliżu Stacji Narciarskiej Koninki w Gminie Niedźwiedź. Ośrodek powstał na zboczu góry Tobołów i dysponuje kolejką krzesełkową, czterema wyciągami talerzykowymi oraz snowparkiem. Kilka różnorodnych tras o łącznej długości dwóch kilometrów gwarantuje wiele emocji dla osób w każdym wieku. Warto też skorzystać z tras biegowych, usług szkółki narciarskiej i lokalnej gastronomii.

Muzeum Biograficzne Władysława Orkana „Orkanówka” w Porębie Wielkiej

W Porębie Wielkiej 109, przy zielonym szlaku na Turbacz, działa Muzeum Biograficzne Władysława Orkana „Orkanówka”. Drewniany budynek w stylu zakopiańskim należał do rodziny pisarza, a następnie jego drugiej żony. W czasie wojny znajdowali w nim schronienie partyzanci walczący z Niemcami. Do willi prowadzi jaworowa aleja, której początek zaznacza kapliczka ufundowana przez matkę Orkana. We wnętrzu można podziwiać autentyczny wystrój i przedmioty należące do stylu zagórzańskiego.