Informujemy, iż na naszych stronach w celach świadczenia usług stosujemy pliki cookies i podobne technologie. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przeglądarki oznacza, że będą one umieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz zmienić te ustawienia, dowiedz się więcej z Polityki Prywatności.
Zamknij

Noclegi Pojezierze Drawskie

znaleziono 124 oferty noclegoweoferty
Filtrowanie
Cena
Woda
Powietrze
Ziemia

Noclegi na Pojezierzu Drawskim

Noclegi na pojezierzu Drawskim W północno-zachodniej Polsce dużym powodzeniem cieszą się noclegi na Pojezierzu Drawskim. Urzekający bujną przyrodą region znajduje się w środkowej części Pojezierza Zachodniopomorskiego, a na jego bogactwo składają się nie tylko zbiorniki wodne, ale też niewielkie wzniesienia i rzeki, które spływają ze stoków wzgórz morenowych. Co szczególnie warto zobaczyć, decydując się na noclegi Pojezierza Drawskiego?

Wyjątkowe Jezioro Drawsko: noclegi w Czaplinku


Najcenniejszy obszar Pojezierza Drawskiego zajmuje Drawski Park Krajobrazowy, który został założony w 1979 roku. To właśnie na jego terenie znajduje się największe spośród ponad 250 jezior, Drawsko. Akwen ten imponuje również głębokością – pod tym względem zajmuje drugie miejsce w kraju, zaraz po Hańczy. Gładką taflę wody gdzieniegdzie przerywają wyspy, a u jednego z brzegów zbiornika leży niewielki Czaplinek. Mieści się w nim przystań żeglarska i letnie kąpielisko. Bez wątpienia nad Jeziorem Drawsko noclegi są wspaniałym pomysłem na wakacyjny wypoczynek.

Pojezierze Drawskie – noclegi w parku i otulinie


W skład wspomnianego parku krajobrazowego wchodzi aż 7 rezerwatów przyrody, a w jego otulinie mieszczą się kolejne 2. Jednym z najciekawszych są Zielone Bagna, który porastają rzadkie gatunki roślin, takich jak rosiczka czy wełnianka. Uważny turysta, który zarezerwował noclegi na Pojezierzu Drawskim, może też spotkać dostojne żurawie, kanie rdzawe i zimorodki. Podziwianie dzikiej przyrody rewelacyjnie odpręża i uspokaja, a ruch na świeżym powietrzu skutecznie dotlenia cały organizm. Choćby z tego względu warto wybrać tutejsze noclegi. Pojezierze Drawskie to jednak nie tylko atrakcje związane z naturą.

Niezapomniane noclegi: Pojezierze Drawskie


Urozmaicony krajobraz kusi, by wypoczywać w sposób aktywny. Goście, którzy przybywają m.in. nad Jezioro Drawsko noclegi wynajmują często tylko po to, aby się umyć i dobrze wyspać przed kolejną wyprawą. Wśród szlaków turystycznych szczególne miejsce zajmuje szlak kajakowy Drawy im. ks. kard. Karola Wojtyły, który ciągnie się od Czaplinka do Krzyża Wielkopolskiego. Na atrakcje mogą liczyć nie tylko miłośnicy sportów wodnych, ale również rowerzyści. Na terenie Pojezierza Drawskiego noclegi są zlokalizowane blisko wielu różnorodnych szlaków rowerowych, m.in. niebieskiego Dookoła Jeziora Trzesiecko, żółtego Zaczarowane Pejzaże i czarnego Nizica. To również idealne miejsce do jazdy konnej i wędkarstwa.

Noclegi na Pojezierzu Drawskim w pobliżu zamku


Wspomniane wyżej zalety to nie jedyne atrakcje, jakie oferuje urokliwe Pojezierze Drawskie. Noclegi warto zaplanować również w Starym Drawsku, gdzie znajdują się ruiny warownego zamku joannitów. Ten potężny średniowieczny zespół obronny założono na wąskim przesmyku pomiędzy jeziorami Drawsko i Żerdno. Na terenie wsi mieści się również neogotycki kościół filialny pw. Wszystkich Świętych. Jego mury w dużej części zostały wzniesione z granitu, który pozyskano z rozpadającego się zamku. Te i inne zabytki każdego roku czekają na turystów.
FAQ atrakcje turystyczne

Najczęściej zadawane pytania dotyczące oferty noclegowej na Pojezierzu Drawskim

Jak dodać obiekt noclegowy na Pojezierzu Drawskim do serwisu e-turysta?
Dodanie prezentacji obiektu noclegowego do serwisu e-turysta.pl jest bardzo łatwe. Wystarczy przejść do strony dodawania obiektu. Cała operacja zajmuje kilka minut, a w dodatku nasi redaktorzy służą wszelką pomocą.
Ceny noclegów na Pojezierzu Drawskim zależne są m.in. od standardu obiektu, jego położenia i bliskości atrakcji turystycznych. Średnie ceny za osobę na Pojezierzu Drawskim kształtują się na poziomie 60-65 zł za osobę. Bardziej przystępne cenowo oferty można znaleźć w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych czy kwaterach prywatnych.
Jeśli na wakacyjny wyjazd zamierzamy zabrać psa lub kota warto zorientować się, które obiekty noclegowe pozwalają na przyjazd ze zwierzętami. W tym miejscu znajduje się lista 50 obiektów na Pojezierzu Drawskim, które akceptują zwierzęta.
Na Pojezierzu Drawskim znaleźć można wiele budżetowych obiektów noclegowych w różnych kategoriach. Mogą to być gospodarstwa agroturystyczne, domki letniskowe czy też kwatery prywatne. Tanie noclegi znaleźć można używając opcji sortowania (cena od najniższej) lub filtrując obiekty i ustalając maksymalną cenę na przykład na poziomie 50 zł za osobę.
Na Pojezierzu Drawskim znajdują się obiekty oferujące wyżywienie na miejscu i/lub dostęp do kuchni. Jeśli nie chcesz gotować na wakacjach, w naszym serwisie znajdziesz pełną ofertę obiektów noclegowych na Pojezierzu Drawskim, zapewniających wyżywienie na miejscu.
Rezerwując noclegi warto upewnić się u właściciela obiektu, że znajdą się w nim ułatwienia dla osób z niepełnosprawnościami. Tutaj znajdziesz obiekty noclegowe na Pojezierzu Drawskim, które deklarują przystosowanie do potrzeb osób z niepełnosprawnościami
Na Pojezierzu Drawskim baza obiektów noclegowych jest bardzo bogata, dzięki czemu każdy znajdzie ofertę w odpowiadającym mu standardzie i lokalizacji. Najwięcej ofert znajdziemy w gospodarstwach agroturystycznych, domkach letniskowych oraz ośrodkach wypoczynkowych.
W naszym serwisie wyszukanie ofert na Pojezierzu Drawskim spełniających kryteria zorganizowanych grup lub większej liczby osób jest bardzo łatwe. Wystarczy na przykład przejść do sekcji obiektów posiadających pokoje dla przynajmniej 15 osób lub do sekcji obiektów oferujących noclegi dla grup 30-osobowych. Liczbę osób możesz też określić samodzielnie.